لپ تاپ

مشکل داغ شدن فن لپ تاپ

نحوه تعمیر فن بلندگو با صدای بلند
 • مشکل داغ شدن فن لپ تاپ یکی از مواردی است که به طور حتم برای شما نیز پیش آمده است. وجود مقداری گرما بعد از کار کردن طولانی مدت یا انجام کارهای سنگین مانند بازی کردن با لپ تاپ کاملا طبیعی است؛ اما داغ شدن شدید لپ تاپ و کند شدن آن در اثر گرمای زیاد موضوع نگران کننده ای است. اگر با چنین مشکلی رو به رو شده باشید احتمالا سوالات زیادی مانند دلایل داغ شدن لپ تاپ و نحوه جلوگیری از آن برای شما پیش آمده است.

  عوامل بسیاری سبب داغ شدن بیش از حد فن لپ تاپ ایسوس می‌شوند. این عوامل می‌توانند یک یا چند مورد زیر باشد:

  دلیل نخست می‌تواند برنامه‌هایی باشد که CPU / حافظه را اشغال کرده‌اند. همچنین ممکن است فن‌ها به دلیل انباشت گرد و غبار دچار گرفتگی شده باشند.

  به علاوه ممکن است فن دستگاه به دلیل فرسودگی توان خنک کردن نداشته باشد. در صورت مواجهه با این ایراد می‌توانید برخی روش‌های درج شده در این بخش را امتحان کنید. بسته‌های بایوس/ ویندوز/ درایورها را با آخرین نسخه در لپ‌تاپ خود به‌روزرسانی و تأیید کنید. حالت فن متناسب با کار خود را انتخاب کنید (مشخصات فن به کاربران اجازه می دهد تا در یک محیط کاری آرام از طریق تعادل بین دما و عملکرد، سرعت فن را برای بارهای کاری مختلف انتخاب کنند).

  همچنین می‌توانید از Task Manager برای بررسی اینکه آیا برنامه های خاصی منبع CPU / Memory را اشغال کرده اند یا خیر استفاده کنید. به علاوه مطمئن شوید که دریچه ها مسدود نشده اند. دیگر اینکه می‌توانید در محیط عملیاتی قابل قبول تشخیص سخت افزار فن را از طریق MyASUS اجرا کنید. در صورتی که مهارت لازم برای انجام این مراحل را ندارید بهتر است به یکی از نمایندگی‌های مجاز تعمیر لپ تاپ ایسوس مراجعه نمایید و کار را به افراد متخصص واگذار نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.