دانستنی ها

نحوه تعمیر کلید لپ تاپ – بخش اول

نحوه تعمیر کلید لپ تاپ

در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم تا بتوانید یک کلید صفحه کلید بدون پاسخ را تعمیر کنید. اگر تمیز کردن شیار کلید و قرار دادن مجدد کلید مشکلات کلید شما را برطرف نمی کند ، ممکن است لازم باشد کلید را کاملاً تعویض کنید.

قسمت اول آماده سازی برای تعمیر یا جایگزینی یک کلید

1- تجهیزات تعمیرات خود را جمع کنید. برای تعمیر کلید صفحه کلید لپ تاپ خود ، به موارد زیر نیاز دارید:

آماده سازی مورد – بهترین مورد پلاستیکی، مانند کارت اعتباری یا spudger است. می توانید از یک چاقوی کره ای یا یک پیچ گوشتی تخت استفاده کنید.

نوک Q – برای تمیز کردن شن و گرد و غبار از منطقه اطراف کلید استفاده می شود.

خلال دندان – برای تمیز کردن شیارهای اطراف کلید استفاده می شود.

موچین – برای بیرون کشیدن تکه های کالسکه کلید استفاده می شود. برای همه رایانه ها لازم نیست ، اما مفید است.

یک ظرف – برای ذخیره قطعات کلید هنگام تعمیرات استفاده می شود. در اینجا می توانید از یک کاسه ، کیسه پلاستیکی یا هر مورد مشابه دیگری استفاده کنید.

2- آناتومی یک کلید را بدانید. اکثر کلیدهای صفحه کلید از سه قسمت تشکیل شده است: درپوش کلید (که خود کلید است) ، کالسکه کلید (یک قطعه پلاستیکی صاف که کلید روی آن قرار می گیرد) و صفحه کلید (یک قطعه لاستیکی که بین کلید قرار می گیرد) و کالسکه)

بیشتر کلیدهای MacBook پد کلید لاستیکی ندارند.

کالسکه های اصلی بسیاری از رایانه ها از دو یا چند قطعه پلاستیک تشکیل شده است که در کنار هم قرار می گیرند.

3- یک فضای کاری تمیز پیدا کنید. بهتر است یک فضای صاف، تمیز و داخلی مانند میز آشپزخانه یا پیشخوان پیدا کنید که بتوانید تعمیرات خود را در آن انجام دهید.

4- رایانه خود را خاموش و از برق جدا کنید. هنگام رفتن به حذف کلید ، مطمئن شوید که رایانه شما خاموش است و به منبع تغذیه متصل نیست. در صورت امکان ممکن است بخواهید باتری رایانه را نیز بردارید.

5- قبل از هرگونه تعمیر ، خود را زمین گیر کنید. در حالی که احتمال آسیب دیدن شما با استفاده از الکتریسیته ساکن در داخل کامپیوتر از طریق تعمیر کلید بسیار ناچیز است ، اتصال به زمین فقط یک ثانیه طول می کشد و به طور کلی برای مقابله با الکترونیک روش خوبی است.

قسمت دوم تعمیر کلید

1- اطراف کلید را تمیز کنید. با استفاده از یک نوک q مرطوب ، منطقه را بین کلیدی که می خواهید جایگزین کنید و کلیدهای اطراف آن را بکشید. این معمولاً حرکت نوک q در یک مربع به دور کلید است.

اگر صفحه کلید شما چسبناک یا ناخوشایند است، می توانید از مقدار کمی الکل ایزوپروپیل روی نوک q استفاده کنید تا به پاک شدن لکه ها کمک کند.

2- شیارهای زیر کلید را تمیز کنید. با استفاده از خلال دندان فضای زیر و اطراف کلید را به آرامی خراش دهید. این به شما کمک می کند تا گرد و غبار یا ریگ شل به شکاف کلید نریزد.

3- کلید را بردارید. پایین کلید را با زاویه 45 درجه بالا ببرید، سپس آن را از صفحه کلید دور کرده و در جایی امن قرار دهید.

4- کالسکه را برای قطعات خم شده یا خارج از محل بررسی کنید. اگر کالسکه صاف نیست یا به نظر می رسد تاب خورده است، سعی کنید قسمت خم شده را به آرامی فشار دهید تا ببینید آیا دوباره به جای خود باز می شود. به همین ترتیب، اگر درپوش کلید کج یا گشاد است، سعی کنید آن را فشار دهید و ببینید آیا دوباره سر جای خود قرار می گیرد.

5- قطعات داخلی کلید را بردارید. این شامل کالسکه و پد کلید است.

موقعیت قطعات داخلی را حتماً یادداشت کنید تا بعداً بتوانید آنها را دوباره برگردانید.

6- به دنبال انسداد باشید. یکی از رایج ترین دلایل عدم کارکرد کلیدهای کامپیوتر، مواد خارجی در قسمت زیر کلید است. در صورت مشاهده گرد و غبار یا باقی مانده ، آن را برداشته و محل را تمیز کنید.

7- کالسکه و پد کلید را دوباره وارد کنید. کالسکه و بالشتک را به شکلی که در ابتدا قرار داده شده است، در شکاف کلید قرار دهید. ممکن است مجبور شوید قسمتهایی از کالسکه را فشار دهید تا در جای خود قفل شود.

8- کلید را در شکاف خود قرار دهید. بالای کلید را با زاویه 45 درجه در شکاف قرار داده و سپس بقیه کلید را در شکاف پایین بیاورید. این باید اجازه دهد قلابهایی که به طور معمول در بالای کلید قرار دارند ، هنگام قرار گرفتن گیر کنند.

اگر قلابهایی در بالای کلید وجود نداشته باشد ، با این وجود کلید را در حالت خوابیده قرار می دهید تا به حالت طبیعی در حالت استراحت قرار گیرد.

9- کلید را محکم فشار دهید. با این کار کلید به جای خود باز می شود. بلافاصله پس از برداشتن انگشت باید به عقب برگردد.

اگر کلید هنوز خراب است (به عنوان مثال ، پشتیبان گیری نمی شود ، حروف آن تایپ نمی شوند و غیره) ، باید در عوض کلید را تعویض کنید.

1 دیدگاه در “نحوه تعمیر کلید لپ تاپ – بخش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.