دانستنی ها

نکته هایی عالی درباره ی نگهداری از لپ تاپ

نگهداری از لپ تاپ

 

امروزه لپ تاپ ها نقش عمده ای در زندگی ما دارند و ما نمی توانیم اهمیت نگهداری از لپ تاپ را نادیده بگیریم. اگر لپ تاپ دارید یا قصد خرید آن را دارید برخی از اطلاعات ضروری وجود دارد که شاید لازم باشد بدانید. بیایید نگاهی به ویژگی ها، جلوه ها و بهترین لپ تاپ هایی که امروز می توانید پیدا کنید، بیاندازیم. با وجود اینکه در مورد لپ تاپ زیاد صحبت شده است، برخی ممکن است این وسایل را به درستی نشناسد. لپ تاپ ها دستگاه های الکترونیکی هستند که به عنوان یک کامپیوتر عمل می کنند اما قابل حمل هستند. آنها دارای باتری داخلی هستند که به کاربر اجازه می دهد تا آنها را شارژ کند و بعداً در صورت نبود برق از آنها استفاده کند. آنها در مقایسه با رایانه ها از انرژی کمتری استفاده می کنند. بیشتر آنها دارای وزن زیر 5 پوند و ضخامت آنها زیر سه اینچ است.

 

نکاتی درباره نگهداری از لپ تاپ و افزایش عمر آن

هنگامی که از باتری لپ تاپ خود استفاده می کنید، ویندوز میزان باتری خود را در نوار پایین صفحه نشان می دهد. برای نگهداری از لپ تاپ توصیه می شود که روی نشانگر سطح باتری لپ تاپ کلیک کنید و مطمئن شوید که هرگونه ویژگی صرفه جویی در مصرف برق، فعال است. اگر چه در این حالت ممکن است افت عملکرد قابل توجهی را تجربه کنید، اگر بازی نمی کنید، در حال ویرایش عکس یا فیلم یا کارهایی نیستید که به باتری زیادی نیاز داشته باشید، متوجه تفاوت زیادی نخواهید شد.

نگهداری از لپ تاپ

اصول نگهداری از لپ تاپ

همچنین به شما توصیه می شود که هنگام استفاده از باتری، از هر وسیله جانبی – مثلاً یک هارد اکسترنال یا یک وب کم – استفاده نکنید. این کابل علاوه بر انتقال داده ها بین دستگاه و لپ تاپ، حتی در صورت استفاده نکردن از آن، قدرت را به سوی خود می کشد. این یک تخلیه آشکار در باتری لپ تاپ شما است. همچنین خاطرنشان می شود که بسیاری از ما دوست داریم صبر کنیم تا باتری لپ تاپ های ما کاملا تمام شوند قبل از اینکه آن ها را دوباره شارژ کنیم، که این برای باتری شما بد است. در صورت امکان، هرگز باتری لپ تاپ خود را زیر شارژ 20٪ تخلیه نکنید. این باعث افزایش عمر باتری شما می شود زیرا مصرف با شارژ کم فشار خود را به باتری می بخشد و درنهایت ظرفیت شارژ آن را کاهش می دهد.

همچنین برای نگهداری از لپ تاپ کاربران باید لپ تاپ های خود را همیشه به برق وصل نکنند. آنچه آنها دریافتند که لپ تاپ های وصل شده به طور مداوم تعداد چرخه کمتری (فکر کنید باتری تخلیه شده است، سپس برای شارژ مجدد به آن وصل شده اید – این یک چرخه است) از کسانی که باتری های خود را بین 20 تا 80 درصد نگه داشته اند، دارند. بنابراین نیازی نیست که همیشه باتری خود را به طور کامل شارژ کنید. (ممکن است برخی از رایانه ها حالت شارژ هوشمند داشته باشند که اولویت سلامت باتری باشد، در این صورت می توانید آن را به صورت متصل نگه دارید.) به طور کلی به شکل استاندارد باتری ها حدود دو یا سه سال عمر می کنند و سپس تعویض باتری ضروری خواهد بود.

منبع: cheatsheet.com

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *