لپ تاپ

چه زمانی نسبت به تعمیرات صفحه لپ تاپ اقدام کنیم؟

با انواع صفحه نمایش لپ تاپ بیشتر آشنا شوید

چه زمانی نسبت به تعمیرات صفحه لپ تاپ اقدام کنیم؟ قبل از هر چیز لازم است با صفحه لپ تاپ و مشکلات آن آشنا شوید. یکی از قطعات مهم در لپ تاپ صفحه نمایش آن است. در لپ تاپ ها براساس اندازه و قابلیت ها انواع صفحه نمایش در بازار یافت می شود. برخی از صفحه نمایش های لپ تاپ مات هستند، برخی براق. برخی لمسی. برخی فول اچ دی هستند و … تمام این عوامل در کنار اندازه لپ تاپ اینکه چند اینچ هستند. در نتیجه  با توجه به حساسیتی که دارند تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ مهم است.

چه زمانی نسبت به تعمیرات صفحه لپ تاپ اقدام کنیم؟

صفحه نمایش لپ تاپ روی یک سمت دیگر لپ تاپ سوار است و با یک لولا به بخش دیگر متصل می شود. فلت صفحه نمایش یا کابل انتقال اطلاعات صفحه نمایش از کنار همین لولاها عبور می کند. باز و بسته شدن لپ تاپ که اجتناب ناپذیر است، می تواند باعث آسیب دیدن این فلت شود. فلتها نیز لپ تاپ به لپ تاپ فرق می کند و با یکدیگر تفاوت دارند.

مشکل دیگر این است که تعدادی از پیکسل های صفحه نمایش بسوزند. که این امر به صورت نقطه ها و لکه های تاریک بر روی صفحه نمایان است. اگر تعدادشان زیاد نباشد و به کارکرد شما آسیبی نرساند، خیلی توصیه به تعمیر و تعویض صفحه لپ تاپ تان نداریم.

ولی حالت دیگر هنگامیاست که آسیب صفحه لپ تاپ بسیار بیشتراست. به نوعی که دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. یا تصویر بسیار خراب است و یا کلا تصویری وجود ندارد و صفحه شکسته است. در این حالت باید صفحه را تعویض کنید.

در لپ تاپ هایی که صفحه نمایش لمسی دارند، ممکن است تاچ از کار بیفتد. که در این حالت نیز مجبور به تعویض کامل صفحه نمایش خواهید بود، البته اگر قابلیت لمسی لپ تاپ برایتان کارایی دارد. وگرنه توصیه داریم برای این مورد هم هزینه نکنید.

اما روشن نشدن صفحه نمایش لپ تاپ همیشه به معنای خراب بودن آن نیست. ممکن است بخش دیگری مانند بخش گرافیکی لپ تاپ خراب شده باشد. اگر امکانش را دارید، لپ تاپ را به یک مانیتور یا حتی به تلویزیون خانه خودتان وصل کنید. اگر تصویر آمد، قطعا مشکل از خود صفحه لپ تاپ یا فلت آن است، اما اگر باز هم تصویر دیده نشد، باید بررسی های بیشتری صورت گیرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *