لپ تاپ

چگونه می توان مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ را برطرف کرد؟ – بخش دوم

مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ

در بخش دوم این مقاله به ادامه مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ می پردازیم. همراه ما باشید.

چگونه می توان مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ را برطرف کرد؟

صفحه نمایش کم نور

ابتدا بررسی کنید که آیا میزان روشنایی لپ تاپ شما روی حداکثر تنظیم شده است یا خیر. اگر صفحه نمایش همچنان کم نور است ، دستگاه را مجدداً راه اندازی کنید. این فقط می تواند یک خطای سیستم باشد که با راه اندازی مجدد دستگاه برطرف می شود. همچنین، بررسی کنید که آیا سیم آداپتور AC شل شده است و آن را محکم به پریز و لپ تاپ وصل کنید. اگر مشکل همچنان ادامه دارد، بیشتر به دلیل خرابی LCD است. در پشت LCD، یک صفحه اینورتر و لامپ نور پس زمینه وجود دارد که تصویر را کنترل می کند.

برد اینورتر ولتاژ پایینی را که لپ تاپ شما استفاده می کند، به ولتاژ بالاتر مورد نیاز لامپ بلند تبدیل می کند که صفحه LCD را روشن می کند. در صورت خرابی برد یا لامپ اینورتر، مشکل صفحه نمایش کم نور را تجربه خواهید کرد. حتی اگر یکی از این دو جزء خراب شود، صفحه باید تعویض شود، مگر اینکه مرکز خدمات فقط با تعویض لامپ کمک کند. ما توصیه نمی کنیم که خودتان آن را حل کنید، زیرا این پیچیده تر است و ممکن است در نهایت به برد مدار و لامپ نور پس زمینه آسیب برسانید. بنابراین ، بهتر است این کار را به یک متخصص بسپارید.

صفحه نمایش لپ تاپ ترک خورده

لپ تاپ ها شکننده هستند و می توانند به راحتی خراب شوند، به ویژه در حال حاضر که مدل های باریک تر و سبک تر در حال عرضه هستند. برخی از رایج ترین روش های آسیب رساندن به لپ تاپ عبارتند از: هنگامی که به طور تصادفی سقوط می کند و صفحه نمایش ترک می خورد، هنگامی که در زاویه ای نامناسب نگه داشته می شود یا اگر ناخودآگاه چیزی سنگین بر روی لپ تاپ قرار می دهید. به یاد داشته باشید، صفحه نمایش لپ تاپ ترک خورده در برخی موارد می تواند عملکرد کلی دستگاه را تحت تأثیر قرار دهد.

از آنجا که مارک ها صفحه لپ تاپ را نمی پوشانند، بهتر است دستگاه خود را از قبل با طرح حفاظتی پوشش دهید. تعویض صفحه نمایش گران است و می تواند برای شما هزینه زیادی داشته باشد. در صورت مشاهده مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ می توانید با کارشناسان ما در مرکز خدمات تخصصی ناوک تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *