فناوری

نکات مهم در تمیز کردن فن لپ تاپ

نحوه تعمیر فن بلندگو با صدای بلند

در مطلب قبل (برای تمیز کردن فن لپ تاپ چه باید کرد؟) توضیحاتی در این خصوص داده شده است. در ادامه قصد داریم به نکات مهم در تمیز کردن فن لپ تاپ بپردازیم. پس همراه ما باشید تا در این زمینه بتوانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  • برای تمیز کردن فن لپ تاپ بهتر است از ابزارهای تمیز کننده‌ درستی استفاده کنید. پرکاربردترین آنها اسپری هوای فشرده، دمنده‌ی هوا، کمپرسور هوا و جاروبرقی می باشند.
  • استفاده از ابزارهای تمیز کننده مانند جاروبرقی به منظور بیرون کشیدن ذرات غبار روش بهتری نبست به دمنده که هوا را با فشار وارد لپ تاپ می کند، می باشد.
  • زمانیکه لپ تاپ خود را باز و مشکلات آن را برطرف می‌کنید، بایستی حتما باتری را در بیاورید و کابل آداپتور را نیز از لپ تاپ جدا کنید. ولی زمانیکه می خواهید با استفاده از جاروبرقی ذرات را پاک کنید می توانید کابل برق را به آن متصل کنید.
  • جاروبرقی هنگام به داخل کشیدن ذرات الکتریسیته ساکن ایجاد می‌کند. با این وجود بسیاری از متخصصان کامپیوتر سال‌ها بدون هیچ مشکلی از آن‌ها استفاده کرده‌اند. مراقب باشید که جاروبرقی قطعات روی برد را به داخل خود نکشد!
  • در مواقعی که از یک کمپرسور هوا برای از بین بردن غبار لپ تاپ خود استفاده می‌کنید، اتصال دهنده (کانکتور) برق را از فن جدا کنید.  زیرا سرعت ایجاد شده می‌تواند فن‌های کوچک را به ژنراتورهای (تولید کننده) برق کوچک تبدیل کند.
  • مد نظر داشته باشید که وقتی با مدارهای الکترونیکی و اجزای داخل لپ تاپ سر و کار دارید، همه چیز را به زمین متصل نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *