لپ تاپ

چه زمانی نیاز است نسبت به تعویض cpu لپ تاپ اقدام کنیم؟

cpu لپ تاپ یا همان پردازنده مرکزی

cpu لپ تاپ یا همان پردازنده مرکزی قطعه ای بسیار مهم در سیستم شما است که اگر آسیب ببیند یا از کار بیفتد، لپ تاپ کارایی اصلی خود را از دست می دهد. سی پی یو، واحد پردازش مرکزی است و داده ها را از رم دریافت کرده و پس از کدگشایی و پردازش، تحویل بخش های دیگر می دهد.

این تراشه کوچک روی مادربرد قرار دارد و با دیگر اجزای سیستم در ارتباط است. در ادامه به شما می گوییم که چه موقع باید اقدام به تعمیر cpu لپ تاپ خود کنید و این کار چگونه انجام می شود. برای تعمیر سی پی یو لپ تاپ به صورت تخصصی می توانید از همکاران ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

چه موقع نیاز به تعمیر cpu لپ تاپ است؟

در صورتی که در لپ تاپ خود دکمه پاور را زده اید اما تصویر یا صدایی از سیستم دریافت نشد، این احتمال وجود دارد که سی پی یو خراب شده است. علاوه بر آن اگر سیستم راه اندازی نمی شود، ممکن است پردازنده آسیب دیده باشد. اگر لپ تاپ روشن شده و بلافاصله خاموش می گردد، باید تمامی اجزا از جمله واحد پردازشی بررسی و عیب یابی شوند.

روشن شدن سیستم و هنگ کردن صفحه بعد از چند دقیقه، نمایش صفحه آبی مرگ و شنیده شدن صدای بوق از سیستم هم نشان می دهند که زمان تعمیر cpu لپ تاپ فرا رسیده است.

نحوه ترمیم cpu لپ تاپ

برای تعمیر cpu لپ تاپ باید به شکل تخصصی اقدام کرد. این کار نیاز به مهارت و دانش فنی بالایی داشته و باید با استفاده از ابزار و تجهیزات مخصوص انجام شود. گاهی مشکل این قطعه تنها با تعویض پایه های آن برطرف می شود. حتی گاهی نیاز به تعویض پایه ها هم نیست و کافی است تکنسین آنها را صاف کند.

همچنین برای تعمیر سی پی یو لپ تاپ نیاز به ابزار و تستر CPU است. بسته به نوع و شدت مشکلات پردازنده، تعمیر این قطعه به روش های مختلفی انجام می شود. در برخی موارد هم سی پی یو قابل ترمیم نبوده و راهی جز تعویض آن وجود ندارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *