لپ تاپ, هارد

تعمیر هارد لپ تاپ چگونه انجام می شود؟

تعمیر هارد لپ تاپ

تعمیر هارد لپ تاپ چگونه انجام می شود؟ این سوال ممکن است تاکنون به ذهن شما نیز خطور کرده باشد. قبل از هر چیز بهتر است با این قطعه در کامپیوتر آشنا شوید. خوب است بدانید که بخش ذخیره اطلاعات در لپ تاپ و کامپیوتر هارد نام دارد. ضمن این که حافظه یا هارد به دو صورت HDD یا SSD هستند.به طور معمول در لپ تاپ های جدید از هاردهای SSD استفاده می شود که به دلیل سرعت بهتر و مزایایی است که در اختیار شما قرار می دهند.

تعمیر هارد لپ تاپ چگونه انجام می شود؟

هارد های قدیمی HDD به صورت یک صفحه و هد (شبیه سی دی) هستند. این هد از روی صفحه اطلاعات را می خواند و می نویسد. فاصله بین هد و دیسک بسیار کم است. یکی از بزرگترین دشمنان این نوع هاردها ضربه و تکان ها ناگهانی است. که سبب می شود هد به صفحه اصابت کند.

در این شرایط هارد می سوزد و لپ تاپ بالا دیگر نمی آید. تعمیر هارد لپ تاپ بسیار فرآیند  گران، پیچیده و سختی است. در صورتی که برروی لپ تاپ خود اطلاعات مهمی دارید، سعی کنید همیشه از آنها یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اما حافظه های SSD نوعی دیگری از هاردها هستند که  دارای انواع مختلفی هستند، اما کارکرد کلی آن ها یکسان است. در واقع لفظ هارد اس اس دی کلمه صحیحی نیست چون هارد دیسک به دیسکی اطلاق می شود که قطعات مکانیکی نظیر هد دارد. اما اس اس دی به صورت چیپ و متشکل از مدارات منطقی می باشد. در نتیجه این موضوع باعث شده تا نسبت به ضربه و تکان ایمن بمانند. سرعت خواندن و نوشتن در این نوع هاردها بسیار بالاست و همین امر سبب می شود که ویندوز خیلی سریع بالا آید. ضمن این که که قیمت آن ها نیز بیشتر از قبلی ها می باشد.

در صورتی که لپ تاپ شما با مشکل مواجه شد برای تعمیر هارد لپ تاپ خود به مرکز خدمات تخصصی ناوک مراجعه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *