لپ تاپ

برای تعمیر لپ تاپ Hp چه باید کرد؟

تعمیر لپ تاپ hp یک کار تخصصی است ونیاز به تجربه و آشنایی با قطعات سخت افزاری و نرم افزاری در مدل های مختلف این برند دارد تا بدون آسیب های احتمالی  این امر به درستی صورت بگیرد. لپ تاپ های اچ پی نیز مانند سایر لپ تاپ ها دارای قطعات ظریف است که که به مرور زمان بعد از استفاده ی طولانی مدت رو به ضعف میرود و نیاز به تعمیر و ارتقا پیدا میکند. بنابراین هر چه شما با نشانه های خرابی و عملکرد قطعات لپ تاپ  hpآشنایی داشته باشید با اقدامات به موقع در خصوص تعمیر لپ تاپ hp  در حفظ نگه داری لپ تاپ و عملکرد هر چه بهتر دستگاه خود قدم برداشته اید.

تعمیر لپ تاپ hp در این مرکز به دست گروهی از زبده‌ترین و باتجره ترین کارشناسان مرکز خدمات تخصصی ناوک انجام می‌پذیرد. کارشناسان حاضر در نمایندگی hp به دلیل برخورداری از سال‌ها سابقه در امر تعمیرات لپ ‌تاپ به ویژه لپ تاپ hp قادر به رفع و حل تمامی مشکلاتی هستند که ممکن است به هر دلیل در این دستگاه‌ها به وجود آیند. کارشناسان ما به‌روزترین تجهیزات و ابزارآلات تعمیر را به کار گرفته‌اند. تا قادر به ارائه‌ی بالاترین سطح کیفی خدمات در زمینه تعمیر لپ تاپ گردند.  تعمیر لپ تاپ hp  از ساختار فیزیکی و نرم‌افزاری پیشرفته ای برخوردار است. از طرفی دیگر با توجه به مدل‌های متفاوت موجود در بازار، یک کار تخصصی است.

تعمیر لپ تاپ hp

لپ تاپ های hp نیز مانند سایر لپ تاپ های برند های مختلف میتواند دچار مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری میشود. اختلال میتواند در هر قسمت وقطعه  در لپ تاپ اچ پی به وجود می آید که آشنایی هرچه بهتر شما از آن قطعه و نشانه های خرابی در آن شما را در نگه داری لپ تاپhp کمک میکند. با ما همراه باشید تا شما را در این امر یار کنیم.

تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ اچ پی

باتری از قطعات پرکابرد در لپ تاپ است که در صورت خرابی دردسرهای زیادی را به وجود می آورد. باتری باتوجه به ساختار سلولی که دارد به مرور زمان دچار ضعف میشود که بهتر است از ابتدای استفاده از لپ تاپ hp خود نکات نگه داری آن را رعایت کنید تا از عمر مفید باتری خود بهتری استفاده را ببرید.بهتر است با نشانه ای خرابی این قطعه آشنا باشید تا با اقدام به موقع باتری خود در تعمیر لپ تاپ hp قدم بردارید.

نشانه های خرابی باتری hp

  1. گرم شدن بیش از حد باتری
  2. خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ
  3. عدم شارژ شدن باتری لپ تاپ
  4. کاهش ظرفیت ناشی از خرابی باتری لپ تاپ
  5. دریافت اخطار از ویندوز لپ تاپ

البته به طور معمولا امکان تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی و یا دیگر برند های لپ تاپ وجود ندارد و بهتر است که این قطعه تعویض شود. در این صورت حتما باید از باتری اصل و مناسب دستگاه خود استفاده کنید. متخصصین ناوک سرویس در تعمیر لپ تاپ hp پس از عیب یابی دقیق دستگاه و تست باتری، تصمیم به ترمیم یا تعویض این قطعه می گیرند.

تعمیر فن لپ تاپ hp

فن از قطعه بسیار مهمی در لپ تاپ است که اختلال در عملکرد این قطعه به طور حتما به دیگر قطعات صدمه جدی وارد میکند. از آنجایی که حرارت باعث مختل شدن عملکرد قطعات سخ افزاری در لپ تاپ اچ پی میشود فن وظیفهی برقراری تعادل گرمایی در حین استفاده از لپ تاپ را دارد.افزایش دمای دستگاه  به قطعاتی همچون مادربرد، پردازنده، هارد و … آسیب وارد میکند. بسیار از افراد امروزه برای عملکرد بهتر فن های لپ تاپ خود از کول پد استفاده میکنند تا عمر دستگاه افزایش و نیاز قطعات به تعمیر لپ تاپ hp  را کاهش دهند.

نشانه های خرابی فن لپ تاپ اچ پی

  1. دمای بیش از اندازه لپ تاپ
  2. عملکرد نادرست لپ تاپ
  3. جریان هوایی وجود ندارد
  4. صدای فن لپ تاپ

متخصصین ناوک سرویس با توجه به نیاز فن تلاش در تعمیر آن می کنند و در صورت لزوم با قطعه ی اورجینال تعویض میکنند.

تعویض ال سی دی لپ تاپ hp

ال سی دی لپ تاپ اچ پی یکی از قطعه های سخت افزاری این دستگاه است. به طور حتم اختلال در عملکرد این قطعه شما را به طور کلی از استفاده لپ تاپ محروم میکند. این قطعه با توجه به رشد تکنولوژی در مدل های مختلف لپ تاپ اچ پی دارای انواع مختلفی نیز میباشد. در تعمیر این قطعه تجربه و آشنایی فرد تعمیرکار، از هزینه های اضافی و آسب های احتمالی جلوگیری میکند. برای تعمیر لپ تاپ hp  در این بخش ابتدا باید تست های مختلفی از ال سی دی انجام شود. انجام این تست ها شرایط عیب یابی را مشخص خواهد کرد. تا پس از عیب یابی دقیق برای تعمیر درست شرایط معین کردد.

نشانه های خرابی ال سی دی لپ تاپ hp

  1. قطع و وصل شدن تصویر صفحه نمایش
  2. کم نور شدن صفحه نمایش
  3. سیاه شدن قسمتی از تصویر صفحه نمایش

تعمیر مادربرد لپ تاپ اچ پی

تعمیر مادربرد لپ تاپ hp به عنوان هسته ی مهم در قطعات سخت افزاری این لپ تاپ به حساب می آید. ماردبرد وظیفه کنترل کردن پردازشگر مرکزی و ارتباط آن با اجزای دیگر را بر عهده دارد. اگر دچار مشکل شود لپ تاپ قادر به کار کردن نیست. مادربرد تعداد و انواع پورت‌های ورودی و خروجی لپ تاپ را تعیین می‌کند و در حكم ستون فقرات لپ تاپ اچ پی است

نشانه های خرابی ماردبرد اچ پی

  1. از کار افتادن دستگاه
  2. عدم نمایش های نوری در دیود های نورانی LEDپس از فشردن کلید پاور
  3. نمایش تصویر ناقص لپ تاپ روشن شده بر روی  LCD به هنگام کار بروی لپ تاپ
  4. اختلال در عملکرد منبع تغذیه در شارژ باتری لپ تاپ.
  5. جریان کشیدگی، قطعه سوختگی، قطعه پریدگی، ترکیدگی ، نشت و تغییر حالت خازن، سوختگی SLOT های حافظه، ایرادات صوتی، ایرادات شیارهای گسترش گرافیک، ایرادات شیارهای گسترش PCI و مسائلی از این دست باعث ایجاد خرابی در مادربرد لپ تاپ می شود.

تعمیر تاچ پد لپ تاپ hp

تاچ پد به عنوان ماوس جایگزین در لپ تاپ میباشد که به دلایل متخلف و اختلال در قسمت های مختلف یک لپ تاپ میتواند موجب خرابی یا بروز اختلال در عملکرد این قطعه شود. اکثر اوقات مشکلات نرم‌افزاری مانند: ویروسی شدن لپ تاپ و نصب بدافزار موجب از کار افتادن تاچ پد لپ تاپ می‌شوند؛ حتی برخی مواقع بهم ریختگی تنظیمات لپ تاپ اچ پی به صورت ناخودآگاه موجب اختلال در عملکرد تاچ پد لپ تاپ می‌شود.

نشانه های خرابی تاچ پد اچ پی

  1. غیر فعال شدن اتفاقی تاچ پد
  2. فریز شدن سیستم
  3. ویروسی شدن سیستم.

درصورت وجود اختلال در نرم‌افزار لپ تاپ اچ پی به راحتی می‌توان با برطرف کردن آن‌ها، مشکل تاچ پد را حل کرد و دوباره مانند روز اول از آن استفاده کرد؛ البته درصورتی که وارد شدن ضربه به تاچ پد موجب شکستگی یا ایجاد خط و خش بر روی آن شده باشد، باید آن را تعویض کرد. اما خوشبختانه جایی نگرانی نیست و این قطعه جزء قطعاتی است که به راحتی در تعمیر لپ تاپ  hp قابل اجرا است.

تعمیر دی وی دی پلیر لپ تاپ hp

یکی از مشکلات رایج در تعمیر لپ تاپ hp  خرابی دی وی دی پلیر است. شاید امروزه با رشد تکنولوژی های به کار رفته در لپ تاپ ها، دیگر نیاز چندای به دی وی دی پلیر نباشد. به جهت پخش و اجرای بسیار از نرم افزار های کامپیوتری. به صورتی که در بسیار از لپ تاپ های نسل جدید اصلا دیگر این قطعه وجود ندارد. اما به طور کلی لپ تاپ های اچ پی هنوز وجود دارند که این قطعه را داشته باشند. از طرفی نیز کاربرانی هسستند که از این قطعه استفاده می کنند.

بنابراین دانستن نکات تعمیر این قطعه نیز مانند سایر قطعات، نیاز به تخصص دارد. تعمیر درایو لپ تاپ به دلیل نیاز به باز کردن قاب دستگاه و جداسازی آن از لپ تاپ، می‌بایست صرفا توسط کارشناسانی انجام پذیرد. منظور تکنسین هایی است که در این حوزه تخصص دارند. مانند تکنسین های مرکز تخصصی تعمیرات ناوک سرویس. این متخصصین در روند تعمیر درایو لپ تاپ، قاب پشتی دستگاه  را باز کرده و باتری آن خارج می­کنند.

در ادامه تمامی کابل‌هایی که ممکن است به نوعی در روند تعمیر درگیر شوند –نظیر کابل اسپیکر راست/ساب ووفر -، جدا شده و ارتباط آنها با دستگاه قطع می‌شود. پس از خارج کردن درایو، عملکرد این بخش از دستگاه بررسی شده و تعمیرات مورد نیاز بر روی آن پیاده می‌گردد. در صورتی که خرابی درایو لپ به اندازه‌ای باشد که امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد، درایو معیوب پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه با یک نمونه اورجینال تعویض می‌گردد.

نشانه های خرابی دی وی دی پلیر اچ پی

  1. خرابی اشاره گر درب
  2. مشکل خواندن دیسک در DVD Player
  3. سر و صدای دستگاه DVD PLAYER هنگام کار کردن
  4. مشکلات کابلی DVD Player

تعمیر و تعویض کیبورد لپ تاپ اچ پی

کیبورد های نسل جدید بسیار ظریف تر، نرم تر و کم صدا تری شده اند. نگه داری از این قطعه به دلیل کاربرد های بسیار اساسی در لپ تاپ، دارای اهمیت است. اختلال در این قطعه می تواند از نرم‌افزار، ضربه، رطوبت و گرد و غبار ایجاد شده باشد. این موارد موجب از کار افتادن کیبورد لپ تاپ اچ پی خواهد شد. عملکرد این قطعه میتواند با نصب یک نرم‌افزار ویروسی بر روی لپ تاپ، مختل شود. که در این حالت می‌توان با حذف نرم‌افزار موردنظر و استفاده از یک ویروس‌کشی لپ تاپ، این مشکل را برطرف کرد.

اما گاهی ‌اوقات هم بروز اختلال در درایور کیبورد لپ تاپ و عدم بروزرسانی آن موجب کار نکردن کیبورد این دستگاه می‌شود که در این صورت نیز با نصب دوباره درایور کیبورد یا بروزرسانی آن می‌توان این مشکل را حل کرد. نسل جدید کیبورد های لپ تاپ به دلیل استفاده از بک لایت نیز به طور کلی تعمیر لپ تاپ hp را تخصصی تر کرده است

نشانه های خرابی کیبورد در لپ تاپ

  1.  خاموش شدن LED وقطع و وصل شدن در بک لایت
  2.  از کار افتادگی در بعضی یا همه دکمه‌ها
  3.  رفتن آشغال به زیر دکمه‌ها و گیر کردن آن‌ها
  4.  شکستگی شاسی دکمه
  5. ضربه‌خوردگی، آبخوردگی و ورود گرد و غبار به کیبورد لپ تاپ نیز موجب اختلال در عملکرد کیبورد می‌شوند

 که این قطعه به تعمیر یا حتی تعویض نیاز داشته باشد. اگر با هر یک از این مشکلات نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری در کیبورد لپ تاپ خود مواجه شده‌اید ناوک سرویس به صورت آنلاین نیز در کنار شماست! جهت ارتباط با تیم ناوک سرویس به صفحه تماس باما مراجعه فرمایید.

ارتقا لپ تاپ hp

ارتقا لپ تاپ hp  از دیگر خدمات تخصصی درتعمیر لپ تاپ hp است. این کار باعث می شود که با رشد و تولید روز افزون لپ تاپ hp خود را همگام سازید و نیاز به تعویض هر سال این دستگاه نداشته باشد ضمن اینکه توان استفاده از نرم افزار های قوی را داشته باشید. اما باید بررسی های دقیقی روی نمونه لپ تاپ کاربر انجام شود تا امکان یا عدم امکان ارتقا لپ تاپ تعیین شود.

این مسیر، مسیری است از اماها و اگر های بسیاری در آن وجود دارد و تنها یک متخصص می تواند درباره عملیاتی بودن یا نبودن آن نظر دهد. گفتنی است ارتقا لپ تاپ در دو حوزه نرم افزاری و سخت افزاری انجام می شود. به دنبال این ارتقا کاربران می توانند شاهد افزایش سرعت پردازش لپ تاپ خود در هر دو بخش باشند. با این حال باید بررسی های لازم برای ارتقا لپ تاپ hp توسط نمایندگی تعمیر لپ تاپ hp انجام شود.

روند تعمیر لپ تاپ Hp

  1. در مرحله نخست پرسش‌هایی از صاحب دستگاه در زمینه عیوب و اشکالات ایجاد شده در دستگاه از سوی کارشناسان تعمیر لپ تاپ hp پرسیده می‌شود.
  2. پرسش‌هایی از صاحب دستگاه در زمینه علل احتمالی ایجاد کنندۀ خرابی و اختلال در دستگاه لپ تاپ اچ پی پرسیده می‌شود.
   لپ تاپ hp جهت عیب‌یابی و تشخیص اشکالات ایجاد شده در آن، مورد بررسی‌ و واکاوی قرار می‌گیرد. عیوب و اشکالات دستگاه
  3. پس از تشخیص توسط کارشناس با صاحب دستگاه در میان گذاشته می‌شود.
  4. اقداماتی که کارشناس جهت تعمیر دستگاه درنظر دارد با صاحب دستگاه درمیان گذاشته می‌شود تا در صورت تأیید و رضایت روند تعمیر آغاز گردد.
  5. در صورت نیاز به تعویض هر یک از بخش‌های دستگاه، از قطعات اورجینال و شرکتی موجود در آرشیو نمایندگی hp استفاده خواهد شد. (تعویض هر قطعه‌ی معیوب با کسب اجازه از صاحب دستگاه انجام خواهد گرفت).
  6. پس از اتمام تعمیر و تست دستگاه توسطِ کارشناسانِ دیگر حاضر در نمایندگی hp، با صاحب دستگاه جهت تحویل دستگاه تماس گرفته خواهد شد.
   با حضور صاحب دستگاه، لپ تاپ شما در محل تست شده تا از صحت و سالم بودن آن اطمینان ی

ناوک سرویس با تیم مجرب خود در تعمیر مک بوک، تعمیر سرفیس و تعمیر لپ تاپ به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای در خدمت مشتریان خود میباشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *