دانستنی ها

برای تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ چه باید کرد؟

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ چگونه انجام می شود؟

برای تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ چه باید کرد؟ قبل از هر چیز باید بدانید که اجزای زیادی روی کارت گرافیک وجود دارد. از مهمترین و پیچیده ترین آنها می توان به تراشه گرافیکی اشاره کرد. شایع ترین دلیلی که باعث خراب شدن کارت گرافیک لپ تاپ می شود، گرم شدن بیش از حد آن است. زیرا فن خنک کننده و سینک بخار با گرد و غبار مسدود شده اند. یا مشکل دیگر خنک کننده وجود دارد. دلیل دیگر را می توان در خود تراشه یافت که در وهله اول کیفیت پایینی داشت.

برای تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ چه باید کرد؟

تعمیر کارت گرافیک باید فقط توسط یک تکنسین حرفه ای کامپیوتر در مرکز خدمات تخصصی کامپیوتر انجام شود.

معمولاً باید تراشه ویدئو تعویض شود. این یک جزء BGA است و فقط با استفاده از هوای گرم یا ایستگاه بازسازی BGA مادون قرمز قابل تعویض است. برای ادامه این کار، لپ تاپ باید کاملاً جدا شود و برای جایگزینی تراشه های گرافیکی مادربرد آماده شود.

باید مراقب مراکز خدماتی باشید که به افراد “برطرف شدن مشکل به صورت موقت” را پیشنهاد می کنند و پول زیادی می گیرند. ” برطرف شدن مشکل به صورت موقت ” به معنی گرم کردن تراشه ویدئویی تا حدود 150 درجه است. که کارت گرافیک را زنده می کند و کامپیوتر برای مدت کوتاهی (یک هفته تا چند ماه) به کار خود ادامه می دهد. سپس مشکل برمی گردد. علاوه بر این، اگر تراشه معیوب را با یک چیپ ویدئویی NEW جدید جایگزین نکنید، احتمال بازگشت مشکل زیاد است.

چرا بهتر است برای تعمیر کارت گرافیک به مرکز خدمات تخصصی ناوک مراجعه کنید؟

  • ما در تعمیر کارت های گرافیک بسیار مجرب هستیم. ما در قبال کارهایی که انجام می دهیم بسیار مسئول هستیم.
  • ما فقط تراشه های جدید نصب می کنیم.
  • ما کارت های گرافیک را با کمترین قیمت ممکن و بدون واسطه تعمیر می کنیم.
  • در صورت عدم تعمیر کارت گرافیک، خرید لپ تاپ جدید را به شما توصیه می کنیم.
  • تعمیر کارت گرافیک به سرعت انجام می شود، معمولاً در صورت موجود بودن تراشه گرافیکی در عرض یک روز، در غیر این صورت چند روز طول می کشد.

در خصوص تعمیر کارت گرافیک، تراشه های گرافیکی تقلبی زیادی در بازار وجود دارد که ظاهراً “جدید” یا “ارزان تر” هستند. ما فقط از تراشه های گرافیکی جدید و اصلی استفاده می کنیم. هزینه آنها کمی است، اما در نهایت بهترین نتیجه را می دهند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *