دانستنی ها

نکات رایج درخصوص مشکلات کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ

نحوه تعمیر فن بلندگو با صدای بلند

مردم این روزها بیش از هر زمان دیگری به ماشین ها و لوازم الکترونیکی اعتماد می کنند، این بدان معناست که وقتی مشکلی در کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ شما رخ دهد، می تواند توانایی شما در کار، بازی و سرگرمی را با مشکل روبرو کند. گرچه مسلماً مواردی وجود دارد که برای تشخیص و اصلاح آن به کمک متخصص احتیاج دارید، اما چند مورد مشترک وجود دارد که ممکن است خودتان بتوانید عیب یابی کنید و از سفر به تعمیرگاه خودداری کنید.

مسائل کلی

ممکن است خیلی ساده به نظر برسد که احتمالاً نمی تواند کمکی کند ، اما اولین قدم خوب برای تلاش برای کشف مشکل کامپیوتر ، راه اندازی مجدد آن است. در صورت امکان با پایین نگه داشتن دکمه پاور از خاموش کردن آن جلوگیری کنید. برای شروع مجدد از دکمه های ناوبری استفاده کنید. ممکن است یک به روزرسانی نرم افزاری وجود داشته باشد که در رایانه شما بارگیری شده و باید نصب شود. در موارد دیگر، ممکن است در پس زمینه چیزی در حال اجرا باشد که سرعت شما را کاهش می دهد یا باعث بروز مشکلات می شود. با شروع مجدد ، دکمه “تازه کردن” را روی آن موارد می زند.

سرعت پایین

اگر کامپیوتر شما کند است، اولین قدم برای فهمیدن اینکه چه چیزی اشتباه است ، تعیین علت ایجاد کندی است. ابتدا بررسی کنید چه برنامه هایی در حال اجرا هستند (ممکن است برخی از آنها در پس زمینه اجرا شوند) و هر برنامه ای را که به طور فعال استفاده نمی کنید خاموش کنید. اگر پنجره مرورگری باز دارید، ممکن است بخواهید آن را خاموش کنید تا سایتهایی را که سعی در بارگیری فیلم و تبلیغات دارند از بین ببرید.

همچنین می توانید بررسی کنید که آیا این اتصال به اینترنت است یا خیر ، به خصوص اگر مشکل از مرورگر کند یا بارگیری کند است. وب سایت هایی مانند speedtest.net به شما امکان می دهند برای مشاهده سرعت بارگذاری و بارگیری فعلی اتصال باند پهن خود، آزمایشی را اجرا کنید. در هر زمان مشخص سرعت شما باید حداقل 50٪ از آنچه ارائه دهنده خدمات اینترنت شما تبلیغ می کند باشد. همچنین به شما یک بازخوانی برای زمان “پینگ” می دهد که باید کمتر از 100 میلی ثانیه باشد.

اگر این میزان خوانش کم باشد، ممکن است مشکلی در ارتباط با ISP شما باشد وب سایت وی را بررسی کنید ، با خدمات مشتری تماس بگیرید و قطع یا مشکلات منطقه خود بررسی کنید. در غیر این صورت می تواند مشکلی در اتصال شما باشد. قطع و تنظیم مجدد مودم و روتر خود را امتحان کنید. قبل از اتصال مجدد و راه اندازی مجدد آن ، حدود 30 ثانیه صبر کنید.

تبلیغات پاپ آپی

یکی دیگر از نگرانی های رایج تبلیغات پاپ آپ است، به خصوص اگر مشخص نباشد از کجا می آید. بعضی اوقات این تبلیغات در وب سایت های خاصی ظاهر می شوند ، اما اگر در حالی که از برنامه های دیگر استفاده می کنید پایدار باشد یا روی دسک تاپ شما ظاهر شود، ممکن است نرم افزارهای مخرب یا بدافزارهایی وجود داشته باشد که باید با یک اسکن سریع ویروس از شر آنها خلاص شوید. اگر نرم افزار محافظت از ویروس ندارید، می توانید آن را بصورت آنلاین خریداری کرده و بارگیری کنید. فقط مطمئن شوید که از طریق وب سایت سازنده یا پیوندی از یک سایت معتبر مراجعه کنید.

استخدام پشتیبانی فنی

برخی از مشکلات کامپیوتری وجود دارد که نباید سعی کنید به تنهایی از پس آنها برآیید. اگر با عیب یابی راحت نیستید ، یا این رفع سریع به آن رسیدگی نمی کند ، می توانید به ناوک مراجعه کنید. ما بلافاصله مشکل را تشخیص داده و برطرف خواهیم کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *