دانستنی ها

مشخصات تراشه M3 در رونمایی جدی اپل از مک M3

مشخصات تراشه M3 در رونمایی جدی اپل از مک M3

اپل اعلام کرده است که در حال توسعه  تراشه‌های سیلیکونی اپل سری M خود است و تراشه‌هایی که در سال 2023 عرضه می‌شوند، سری «M3» خواهند بود و از فناوری به‌روز شده تولید تراشه‌های TSMC استفاده خواهند کرد.
در این مقاله  بپردازش تراشه M3 در مک M3 خواهیم پرداخت،که باید دانست که دانش ما در حال حاضر هر روزه در حال پیشرفت و به روز رسانی است و در این مطلب دانش تا به امروز تراشه های M3 عنوان شده است.

آنچه ما از تراش های M3  عنوان شده است

اپل همچنان در سری تراشه های M2، M1 Pro، M1 Max و M1 Ultra است، بنابراین M3 یک نسل نو ظهور در مک M3 خواهد بود. ما در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد آن نداریم، اما می دانیم که در حال توسعه است و شایعات حاکی از آن است که از طراحی تراشه 3 نانومتری آینده TSMC استفاده خواهد کرد.

فناوری 3 نانومتری در مک M3

تراشه های فعلی سری M از فناوری 5 نانومتری TSMC استفاده می کنند، اما به روز رسانی به 3 نانومتر بهبودهای قابل توجهی در قدرت و کارایی به همراه خواهد داشت. TSMC در حال حاضر روی طراحی تراشه 3 نانومتری خود کار می کند و تولید تجاری آن در سه ماهه چهارم سال 2022 آغاز می شود.

بر اساس اطلاعات، تراشه‌های سیلیکونی اپل در آینده که بر روی فرآیند 3 نانومتری ساخته می‌شوند، دارای حداکثر چهار دای هستند که تا 40 هسته محاسباتی را پشتیبانی می‌کنند. M1 اصلی دارای یک CPU 8 هسته ای و M1 Pro و Max دارای CPU های 10 هسته ای است، بنابراین این افزایش قابل توجهی در عملکرد خواهد بود.

اپل در حال کار بر روی چندین تراشه M3 با کدهای Ibiza، Lobos و Palma است.

مک های M3

اپل تاکنون از تراشه‌های استاندارد «‌M1» و «‌M2» در دستگاه‌های رده پایین‌تر مک‌بوک پرو و مک‌بوک ایر خود استفاده کرده است، در حالی که دستگاه‌های مک‌بوک پرو سطح بالاتر از تراشه‌های «M1 Pro و ‌M1 Max» استفاده می‌کنند. مک استودیو از «M1 Ultra‌» استفاده می‌کند و انتظار می‌رود که مک پرو نیز از تراشه‌های «Ultra» به همراه تراشه‌های «Extreme» آینده استفاده کند.

اگر اپل به این طرح نام‌گذاری تراشه پایبند باشد، تراشه‌های پایین‌رده M3 می‌توانند در دستگاه‌های سطح پایه اپل باشند، در حالی که مک‌های پیشرفته می‌توانند تراشه‌های M3 Pro و M3 Max را با حداکثر 40 هسته محاسباتی دریافت کنند. شایعات از قبل نشان می‌دهند که یک M3 iMac وجود دارد که در دفتر مرکزی اپل در حال آزمایش است.

تاریخ انتشار مک M3

شایعات تاکنون حاکی از آن است که تراشه M3 قرار است در مک های 2023 عرضه شود، اما ما هنوز جدول زمانی مشخص تری نداریم. اولین مک‌ها می‌توانند در اوایل سال 2023 عرضه شوند، شاید با Mac Pro شروع شود، اما هنوز مشخص نیست که آیا Mac Pro از تراشه M3 استفاده خواهد کرد یا خیر.

سایر تراشه های سیلیکونی اپل

تراشه های M1، M1 Pro، M1 Max و M1 Ultra و M2 عرضه شده اند.

ناوک سرویس مرکز تخصصی تعمیر لپ تاپ، تعمیر مک بوک و تعمیر سرفیس با چندین سال سابقه ی درخشان میباشد. جهت اطلاع از راه های ارتباطی با ما به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *