لپ تاپ

مشکلات لپ تاپ را چگونه بررسی و رفع کنیم؟

مشکلات لپ تاپ را چگونه بررسی و رفع کنیم؟

بخش بزرگی از دنیای شرکت ها، مشکلات لپ تاپ ها هستند. در طول این سالها لپ تاپ ها از حجم زیاد و سنگین به باریک و سبک تبدیل شده اند. اما، حتی با وجود ارتقاء قدرت، اندازه، ظرفیت و حافظه، مشکلات لپ تاپ هنوز هم به طور منظم بوجود می آیند. در اینجا لیستی سریع از پنج مورد از رایج ترین مشکلاتی که در مورد آنها می شنویم وجود دارد و چگونه می توانید به تنهایی آنها را برطرف کنید.

1- مشکل صدای فن لپ تاپ

صدای بلند فن یا گرم شدن و سپس خاموش شدن. لپ تاپ ها زیاد جابجا می شوند. این می تواند منجر به محدود شدن میزان ورود هوا به فن شود. همچنین به آنها فرصت های زیادی می دهد تا گرد و غبار و ذرات خارجی را از طریق درگاه فن خود به داخل سیستم خنک کننده خود بکشانند.

راه حل

از لپ تاپ خود بر روی سطوح سخت و صاف استفاده کنید. از قرار دادن آن روی سطوح نرم که ممکن است عبور هوا را مسدود کند ، خودداری کنید. فن خود را با هوای فشرده تمیز کنید. تعداد برنامه هایی را که همزمان اجرا می کنید نیز محدود کنید ، زیرا هرچه تعداد برنامه های شما بیشتر باشد ، کار با آن سخت تر می شود.

2- مشکل صدای لپ تاپ

لپ تاپ به آرامی کار می کند. این اغلب اتفاق می افتد و می تواند مربوط به فضای هارد دیسک ، بدافزار یا اولین علائم خرابی تجهیزات باشد.
راه حل: راه های زیادی برای تلاش برای مقابله با مشکلات سرعت وجود دارد، اما موارد مربوط به افزایش سرعت دستگاه خود را بررسی کنید.

3- مشکل باتری

باتری دوام نمی آورد یکی از بهترین ویژگی های لپ تاپ بی سیم بودن آن است. اما، ما در ترس مداوم از خالی شدن باتری و خالی شدن آب زندگی می کنیم. بنابراین ما دائماً روی باتری خود سخت می گیریم.

راه حل

ابتدا تمام اتصالات کابل شارژر خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید محکم هستند. در مرحله بعد، باتری خود را به طور کامل خالی کرده و با روشن نگه داشتن لپ تاپ تا زمان مرگ آن را شارژ کنید. یکی از بزرگترین راه حل های همه فن آوری ها صرفاً تخلیه کامل انرژی از آن و دوباره امتحان کردن آن است، رایانه ای معادل یک خواب خوب. اگر هنوز خیلی زودتر از آنچه باید خراب شود، ممکن است لازم باشد خود باتری را تعویض کنید.

4- مشکل اتصال به نت

اینترنت ندارید لپ تاپ ها به دلیل از دست دادن اتصال به اینترنت مشهور هستند که می تواند دردسر بزرگی باشد. قبل از فرض خرابی نوعی تجهیزات، مراحل اولیه را امتحان کنید.

راه حل

در اکثر لپ تاپ ها، یک دکمه یا کلید بی سیم واقعی وجود دارد که اتصال را فعال می کند. آن را پیدا کرده و مطمئن می شوید که در موقعیت روشن است. سپس روتر خود را مجدداً راه اندازی کنید، دوباره با استفاده از تاکتیک تخلیه قدرت. روتر خود را از برق بکشید، بگذارید آب میوه به مدت 10 تا 20 ثانیه خارج شود ، سپس دوباره آن را وصل کنید. اگر هنوز مشکل دارید، اتصالات شبکه خود را در کنترل پنل خود عیب یابی کنید. در نهایت، شبکه خود را از ابتدا دوباره بسازید تا مطمئن شوید همه اتصالات شما به درستی تنظیم شده اند.

5- صفحه نمایش سیاه

شما لپ تاپ خود را باز می کنید ، آن را روشن می کنید ، صدا در حال اجرا را می شنوید ، اما صفحه سیاه است.

راه حل

برق را جدا کرده، باتری را بردارید و سپس دکمه پاور را به مدت 30 تا 60 ثانیه نگه دارید. سیم برق را دوباره وصل کرده و دوباره بوت کنید. سپس دوباره خاموش کنید ، باتری را بگذارید و دوباره بوت کنید.
اگر هر یک از این راه حل های خود را امتحان کرده اید و هنوز هم مشکل مشابهی را تجربه می کنید ، وقت آن است که یک متخصص تعمیر لپ تاپ را بیاورید. مهندسان مرکز خدمات تخصصی ناوک اماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند. همین امروز با ما تماس بگیرید تا مشکلات لپ تاپ شما برطرف شود و لپ تاپ شما به حالت اولیه بازگردد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *