لپ تاپ

برای تعمیر کیبورد لپ تاپ چه کنیم؟

کیبورد لپ تاپ

تعمیر کیبورد لپ تاپ یکی دیگر از فعالیت هایی است که توسط مرکز خدمات تخصصی ناوک انجام می شود. اما قبل از هر چیز بهتر است با نحوه تعمیر آن آشنا شوید. در ادامه مطلب توضیحاتی کاربردی در این خصوص معرفی کرده ایم.

تمیز نمودن کیبورها

چنان چه دکمه های صفحه کلید یکی در میان قطعی دارند، ممکن است دلیل این مشکل وجود آشغال های ریز بین کلید ها باشد. جهت تمیز کردن لپ تاپ بهتر است دستگاه را تا زاویه ۷۵ درجه کج نمایید. تا سطح آن به صورت شیب دار خارج شود. سپس آن را تکان دهید تا تمام اضافات بیرون بیاید.

علاوه بر آن می توانید لپ تاپ را تا زاویه ۹۰ درجه هم به صورت وارونه نگه دارید. اما در این شرایط خیلی تکان ندهید تا آسیب سخت افزاری به دستگاه وارد نشود. چنانچه از هارد دیسک مکانیکی استفاده می کنید، بهتر است لپ تاپ را خاموش کنید تا جلوی هر برخوردی به آن را بگیرید. در صورتی ممکن است که با همه این تلاش ها مشکل رفع نشود. بر این اساس از هوا متراکم برای خارج کردن زباله های ریز و گرد وغبار های مزاحم استفاده کنید.

ریست کردن ویندوز به حالت اولیه

ممکن است کیبورد لپ تاپ دل شما پس از نصب هر برنامه جدید یا تغییری تنظیمات از کار بیفتد. در این صورت برای تعمیر کیبورد لپ تاپ بهتر است ویندوز را به حالت قبل بازگردانید. به منوی استارت و کنترل پنل مراجعه کنید.

غیر فعال کردن کلید NumLock

ممکن است کلید NumLock بی جهت و بدون استفاده فعال باشد این کلید را غیر فعال کنید.

برطرف کردن مشکلات نرم افزاری

وقتی همه کلید های لپ تاپ از کار افتاده باشد، قطعا مشکل نرم افزاری وجود دارد؛ با راه اندازی مجدد لپ تاپ می توانید مشکلات را برطرف کنید. اگر همه چیز به خوبی کار می کند تنها کافی است از طریق منوی استارت، لپ تاپ دل را در حالت shut down قرار دهید. در غیر این صورت دکمه پاور را برای ۵ ثانیه نگه داشته تا لپ تاپ خاموش شده و مجدد شروع به کار کند.

فشردن مداوم کلیدهای معیوب

گاهی ممکن است دو کلید کنار هم در صفحه کلید را زیاد استفاده کرده باشید. یعنی زیاد تر از حد معمول آنها را فشرده باشید. در این حالت ممکن است این دو کلید به هم چسبیده باشند. یا به اصطلاح به هم متصل شده باشند. سعی کنید با فشردن مداوم کلیدهای معیوب مشکل را حل کنید.

بررسی و چک اتصالات

گاهی اتصال نامناسب کابل صفحه کلید به مادر برد سبب می شود کیبورد لپ تاپ هنگ کند. این هنگ کردن کارایی کی بورد را از دست خواهد داد. در این شرایط قطعا اتصالات مادربرد و کابل اکسیده شده اند. از طرف دیگر حتما ارتباط آنها به هر شکلی با قطعی مواجه خواهد شد. جهت تعمیر کیبورد لپ تاپ در این حالت با مهندسین و متخصصین تعمیرات لپ تاپ تماس بگیرید. برای این کار می توانید به صفحه تماس با ما مرکز تعمیرات تخصصی ناوک سرویس مراجعه کنید.

بررسی مدار کنترل کننده صفحه کلید

گاهی مدار کنترل کننده صفحه کلید متصل به مادر برد خراب می شود. در نتیجه صفحه کلید کار نمی کند. ممکن است نیاز به بررسی بیشتری باشد و نیاز باشد تا تعمیر مادربرد انجام شود.

چنانچه با وجود بررسی همه موارد فوق باز هم به تعمیر کیبورد لپ تاپ نیاز داشتید ، ممکن است کیبورد لپ تاپ قابل تعمیر نباشد و لازم است برای تعویض کیبورد لپ تاپ اقدام نمایید. در این شرایط بهترین پیشنهاد مراجعه به مرکز تخصصی تعمیراتی ناوک سرویس است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *