دانستنی ها

معمول ترین مشکلات لپ تاپ

معمول ترین مشکلات لپ تاپ

در این مطلب قصد داریم شما را با معمول ترین مشکلات لپ تاپ آشنا سازیم. با دانستن این مشکلات می توانید سریعتر نسبت به مراجعه به یک مرکز تخصصی تعمیرات کامپیوتر اقدام کنید.

خرابی کابل برق

در برخی مواقع تمامی بخش‌های شارژر لپ تاپ سالم است و تنها کابل آن دچار مشکل شده و از کار افتاده است. تعویض کابل در چنین شرایطی، می تواند مشکل شما را برطرف ­‌کند. البته گاهی هم کابل قابل تعویض نیست و نیاز است نسبت به خرید یک شارژر جدید اقدام کنید..

خرابی سیم آداپتور

خرابی سیم آداپتور یکی از معمول ترین مشکلات لپ تاپ است. خرابی سیم آداپتور یکی از مشکلات اساسی شارژر است که به راحتی می توانید آن را برطرف کنید. شما می‌توانید در این شرایط، سیمی که سر فیش آداپتور روی آن قرار دارد را تعویض نموده و به همین راحتی مشکل را برطرف نمایید..

مشکل در قطعات مدار 

خرابی و بروز نقص در قطعاتی مانند مدار پاور جک، کابل برق ورودی، فیوز یا NTC یا خازن­‌های مدار RCL اولیه و در نهایت، خازن بزرگ اولیه مدار باعث مشکل در عملکرد شارژر می شود.

پاره شدن کابل برق شارژر لپ تاپ

توجه داشته باشید که پیچیدن، باز کردن و جابه‌جایی‌های مرتب سیم شارژر سبب استهلاک آن شده و اگر جلوی یک پوسیدگی یا شکاف در سیم را نگیریم باعث قطع کامل سیم شارژر می‌شود..

برای رفع این مشکل می‌توانید از کمی چسب استفاده کنید و آن را به بخش وارد شده اضافه نمایید، برای بهتر است از چسب آکواریوم استفاده کنید.

پس‌ از اینکه چسب به‌طور کامل سفت و محکم شد، محل پارگی را با کمک چسب برق ببندید. توجه داشته باشید در برخی مواقع پارگی و پوسیدگی ممکن است زیاد باشد و تنها راه‌حل ممکن پیش روی شما این است که ان را تعویض کنید.

 تعویض و تعمیر سوکت

یکی از خرابی‌های پیش آمده در لپ تاپ که به نوعی با شارژر این دستگاه در ارتباط است، خرابی سوکت شارژر لپ تاپ می باشد. این موضوع یکی از مهمترین مسائل و مشکلات لپ تاپ است. سوکت شارژر، قطعه‌­ای کوچکی است که در صورتی که دچار مشکل شود، تعمیر آن به دلیل نیاز به دیس‌ اسمبل لپ تاپ، کاملاً تخصصی و نیازمند زمان زیادی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *