فناوری

دلیل خرابی پاور ماینر چیست؟

ایران تعمیراتمقالاتآموزش تعمیر پاور ماینر آموزش تعمیر پاور ماینر اگر به دنبال یادگیری آموزش تعمیرات پاور ماینر هستید به جای درستی آمده اید. پاور ماینر یکی از مهم‌ترین قطعات این دستگاه‌های گران قیمت می‌باشد و هنگامی که با خرابی مواجه می‌شود بهترین کار اقدام برای تعمیر آن است. از این رو بسیار مهم است که تعمیرات پاور ماینر را یاد گرفته و در این مواقع از آن استفاده کنیم. با ما در ادامه همراه باشید تا شما را با مشکلات و خرابی پاور ماینر و نحوه تعمیر آن آشنا کنیم. علایم خرابی پاور ماینر

قبل از این که با دلیل خرابی پاور ماینر آشنا شوید، بهتر است درباره پاور ماینر و وظیفه آن در لپ تاپ بیشتر بدانید. خوب است بدانید که پاور یا منبع تغذیه یا پی اس یو (Power Supply Unit) یکی از قطعات با اهمیت دستگاه‌های ماینر می باشد. وظیفه‌ این قطعه این است که برق سخت‌افزار دستگاه ماینر را تامین نماید. در دستگاه‌های ماینر یک جریان ورودی متناوب یا همان ac وجود دارد. کار پاور این است که جریان ورودی را به جریان خروجی از نوع مستقیم تبدیل نماید.

مد نظر داشته باشید که از برق شهری به طور مستقیم برای ماینر استفاده نمی کنند. پس پاور ماینر بایستی برق شهری را به برق و جریانی تبدیل کند که برای دستگاه‌های ماینر مناسب باشد. در حال حاضر دستگاه‌های ماینر به صورت شبانه روزی روشن و در حال ماین کردن هستند، در نتیجه  پاور ماینر هم بیش از پیش مستعد خرابی و روشن نشدن است.

دلیل خرابی پاور ماینر چیست؟

برای دانستن دلیل خرابی پاور ماینر باید از سلامت ولتاژ ماینر اطمینان پیدا کنید. برای این که دستگاه ماینر شما کار کند، باید ولتاژ مورد نیاز برای روشنی دستگاه به خوبی از پریز برق گرفته شود. پس اگر ولتاژ دستگاه پایین باشد یعنی ایرادی وجود دارد. زیرا اگر برق ولتاژ تامین نشود پاور نمیتواند به وظایف خود عمل کند.

اول کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه را خاموش کنید، سپس پاور ماینر را از ماینر خارج کرده و آن را بر روی دستگاه دیگری تست کنید. در صورتی که دستگاه دیگر روشن نشد مشخص است که پاور شما خراب شده است. ولی اگر دستگاه روشن شد به احتمال زیاد خرابی از کنترل برد ماینر است.

دلیل دیگر برای تشخیص علت خرابی پاور ماینر، این است که از وسیله‌ای به نام مولتی متر استفاده شود. مولتی متر دستگاهی برای اندازه‌گیری چندین کمیت الکتریکی مانند ولتاژ، جریان، مقاومت الکتریکی، ظرفیت خازنی و … می باشد و از آن برای ارزیابی، سلامت این دستگاه استفاده می شود.

برای استفاده از روش مولتی متر، پاور را به کابل برق وصل نمایید. سپس مولتی متر را بر روی حالت dc قرار دهید و به ولتاژی که مولتی متر نشان می‌دهد توجه کنید. اما اندازه‌گیری ولتاژ پاور ماینر با کمک مولتی متر نیاز به دانستن این موضوع دارد که شما بایدپروب قرمز یا سیاه را به کانکتور زرد و سیاه وصل کنید و هم چنین پروب قرمز یا سیاه را به ترمینال‌های مثبت و منفی پی اس یو متصل نمایید. اگر این مراحل را به درستی انجام دهید مولتی متر عددی را نمایش خواهد داد. اگر عدد نمایش داده شده حدودا 12 بود یعنی پاور سالم است و ایراد از قطعات دیگر، مثل فن یا هشبرد یا کنترل برد است. اما اگرعدد به 12 نزدیک نبود یعنی پاور ماینر شما خراب شده است و باید تعمیر یا تعویض شود.

اگر در موردی خاص، پاور از کار افتاد وشاید به این دلیل باشد که ماینر جریان فوق العاده زیادی را هندل می‌کند و لازم است به دستگاه کمی استراحت داد.  از دیگر علل خرابی پاور ماینر، مشکل در قسمت ac می باشد که در این حالت باید اتصالات شبکه را بررسی کنید. از این طریق می توانید دلیل خرابی پاور ماینر را حدس بزنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *