سخت افزار, لپ تاپ

چگونه می توان مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ را برطرف کرد؟ – بخش اول

چگونه می توان مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ را برطرف کرد

چگونه می توان مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ را برطرف کرد؟ این سوالی است که ممکن است به ذهن شما خطور کنرده باشد. درست مانند تلویزیون، صفحه لپ تاپ نیز پس از چند سال شروع به سوسو زدن می کند. گاهی اوقات ممکن است متوجه خالی شدن صفحه نمایش شوید حتی زمانی که لپ تاپ روشن است. متناوبا، ممکن است خطوط سفید رنگی روی صفحه نمایش پیدا کنید.

چگونه می توان مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ را برطرف کرد؟

ما برخی از رایج ترین مشکلات نمایش لپ تاپ را به همراه چند راه حل بیان کرده ایم. پس همراه ما باشید.

لپ تاپ روشن نمی شود

این لزوما به این معنا نیست که مشکلی در مادربرد وجود دارد. اگر لپ تاپ شما هر چند دقیقه یکبار خاموش می شود و روشن نمی شود، احتمال خرابی آداپتور AC زیاد است. در صورت نیاز می توانید از یک متخصص برای تأیید و تعویض آداپتور AC کمک بگیرید. همچنین احتمال خرابی جک برق DC وجود دارد. کانکتور DC (یا دوشاخه DC) یک کانکتور الکتریکی است که برق ثابت را برای دستگاه تامین می کند.

اگر جک DC شکسته است، می توانید زاویه پلاگین را در جک آن تنظیم کنید. اگر می بینید چراغ ها روشن می شوند اما هنوز دستگاه بوت نمی شود، زمان تعویض جک DC فرا رسیده است. اگر این کمکی نمی کند، این نشانه واضحی از مشکل مربوط به مادربرد است. شما می توانید برای تعمیر مادربرد به مرکز خدمات تخصصی ناوک مراجعه کنید. تعمیر مادربرد می تواند برای شما هزینه زیادی داشته باشد، در حالی که هزینه تعویض مادربرد معقولانه تر است.

خطوط عمودی رنگی روی صفحه نمایش

اگر تا به حال خطوط عمودی چند رنگ یا تک رنگ را روی صفحه لپ تاپ خود مشاهده کرده اید، ممکن است در نتیجه خرابی سخت افزار یا به دلیل آسیب به صفحه باشد. برای رفع مشکل خود، ابتدا لپ تاپ خود را از برق بکشید، دکمه پاور را به مدت 30 ثانیه نگه دارید و لپ تاپ را مجدداً راه اندازی کنید. اگر همچنان خطوط رنگی را مشاهده می کنید، احتمالاً مشکل از صفحه LCD است که باید از مرکز خدمات مارک جایگزین شود. برای اطمینان از مشکل صفحه LCD، لپ تاپ خود را به مانیتور دیگری وصل کنید و ببینید آیا مشکل همچنان ادامه دارد یا خیر. اگر چنین شد مطمئناً مشکل در پنل LCD است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *