دانستنی ها

راهنمای عیب یابی روشن نشدن لپ تاپ

راهنمای عیب یابی روشن نشدن لپ تاپ

آیا لپ تاپ روشن نمی شود؟ اگر لپ تاپ شما روشن نمی شود ، حتی وقتی به برق متصل است می تواند به دلیل مشکل در منبع تغذیه، باتری، مادربرد، کارت گرافیک یا RAM باشد. هنگام عیب یابی لپ تاپی که شروع نمی شود، با اصول اولیه شروع کنید. مطمئن شوید که دوشاخه سیم برق به پریز و رایانه متصل است. باتری و اتصال برق لپ تاپ را بررسی کنید تا مطمئن شوید اتصال قطع نشده است. اگر هنوز روشن نشده باشد، ممکن است با یک جز داخلی مشکل ساز شود. برای بررسی و عیب یابی روشن نشدن لپ تاپ به موارد زیر توجه کنید.

سیم برق را بررسی کنید

ابتدا و مهمترین نکته این است که لپ تاپ خود را از برق وصل کنید. در صورت لک شدن و یا قطع شدن سیم ، نگاهی دقیق و دقیق به سیم برق بیندازید. اگر در جعبه ترانسفورماتور AC علائم تغییر رنگ، سوزش بو یا تاب خوردگی قطعات مشاهده شود، احتمالاً باید جایگزین شود. در صورت مشاهده نقص در سیم برق، آن را تعویض کنید. می توانید منابع تغذیه جایگزین را به صورت آنلاین، در خرده فروشی های الکترونیکی یا با تماس با سازنده رایانه خود پیدا کنید. اگر به منبع تغذیه آسیب دیدید، آن را از دیوار و لپ تاپ جدا کنید تا جایی که بتوانید آن را تعویض کنید.

آیا اتصالات و باتری خوب است؟

هنگامی که منبع تغذیه معیوب را رد کردید، اتصال برق روی خود لپ تاپ را بررسی کنید. اتصالات برق می توانند به مرور زمان شل شده و از کار بیفتند. در صورت خرابی آشکار به اتصال برق ، یا قطعات شل و ول دار ، لپ تاپ را برای تعمیر وارد کنید. در صورت امکان ، باتری را از لپ تاپ خارج کنید و فقط با اتصال منبع تغذیه سعی کنید آن را روشن کنید. اگر لپ تاپ بدون باتری روشن شد ، باتری را تعویض کنید تا درست شارژ و شارژ شود. برخی از تولیدکنندگان ، مانند اپل ، اجازه نمی دهند خودتان باتری را بردارید ، در این صورت لپ تاپ را برای جایگزینی باتری داخلی وارد کنید.

مراقب گرم شدن بیش از حد لپ تاپ خود باشید

بیشتر پردازنده های لپ تاپ دارای حفاظت حرارتی داخلی هستند که کامپیوتر را خاموش می کند. لپ تاپ دوباره خاموش نمی شود تا زمانی که سیستم خنک شود. اگر از رایانه روی تخت ، بالش یا سطح نرم دیگری استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که دریچه های رایانه مسدود نشده و هوای گرم به درستی جابجا شده است. لپ تاپی که به درستی تخلیه نمی شود می تواند فن معیوبی داشته باشد که باید تعویض شود. اگر لپ تاپ شما لمس داغ است، بگذارید قبل از دوباره روشن کردن، کاملاً خنک شود. لپ تاپی که پس از خنک شدن دوباره روشن شود ، به احتمال زیاد با گرم شدن بیش از حد مشکل دارد.

مشکلات داخلی

اگر مشکلی در منبع تغذیه ، باتری یا گرم شدن بیش از حد پیدا نکردید، ممکن است یک قطعه داخلی معیوب باعث بروز مشکل شود – به عنوان مثال مادربرد خراب یا خراب ، یا مدارهای شارژ آسیب دیده، کارت ویدیوی معیوب، RAM یا مشکلات نرم افزاری . اگر اخیراً رایانه را باز کرده اید و اجزای سازنده را لمس کرده اید، الکتریسیته ساکن ممکن است آسیب ببیند. اگر مشکوک هستید که یک قطعه داخلی باعث ایجاد مشکل شده است، می توانید برای عیب یابی روشن نشدن لپ تاپ به مرکز خدمات و تعمیرات تخصصی ناوک مراجعه کنید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *