لپ تاپ

متداول ترین مشکلات جهت تعمیر لپ تاپ

مشکلات رایج لپ تاپ

در این مطلب قصد داریم شما را با متداول ترین مشکلات جهت تعمیر لپ تاپ آشنا سازیم. همراه ما باشید.

لپ تاپ شما روشن نمی شود

به احتمال زیاد یکی از سه دلیل وجود دارد که چرا لپ تاپ شما حتی پس از شارژ شدن از روشن شدن خودداری می کند. مسئله این است که ممکن است لپ تاپ شما در وهله اول شارژ نشود.

اولین دلیل روشن نشدن لپ تاپ شما خرابی آداپتور AC یا آجری است که به کابل شارژ متصل می کنید.

برای بررسی اینکه آیا آداپتور AC خروجی برق دارد یا خیر، از ولت متر برای بازرسی مناسب استفاده کنید. درصورتی که برق ندارد، آداپتور دیگری را آزمایش کنید تا مطمئن شوید و دستگاه خود را تعویض کنید.

اگر دائماً سیم لپ تاپ خود را برای شارژ شدن تنظیم می کنید، به احتمال زیاد مشکل از جک DC است.

در برخی موارد، جک DC اجازه عبور قدرت را می دهد، اما یک حرکت ناگهانی می تواند آن را تغییر دهد. در موارد دیگر که کابل کاملاً خراب شده تنها راه حل جایگزینی جک DC است.

 سومین و معمولاً گران ترین علت روشن نشدن لپ تاپ شما خرابی مادربرد است. تنها گزینه برای رفع این مشکل، جایگزینی مادربرد یا خرید لپ تاپ جدید است.

لپ تاپ شما همچنان خراب می شود

برای اینکه صفحه لپ تاپ به درستی کار کند، باید مرتبا چک و بررسی شود. اگر صفحه لپ تاپ شما مشکل دارد احتمالا، لپ تاپ شما از قسمت لولا یا بدنه آسیب رسانده است.

اگر از تکیه دادن صفحه به دیوار خسته شده اید، وقت آن رسیده است که لولا و بدنه لپ تاپ خود را تعمیر کنید. کیت های ارزان قیمت آنلاین وجود دارد، اما اگر می خواهید بهترین نتیجه و نتیجه طولانی مدت داشته باشید، باید تعمیر لپ تاپ شما توسط یک مرکز فنی متخصص انجام شود.

صفحه لپ تاپ شما خالی می شود

هنگامی که برای اولین بار لپ تاپ خود را روشن می کنید، اغلب یک لحظه کوتاه وجود دارد که تنها چیزی است که می بینید انعکاس شما روی صفحه است- اما در نهایت، برنامه های شما ظاهر می شوند.

اگر صفحه لپ تاپ شما سیاه می شود یا ناگهان وسط کار سیاه می شود، اگرچه چراغ ها را می بینید و صدای فن را می شنوید، احتمالاً مشکل حافظه وجود دارد.

اطمینان حاصل کنید که مشکل حافظه وجود نداشته باشد. اگر نتیجه ای در بر نداشت، ماژول های حافظه را بردارید و هر یک از ماژول ها را آزمایش کنید تا ببینید کدام یک به لپ تاپ اجازه می دهد روشن شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ماژول خراب را تعویض کنید. دلیل دیگر خالی بودن صفحه نمایش شما به تعمیر مادربرد برمی گردد.

لپ تاپ شما داغ می کند

اگر قسمت پایینی لپ تاپ شما داغ می شود یا هر سطحی را که روی آن قرار دارد گرم می کند، لپ تاپ شما داغ می شود. نکته خوب این است که جلوگیری از داغ شدن بیش از حد لپ تاپ شما ساده است و می تواند در خانه انجام شود.

لپ تاپ خود را روی یک سطح مرتفع قرار دهید: بالا بردن لپ تاپ به شما اجازه می دهد تا تهویه مناسب و توزیع گرما را به درستی انجام دهد.

کنترل سرعت فن: چندین برنامه وجود دارد که می توانید برای کنترل سرعت فن روی لپ تاپ خود بارگیری کنید. اگر فن شما سریع کار می کند، کامپیوتر شما فکر می کند که CPU بیش از حد کار می کند و شروع به داغ شدن می کند.

لپ تاپ خود را در محیط خنک نگه دارید: مطمئن شوید لپ تاپ شما در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد وگرنه باعث گرم شدن سریع لپ تاپ شما می شود.

اگر کاملاً مطمئن نیستید که مشکل لپ تاپ شما چیست، می توانید لپ تاپ خود را برای آزمایش تشخیص به مرکز خدمات تخصصی ناوک ارسال کنید. متخصصان فناوری دستگاه شما را کاملاً بررسی کرده و سپس تشخیص صحیح را به شما ارائه می دهند. مرکز خدمات تخصصی ناوک می تواند تعمیر لپ تاپ شما را با قیمتی مناسب انجام دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *