دانستنی ها

رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ

رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ

مشکل روشن نشدن لپ تاپ یکی از مشکلاتی است که برای اکثر افرادی به وقوع پیوسته است. اگر لپ تاپ شما روشن نشود یا هنگام روشن شدن راه اندازی آن مشکل دارید، مواردی وجود دارد که می توانید امتحان کنید تا مشکل شما برطرف شود.

در زیر مراحل عیب یابی برای کمک به شناسایی مواردی که ممکن است از روشن شدن لپ تاپ شما جلوگیری کند وجود دارد. ما توصیه می کنیم از هر یک از آنها استفاده کنید تا بهترین نتیجه را کسب کنید. برای رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ مراحل زیر را انجام دهید.

کابل برق را وصل کنید

برای رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ، اگرچه ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اگر لپ تاپ شما فقط از طریق باتری کار می کند، اتصال آداپتور برق متناوب ممکن است مشکل را برطرف کند.

اطمینان حاصل کنید که سیم آداپتور به درستی در هر دو انتها وصل شده است. اگر لپ تاپ با آداپتور متصل کار می کند، باتری شما از بین رفته یا معیوب است.

آداپتور برق متناوب و پورت برق را برای وجود پین خم شده بررسی کنید

بعضی از آداپتورهای AC در انتهای آداپتور دارای یک پین هستند که به لپ تاپ متصل می شود. اتصال آداپتور را که به لپ تاپ متصل است بررسی کنید و بررسی کنید که آیا پین خم شده یا خراب است. در صورت وجود، لپ تاپ از آداپتور برق برق دریافت نمی کند. برای رفع مشکل، آداپتور AC باید تعویض شود.

بعضی از لپ تاپ ها دارای یک پین در داخل پورت برق هستند که به اتصال محکم به آداپتور AC کمک می کند. اگر پین خم یا شکسته باشد، لپ تاپ نیرویی دریافت نمی کند. برای رفع مشکل، پورت برق لپ تاپ نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. با این حال، بسته به نوع لپ تاپ، این راه حل ممکن است نیاز به تعویض کامل مادربرد داشته باشد.

لپ تاپ را از اتصال جدا شوید

برای رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ، اگر لپ تاپ شما از یک ایستگاه متصل استفاده می کند، آن را جدا کرده و سیم برق را مستقیماً به لپ تاپ متصل کنید. سپس، لپ تاپ را روشن کنید.

باتری را جدا کرده و دوباره وصل کنید

لپ تاپ همچنین می تواند در وضعیتی باشد که از بوت شدن آن جلوگیری می کند. کابل برق را جدا کرده و سپس باتری را از لپ تاپ خارج کنید. حداقل یک دقیقه هر دو را از لپ تاپ جدا کنید. سپس، باتری را دوباره در لپ تاپ قرار دهید، کابل برق را متصل کنید و لپ تاپ را روشن کنید.

کامپیوتر را از برق جدا کنید

برای رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ گاهی اوقات، یک شارژ الکتریکی باقیمانده باعث می شود لپ تاپ شما روشن نشود. شما می توانید آن را به عنوان “گرفتگی برق” تصور کنید. با انجام مراحل زیر، لپ تاپ خود را به طور موثر از هر برق تخلیه می کنید و دوباره شروع به کار می کنید، که اغلب منجر به شارژ شدن آن می شود.

  • آداپتور برق را جدا کرده و باتری را جدا کنید (در صورت امکان).
  • دکمه روشن / خاموش را به مدت سی ثانیه پایین نگه دارید تا باقیمانده برق لپ تاپ تخلیه شود.
  • بدون تعویض باتری، آداپتور برق متناوب را به لپ تاپ وصل کنید.
  • دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا لپ تاپ شما روشن شود و بررسی کنید که بوت به درستی بوت شده است.
  • اگر لپ تاپ روشن شد، لپ تاپ را به طور معمول خاموش کنید.
  • اگر توانستید باتری لپ تاپ را بردارید، باتری را دوباره در لپ تاپ قرار دهید.
  • دوباره لپ تاپ را روشن کنید و بررسی کنید که بوت به درستی بوت شده است.

مشکل سخت افزار

پس از گذراندن مراحل پیشنهادی عیب یابی در بالا، اگر لپ تاپ شما هنوز روشن نمی شود، احتمالاً مشکل از نظر سخت افزاری است. محتمل ترین قطعه برای مادربرد یا پردازنده است. متأسفانه برای تعیین علت کار نکردن لپ تاپ به عیب یابی عمیق تری نیاز است. اگر سخت افزار معیوب مقصر باشد، تعمیر یا تعویض آن ضروری است.

برای رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ، پیشنهاد می کنیم برای توصیه در مورد تعمیر لپ تاپ با مراکز خدمات تخصصی تعمیر لپ تاپ ناوک تماس بگیرید. همچنین می توانید لپ تاپ خود را به تعمیرگاه کامپیوتر برسانید، زیرا آنها می توانند مشکل را تشخیص دهند و سخت افزار معیوب را جایگزین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.