لپ تاپ

عیب یابی بوق زدن کیس و روشن نشدن کامپیوتر

مشکلات رایج لپ تاپ به همراه راهکار

یکی از بدترین شرایط زمانی است که یک کامپیوتر قابل اعتماد ناگهان متوقف شود ما این را تصدیق می کنیم که وقتی سیستم خود را خاموش می کنیم، دفعه بعد که می خواهیم از آن استفاده کنیم، شروع به  بوق زدن کیس و روشن نشدن کامپیوترمی شود. در هر صورت، این یک مشکل قابل حل است و لزوماً پایان جهان نیست. دلایل مختلفی برای بوق زدن کیس و روشن نشدن کامپیوتر وجود دارد که عبور از سیم برق یکی از آنهاست بنابراین وقتی کامپیوتر شما شروع به کار نمی کند به طور کلی پیشامد ناگواری است کامپیوتری که شروع به کار نمی کند و صدا در می آورد ، نقص به اندازه کافی شدید را تجربه می کند تا از بوت شدن سیستم جلوگیری کند.

یکی از اولین کارهایی که یک کامپیوتر هنگام روشن بودن آن انجام می دهد، انجام یک Power On Self Test است که در آن سیستم یک تست تشخیصی سخت افزاری را برای تأیید همه چیز کار می کند. صدای بوق نشانگر کد خطا برای کمک به شما در تشخیص مشکل است. معنای کد بوق بین تولید کنندگان BIOS متفاوت است چندین دلیل احتمالی برای بوق زدن کیس و روشن نشدن کامپیوتر وجود دارد، بنابراین بسیار مهم است که مانند یک روش عیب یابی کامل مانند روشی که در زیر بیان کردیم قدم بردارید.

دلایل بوق زدن کیس و روشن نشدن کامپیوتر

  1. اتصالات کامپیوتر را بررسی کنید

سخت افزار نادرست نصب شده می تواند کدهای خطای بوق POST را طی کند. کامپیوتر نمی تواند به درستی کار کند مگر اینکه سخت افزار به درستی وصل شده باشد اگر اخیراً در پشت کامپیوتر خود کار کرده اید، ممکن است یک مؤلفه را گم کرده یا به طور نادرست آن را نصب کرده باشید به عنوان مثال برخی از مادربردهای اینتل اگر کارت گرافیکی به طور صحیح وصل نشوند، دو بار به صدا در می آیند و اگر RAM به درستی متصل نباشد، سه بار بوق می زند. در مورد هرگونه سخت افزار و کابل هایی که گمان می کنید برای عیب یابی خطا سست باشید.

همچنین مشکل بوق زدن کیس و روشن نشدن کامپیوتر ممکن است درون کامپیوتر نباشد. بنابراین اتصالات خارجی محیط کیس کامپیوتر را چک کنید. به خصوص اگر کامپیوتر به اطراف منتقل شده اید یا به هر دلیلی پرونده را باز کرده اید، کاملاً ممکن است که یک کابل شل شده باشد یا اتصال الکتریکی خوبی نداشته باشد. همیشه ارزش دارد کابل ها را با جدا کردن و اتصال مجدد هر یک به نوبه خود، دوباره بررسی کنید. کابل هایی که به طور عمده مورد توجه قرار می گیرند، کابل هایی هستند که هارد را به مادربرد و کابل های واحد منبع تغذیه که به مادربرد وصل می شوند متصل می کنند.

  1. سخت افزار جدید مشکل دارد

اگر سخت افزار جدید نادرست نصب شود، باعث بوق زدن کیس و روشن نشدن کامپیوتر می شود در صورت نصب صحیح و در صورت ایجاد خطاهای POST ممکن است این سخت افزار با مادربرد ناسازگار باشد به عنوان مثال اگر CPU ناسازگار باشد، تابلوهای Intel دو بار در POST می شوند همچنین می توانید دستگاه های غیر ضروری محیطی را جدا کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *