لپ تاپ

علائم خرابی کارت گرافیک را بشناسید

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ چگونه انجام می شود؟

علائم خرابی کارت گرافیک و مدار گرافیک، از جمله قطعات سخت افزاری مهم است. وجود هر گونه مشکل و اختلالی در این قطعات، به قسمت سخت افزاری سیستم ها خسارت وارد می کند. پس با مشاهده هر گونه عیب و نقص در این ناحیه، لازم است که حتما آن را با یک متخصص در میان بگذارید. پیشنهاد ما مراجعه به مرکز تخصصی تعمیرات ناوک سرویس است. متخصص این مرکز، مشکل در دستگاه را بررسی نموده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام خواهند نمود.

علائم خرابی کارت گرافیک

از علائم خراب شدن کارت گرافیک می توان به اختصار به موارد زیر اشاره نمود:
  1. در برخی مواقع ممکن است لپ تاپ شما روشن باشد اما تصویری از آن روی مانیتور وجود نداشته باشد. در اغلب موارد با دیدن چنین صحنه ای می توان حدس زد که مشکل مربوط به کارت گرافیک آن است. پس باید حتما سرویس های تعمیر کارت گرافیک بر روی دستگاه اعمال شود. تا مشکل موجود برطرف گردد.
  2. در برخی مواقع نیز ممکن است خطوطی راه راه از بالا به پایین برروی مانیتور دستگاه شما وحود داشته باشد. این موضوع به احتمال زیاد نشان دهنده این است که کارت گرافیک شما خراب است. پس باید نسبت به تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض آن اقدام شود.
  3. امکان دارد بعد از بالا آمدن لوگو ویندوز سیستم صفحه مانیتور شما خاموش شود. در این حالت احتمالا یکی از قطعات الکترونیکی مربوط به کارت گرافیک شما صدمه دیده است. پس باید هر چه سریع تر نسبت به تعویض یا تعمیر آن اقدام شود.
  4. در بعضی اوقات در حین اجرای برنامه های سنگین با لپ تاپ هستید. یا د حال انجام بازی که به گرافیک بالا برای اجرا نیاز دارند هستید. در این هنگام با مشکلاتی برای کاربران رخ می دهد. در این حالت ها کاربران سیستم های شخصی با سرعت پایین و بی کیفیت بودن لپ تاپ روبرو می شوند. که در این صورت مشکل از سیستم خنک کننده کارت گرافیک می باشد.
  5. چنانچه بعد از روشن شدن کامپیوتر صدای بوق از داخل کیس را احساس کردید، به احتمال زیاد مشکل خرابی در کارت گرافیک دیده می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *