دانستنی ها

روش هایی برای به حداقل رساندن خطرات سرقت لپ تاپ

روش هایی برای به حداقل رساندن خطرات سرقت لپ تاپ

وقتی نوبت به لپ تاپ می رسد، قابلیت جابجایی آنها یکی از برترین ویژگی هایی است که خریداران معمولاً به دنبال آن هستند – اما همچنین یکی از ویژگی هایی است که به محض داشتن یک لپ تاپ، نیاز به کمی توجه دارد. قابلیت جابجایی به این معنی است که لپ تاپ ها بیشتر در مکان های عمومی استفاده می شوند و این یک مورد خطر جزئی است که دارندگان لپ تاپ باید از آن آگاه باشند: سرقت.

در لپ تاپ های رایانه شخصی، ما اینجا هستیم تا روش هایی برای به حداقل رساندن خطرات سرقت لپ تاپ را به شما آموزش دهیم. ما چندین اشکال امنیتی را برای لپ تاپ های با کیفیت بالا، از داده ها و امنیت سایبری گرفته تا مضامین امنیت فیزیکی، از جمله روش های جلوگیری از سرقت مانند اشکال خاصی از نرم افزار (بیشتر در این مورد فقط در یک لحظه) ارائه می دهیم. برخی از بهترین توصیه هایی که می توانیم هنگام محافظت از لپ تاپ در فضاهای عمومی ارائه دهیم چیست؟ در اینجا یک آغازگر سریع است.

محافظت در مکان های عمومی

اول از همه و مهمتر از همه، در حالی که در هر نوع محیط عمومی هستید، به راحتی نباید لپ تاپ خود را بدون مراقبت رها کنید. اگر لپ تاپ را به مکان های عمومی مانند کافی شاپ یا رستوران می برید، باید صریح و واضح بگوییم: در صورت سفر باید آن را با خود به داخل حمام بیاورید.

حتی تنها گذاشتن لپ تاپ برای چند دقیقه بسیار خطرناک است. اینها موارد ارزشمندی هستند و متأسفانه افرادی پیدا می شوند که قصد سرقت آنها را دارند یا حتی اطلاعات شما را به خطر می اندازند. اگر در کابین سفر می کنید، چمدان های حاوی لپ تاپ را به جای اینکه در صندوق عقب باشد، در قسمت مسافر همراه داشته باشید. موضوعات مشابه در هر محیط عمومی تا حد زیادی پیش خواهد رفت.

محافظت از نرم افزار

علاوه بر این، فقط درصورتی که لپ تاپ خود را اشتباه وارد کنید یا آن را بدون نظارت رها کنید، ما نرم افزار ساده ضد سرقت را که در بسیاری از دستگاه ها نصب شده است، توصیه می کنیم. اگر لپ تاپ شما چنین برنامه ای نصب کرده باشد، می توانید آن را در یک سرویس ردیابی ثبت کنید که در صورت سرقت یا گم شدن می تواند به سرعت آن را پیدا کند. با تیم ما در مورد این ویژگی برای هر یک از لپ تاپ های ما صحبت کنید.

مضامین رمز عبور

حتی در حالی که پشت کامپیوتر در فضای عمومی نشسته اید، اطمینان حاصل کنید که گذرواژه ها را ذخیره نکنید و آنها را در هر مکان که به راحتی قابل مشاهده است نشان ندهید. در هر موقعیتی که کامپیوتر گم یا دزدیده شود، دسترسی به اطلاعات شما برای شخصی که آن را دارد آسان می کند.

شبکه های عمومی

سرانجام، بسیاری از مکان های عمومی شبکه های عمومی خاص خود را برای دسترسی به اینترنت ارائه می دهند – در اکثر موارد باید سعی کنید از این موارد جلوگیری کنید. هک این کلاهبرداران باتجربه بسیار آسان است و به طور کلی برای اطلاعات مهم ایمن نیستند. اگر چنین اطلاعاتی در دستگاه خود دارید، باید در عوض از امنیت VPN (شبکه خصوصی مجازی) استفاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *