دانستنی ها

معرفی جامع گوگل ترنسلیت | کاربرد های Google Translate

معرفی جامع گوگل ترنسلیت کاربرد های Google Translate

در این دنیای فزاینده جهانی و متصل که در آن زندگی می کنیم، امروزه به برقراری ارتباط با مردم از سراسر جهان عادت کرده ایم. تماس جهانی در حال حاضر بخشی مشترک از زندگی روزمره برای انسان ها از سراسر جهان است. با این حال، بخش بزرگی از این جهانی شدن ارتباطات این واقعیت است. که ما باید بیش از هر زمان دیگری با شنیدن زبان‌ها سر و کار داشته باشیم. گاهی امکان دارد کسی با شما صحبت کند، یا کلمه ای نوشته شده را به زبانی خارجی برای شما بفرستد. شما می توانید از ابزارهای ترجمه آنلاین برای رمزگشایی معنی استفاده کنید. با این حال، امروزه با وجود بسیاری از ابزارهای ترجمه مختلف، به کدام یک برای انجام صحیح کار اعتماد دارید؟

 

برای بسیاری از افراد، ابزار ترجمه انتخابی که استفاده خواهند کرد، گوگل ترنسلیت است. برنامه امروزه به یکی از مهم‌ترین ابزارهای ترجمه تبدیل شده است. این برنامه مخاطبان زیادی را جذب کرده است. این مخاطبان سعی در برقراری ارتباط با مردم از سراسر جهان دارند. به هر حال اگر قبلاً از این ابزار استفاده نکرده‌اید، ممکن است زیاد با آن آشنا نباشید. ممکن است با نحوه عملکرد و مزایا و معایب آن و اشتباهات رایجی که دارد آگاه نباشید.

 

در این مقاله سعی می کنیم هر آنچه را که باید در مورد گوگل ترنسلیت بدانید را بررسی کنیم.

 

اول از همه، گوگل ترنسلیت چیست؟

 

گوگل ترنسلیت چیست

 

این یک شکل از ترجمه ماشینی عصبی است که می تواند به طور خودکار یک متن را به بیش از 100 زبان ترجمه کند. در زمان نگارش، گوگل ترنسلیت قادر به استفاده از 109 زبان مختلف است. گوگل ترنسلیت توسط بیش از نیم میلیارد نفر در سراسر جهان استفاده می‌شود. آمارها ادعا می‌کنند که برای انجام بیش از صد میلیارد ترجمه کلمه در روز از آن استفاده می‌شود.

 

Google Translate به عنوان یک پلتفرم وب سایت و یک برنامه تلفن همراه کاربرد دارد. همچنین به عنوان نسخه نرم افزار آفلاین نیز در دسترس است. از این برنامه در سراسر جهان استفاده می شود. Google Translate اولین بار در سال 2006 راه اندازی شد. به سرعت به بخش عمده ای از ارائه گوگل تبدیل شد. در ابتدا، از اسناد سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا برای ایجاد یک حافظه پنهان بزرگ از داده‌های زبانی استفاده کرد. که می‌توان بر اساس آن ساخته، توسعه آن را درک کرد.

 

پس از آن، Google Translate به عنوان رئیس دیگر ابزارهای ترجمه محبوب شد، زیرا تلاش واضحی برای ارائه گرامر مناسب انجام می دهد. جملات را دوباره مرتب می کند و آن را قطعه قطعه تنظیم می کند.. سعی می کند ترجمه خاصی را اضافه کند که در واقع احساس می کند که یک انسان می گوید. بنابراین، بر خلاف ارائه ترجمه‌های خشک، گوگل ترنسلیت سعی می‌کند ترجمه‌ای شبیه به انسان ارائه دهد.

 

چه کسی مترجم گوگل را ایجاد کرد؟

 

چه کسی مترجم گوگل را ایجاد کرد

 

سرگئی برین
سرگئی برین، یکی از بنیانگذاران گوگل نیز نقش مهمی در توسعه مترجم گوگل ایفا کرد.
توسعه واقعی گوگل ترنسلیت یک فرآیند گسترده در گوگل است، اما مغز متفکر توسعه توسط سرگئی برین بود. برین یکی از بنیانگذاران خود گوگل است و او این برنامه را برای رفع یک نیاز روزانه توسعه داده است. برین به‌عنوان یک بازیگر اصلی در شرکتی جهانی مانند گوگل است. او از تعداد ایمیل‌هایی که احتمالاً به دلیل ترجمه خودکار ضعیف آن‌ها را درک نمی‌کرد، آزرده خاطر می‌شد. در حالت ایجاد یک ترجمه متنی، از ابزارهای زیادی استفاده می‌کرد. این ابزار‌ها به سادگی ترجمه «همان‌طور که هست» را ایجاد کردند، که برای او معنی نداشت. بنابراین، او به دنبال یافتن راه‌حلی برای این مشکل شد و راه‌حل حل چنین مشکلی البته مترجم گوگل بود.
سرگئی برین یک متخصص روسی الاصل است. او تصمیم گرفت که تخصص خود را در توسعه ابزاری به کار گیرد که بتواند به یکباره برای او و دیگران مفید باشد. آنها تصمیم گرفتند Google Translate را با استفاده از یک “سرویس ترجمه ماشینی آماری” ایجاد کنند. این کار در نوع خود یک فرآیند منحصر به فرد است. با ترجمه تمام متن به انگلیسی و سپس به زبان مورد نظر، این امکان ایجاد محتوای دقیق تری را فراهم می کند. محتوایی که منطقی است و برای خواننده قابل فهم است.

 

چرخه توسعه گوگل ترنسلیت

 

چرخه توسعه گوگل ترنسلیت

 

همانطور که می توانید تصور کنید، ابزار پیشرفته ای مانند مترجم گوگل از زمان عرضه اولیه تغییرات بسیار زیادی را پشت سر گذاشته است. هنگامی که برای اولین بار در سال 2006 منتشر شد، بخش عمده ای از آموخته های آن از بررسی سایر اسناد اتحادیه اروپا و سازمان ملل بود. با گذشت زمان، هر چند، شروع به تنظیم کرد. اما محدودیت ها مشخص بود. سیستم SMT مورد استفاده ترجمه های گرامری ضعیفی ایجاد می کرد و با دقت عبارات پیچیده تر مشکل داشت.
با این حال، این برنامه به ساخت و رشد ادامه داد و تا سال 2010، اکنون به بخشی از جامعه ترجمه رایج تبدیل شد. بر این اساس استفاده از آن در محصولات اندروید و اپل به عنوان بخش کلیدی دهه آینده به سمت گوشی‌های هوشمند و فناوری تلفن همراه آغاز شد. حتی به بخشی از مرورگر گوگل کروم تبدیل شد و به عنوان بخشی خودکار از خود مرورگر ارائه شد. حالا حتی می‌توانست متنی را که در قالب‌های تصویری و سایر قالب‌های ناآشنا داده شده بود، ترجمه و تلفظ کند.

 

رشد چشمگیر گوگل ترنسلیت

 

تا سال 2014، این ابزار به رشد چشمگیر خود ادامه داد و اکنون قادر به انجام ترجمه های بصری و صوتی بود. امروزه معمولاً به عنوان بخشی از خدمات ترجمه صوتی درخواستی مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از افراد با استفاده از گوگل ترنسلیت به تنهایی برای تجزیه معنای هر جمله مکالمات کاملی را انجام می دهند. با این حال، تا سال 2016، این ابزار بیشتر سازگار شد و به موتور ماشین ترجمه منتقل شد.

 

این امکان استفاده بیشتر و تکیه بر “یادگیری ماشینی” را برای کمک به افزایش خروجی و اطمینان از اینکه کل جملات می توانند به یکباره ترجمه شوند، می دهد. این به ایجاد اطلاعات دقیق‌تر و زمینه‌ای کمک می‌کند که در واقع در زمینه آنچه در وهله اول گفته شد معنا پیدا کند. برخلاف ترجمه‌های تحت اللفظی کلمه به کلمه، این موضوع همه چیز را بسیار واضح‌تر کرد.

 

مترجم گوگل چه کاری می تواند انجام دهد؟

 

در حالی که در درجه اول ابزاری است که برای ترجمه متن استفاده می شود، امروزه مترجم گوگل می تواند برای خیلی بیشتر از ترجمه های متنی ساده استفاده شود. امروزه معمولاً برای خدمات و نیازهای ترجمه زیر استفاده می شود:

 

ترجمه کلمه مکتوب:

 

رایج ترین کاربرد این ابزار، امکان ترجمه بیش از 109 زبان با دقت تقریباً کامل و بسیاری از زبان های دیگر با دقت فزاینده را فراهم می کند.
ترجمه کل مدارک Google Translate به جای اینکه سند را خط به خط ترجمه کند، امکان آپلود و ترجمه سند را در بازه زمانی بسیار کوتاه‌تری فراهم می‌کند.

 

ترجمه اپلیکیشن های موبایل:

 

با استفاده از ویژگی “Tap to Translate”، کاربران می توانند یک برنامه زبان خارجی را گرفته و آن را به بهترین شکل ممکن به زبان مورد نیاز ترجمه کنند.

 

ترجمه تصویر:

 

امروزه می‌توان از گوگل ترنسلیت برای ترجمه متنی که در یک تصویر یافت می‌شود استفاده کرد و متن را به بهترین شکل ممکن به زبان مورد نیاز شما ترجمه کرد.

 

ترجمه مطالب گفتاری:

 

در حالی که هنوز در مراحل توسعه و بهبود هستید، می‌توانید از Google Translate نیز برای ترجمه زنده یک خط گفتاری از یک شخص استفاده کنید.

 

همانطور که می بینید، گوگل ترنسلیت ویژگی های بسیار خوبی دارد که امکان استفاده از آن را به هر تعداد که قابل تصور است می دهد. این راه حل عملی برای کسانی است که در این لحظه به ترجمه های موثر و قابل اعتماد در برخی از رایج ترین زبان های جهان نیاز دارند. برای کسانی که به دنبال درک این موضوع هستند که چرا گوگل ترنسلیت ابزار محبوبی است، پس، این به شما درک روشنی از دلیل آن می دهد.

 

 

 

با توانایی انجام کارهای زیادی تنها با یک ابزار، با دقت روزافزون، در ابزارهای مختلف، ترجمه هرگز به آسانی هنگام استفاده از گوگل ترنسلیت نبوده است.

 

مزایای استفاده از مترجم گوگل

 

همانطور که می توانید تصور کنید، Google Translate به یکی از محبوب ترین ابزارها در نوع خود تبدیل شده است.

 

1 .سهولت دسترسی به محصول و استفاده از آن بسیار چشمگیر است، اما چه مزایای دیگری استفاده از گوگل ترنسلیت را برای کاربر نهایی مفید می کند؟

 

2. استفاده ی رایگان بر خلاف سایر ابزارهای اصلی ترجمه، گوگل ترنسلیت چیزی است که می توانید بدون پرداخت هزینه از آن استفاده کنید. بدون نیاز به هزینه های گران، هزینه های اشتراک، یا هر چیز دیگری. اگر مایل به استفاده از آن هستید، به سادگی در برنامه یا در مرورگر خود گوگل ترنسلیت را سرچ کنید!
3. پاسخ سریع در حالی که سایر برنامه های کاربردی برای ترجمه می توانند دقت مشابهی را ارائه دهند، تعداد کمی از آنها می توانند در بازه زمانی ارائه شده توسط Google Translate دقت یکسانی را ایجاد کنند. اغلب، پاسخ شما و دریافت ترجمه چند ثانیه است.
4. به شکل پویا در حال توسعه به لطف وجود یک سبک آماری که امکان مدیریت ترجمه آنلاین از فرکانس جفت زبان را فراهم می کند، سیستم مترجم گوگل همیشه در حال پیشرفت است، به این معنی که پایگاه داده با تعامل انسانی بهبود می یابد.
5. به طور مداوم در حال به روز رسانی در عین حال، به زودی خواهید دید که گوگل ترنسلیت می‌تواند تمام کمک‌هایی را که برای مشاهده اضافه شدن زبان‌های بیشتر به آن نیاز دارید، به شما ارائه دهد. محتوای جدید، کلمات جدید و زبان‌های جدید همیشه به پایگاه داده‌ای که مترجم گوگل از آن استفاده می‌کند، اضافه می‌شود.

 

معایب استفاده از مترجم گوگل

 

با این حال، با وجود کیفیت و سرعت سریع، مترجم گوگل به هیچ وجه کامل نیست. تنها برخی از بزرگترین و رایج ترین مشکلات گزارش شده در استفاده از نرم افزار عبارتند از:

 

عیب اول :

 

فقدان زمینه در حالی که فرآیند ترجمه کار بسیار بهتری را برای حفظ متن در خود ترجمه انجام می دهد، اغلب می تواند محتوایی تولید کند که بیهوده و پیچیده به نظر برسد. گوگل ترنسلیت عالی است، اما نمی تواند زمینه را از روی یک متن گسترده تر حدس بزند و باعث اشتباهات رایج می شود.

 

عیب دوم :

 

ترجمه های تحت اللفظی اگرچه در شکل اصلی خود بسیار بهبود یافته است، هنوز هم تمایلی برای Google Translate وجود دارد که شروع به تولید برخی از ترجمه های تحت اللفظی کند که در مقایسه با آنچه شما انتظار داشتید نسبتاً کمی منطقی هستند.

 

عیب سوم :

 

جفت زبانی از آنجایی که کیفیت ترجمه شما در حال حاضر به قدرت جفت زبان بستگی دارد، می توانید متوجه شوید که ترجمه برخی از زبان ها به یکدیگر بسیار آسان تر از سایرین است. با این حال، این یک واقعیت ساده از ترجمه است که واقعا نمی توان از آن اجتناب کرد.

 

عیب چهارم :

 

مسائل گرامری یکی از رایج ترین مشکلات گوگل ترنسلیت این است که می تواند با گرامر از یک زبان به زبان دیگر مشکل داشته باشد. این بدان معنی است که شما ممکن است محتوایی تولید کنید که مملو از خطاهایی است که به سادگی نمی توانید متوجه آن شوید.

 

عیب پنجم :

 

گزارش محدود اگر مشکلی را در گوگل ترنسلیت مشاهده کنید، به طور فزاینده ای دشوار است که واقعاً آن شکایت را برای توسعه دهندگان اعلام کنید. این روند بهبود را بیشتر می کند و می تواند بسیار خسته کننده باشد.

 

با این حال، علی‌رغم محدودیت‌ها، منصفانه است که بگوییم با توجه به رایگان بودن و دسترسی به آن تقریباً از هر جایی که Google Translate گام‌های مثبت زیادی برداشته است.

 

نحوه استفاده صحیح از گوگل ترنسلیت

 

نحوه استفاده صحیح از گوگل ترنسلیت

 

اگر در مورد استفاده منظم از گوگل ترنسلیت جدی هستید، باید به نحوه کار با خود ابزار عادت کنید. به طور معمول، شما باید به دنبال راهی باشید تا بیشترین بهره را از ابزار ببرید و این به معنای اطمینان از استفاده صحیح از آن است. به طور معمول، باید برنامه را دانلود کنید یا از وب‌سایت ترجمه گوگل بازدید کنید، هر دو تقریباً همان طیفی از ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهند که می‌توانید استفاده کنید.

 

فرآیند ترجمه در حال حاضر می تواند بیش از 100 زبان را کم و بیش به طور کامل انجام دهد و می تواند حدود 90 زبان را هنگام ترجمه یک تصویر بخواند. در حال حاضر، می‌توانید مکالمات را به صورت درخواستی به بیش از 40 زبان ترجمه کنید.

 

اگر می خواهید متن را ترجمه کنید، کافی است متن را در خود برنامه وارد کنید. روی نام زبانی که می‌خواهید از آن تبدیل کنید در سمت چپ و زبانی را که می‌خواهید به آن تبدیل کنید در سمت راست ضربه بزنید. سپس متنی را که می خواهید تبدیل/ترجمه کنید وارد کنید.

 

اگر ترجیح می دهید سندی را پیوست کنید، می توانید این کار را با استفاده از دکمه کوچک گزینه های سه خطی در کنار عنوان Google Translate در برنامه انجام دهید. سپس می‌توانید سندی را آپلود کنید و به گوگل ترنسلیت اجازه دهید ترجمه را برای شما اجرا کند.
اما برای ترجمه یک تصویر، باید تصاویر را از منبع انتخاب کنید و سپس زبان مقصدی را که می خواهید با آن کار کنید انتخاب کنید. سپس، باید دوربین را به سمت علامت، منو، و/یا سند نشانه بگیرید و عکس بگیرید. سپس بهترین ترجمه‌های زنده ممکن را ارائه می‌کند. برای رستوران ها، بیلبوردها و اعلامیه های نوشته شده به زبان های خارجی عالی است.

 

آیا باید از Google Translate استفاده کنم؟

 

در حالی که هنوز در حال بهبود و اضافه شدن است، گوگل ترنسلیت در حال حاضر یکی از جامع ترین ابزار ترجمه در وب است. به این واقعیت اضافه کنید که استفاده از آن رایگان است، و می‌توانید ببینید که استفاده از این ابزار یکی از هوشمندانه‌ترین ایده‌هایی است که می‌توانید برای ترجمه سریع‌تر و آسان‌تر در صورت تقاضا داشته باشید.

 

با این حال، برای ترجمه های حرفه ای، ممکن است بتوانید با استفاده از خدمات ترجمه حرفه ای به موفقیت و کمک بیشتری دست پیدا کنید. دقت همه چیز است،برای استانداردهای حرفه ای، تکیه بر ابزاری که هنوز در حال بهبود است، اما در نهایت رایگان است، شاید ایده درستی نباشد. برای ترجمه های در لحظه، مکالمات، و پرسش های سریع، اما؟ Google Translate می تواند بیش از یک کار خوب انجام دهد.

 

ناوک سرویس امیداوار است مطالب مفید پیرامون گوگل ترنسلیت که یک برنامه بسیار کاربردی و بدرد بخور است برای شما به ارائه کرده باشد. تیم متخصص ناوک سرویس متخصص در تعمیر لپ تاپ، تعمیر سرفیس، تعمیر مک بوک با بهترین خدمات میباشد. جهت اطلاع از راه ای ارتباطی با ما و مشاوره با متخصصان ما به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

 

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *