دانستنی ها

علایم خرابی فن لپ تاپ چیست؟

علایم خرابی فن لپ تاپ چیست؟

ممکن است پس از مدتی کار با لپ تاپ متوجه شوید فن لپ تاپ شما کار نمیکند. در این مطلب قصد داریم به علایم خرابی فن  اشاره کنیم. پس همراه ما باشید.

شنیدن صدای غیر طبیعی

فن ها اصولا بدون صدا کار می کنند، اما شنیدن صدای غیر طبیعی از لپ تاپ نشانه خرابی آن است و بهتر است لپ تاپ شما توسط یک فرد متخصص چک شود.

هنگ نمودن لپ تاپ

هنگ نمودن لپ تاپ ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. اما در برخی مواقع از علایم خرابی فن سیستم شما است ، اگر حس کردید که سرعت لپ تاپ شما کاهش یافته و متوجه گرمای بیش از حد روی کیبورد و بدنه شدید یا صدای فن را شنیدید، می تواند از علایم خرابی باشد.

گرمای زیاد

در صورتی که هنگام کار کردن با لپ تاپ خود ، در سر انگشتان و کف دست خود احساس گرمای زیاد می کنید نشان دهنده خرابی این قطعه از سیستم شما است ، مدنظر داشته باشید که در زمان پردازش برنامه های سنگین مانند بازی احساس گرما طبیعی است.

عدم وجود جریان هوا

دستان خود را قسمت خروجی هوای لپ تاپ بگذارید، اگر جریان هوایی را حس نمی کنید احتمالا فن سیستم شما از کار افتاده و خراب شده است، پس نیاز است که لپ تاپ خود را به یک مرکز خدمات تخصصی ببرید.

خاموش شدن ناگهانی لپتاپ

اگر کامپیوتر شما خود به خود و به صورت ناگهانی خاموش می شود قطعا دستگاه شما با یک مشکل حرارتی مواجه شده و لازم است این قطعه سیستم چک شود ، زیرا در لپ تاپ ها با افزایش دمای سیستم، به منظور جلوگیری از آسیب به پردازنده، دستگاه اتوماتیک خاموش می شود و این موضوع نشان دهنده خرابی فن سیستم شما است.

تعویض فن لپ تاپ راهکار مناسب برای رفع مشکل

تعویض فن راهکار مناسب برای رفع مشکل شما است. اما هرگز تعویض آن توسط شما توصیه نمی شود . برای این کار به مرکز خدمات تخصصی و تعمیرات لپ تاپ ناوک مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *