دانستنی ها

هشدار اپل در خصوص پوشش وبکم لپ تاپ

لپ تاپ مک بوک 16 اینچی

امروزه مسئله حریم شخصی به یکی از مهم‌ترین عوامل تبدیل شده است و کاربران دستگاه‌هایی مانند لپ‌تاپ، به منظور حفظ حریم شخصی خود به پوشاندن وبکم لپ تاپ خود روی می‌آورند.

اما در این خصوص اپل هشداری به کاربران خود داده است و پیشنهاد داده است که پوشاندن وبکم لپ تاپ مک بوک میتواند باعث آسیب دیدن صفحه آن شود.

اپل پیشنها داده است تا کاربران مک بوک پوشش وبکم خود را هنگام بستن لپ‌تاپ بردارند زیرا ممکن به صفحه مک بوک آسیب برسد.

پوشش وبکم مک بوک و آسیب رسیدن به نمایشگر مک بوک

اپل در سند پشتیبانی خود به این نکته اشاره کرده‌است که اگر کاربران پوشش وبکم خود را برندارند و صفحه لپ‌تاپ را ببندند ممکن است صفحه نمایش آن ها آسیب ببیند.

اپل علت این اتفاق را نیز بیان کرده است. به ادعای اپل حد فاصل بین کیبورد و نمایشگر دستگاه برای تحمل فاصله بسیار کمی طراحی شده است و از آنجایی که ضخامت کاورهای وبکم بیش از آستانه تحمل است میتواند به صفحه آسیب برساند.

همچنین در شبکه اجتماعی Reddit عکسی از لپ تاپ مک بوک 16 اینچی منتشر شده است که نمایشگر آن آسیبی جدی دیده است. البته این اتفاق ممکن است برای کابران مک بوک پرو 14 و 16 اینچی نیز اتفاق بیفتد.

لپ‌ تاپ مک بوک 16 اینچی

البته اپل دلایلی دیگری نیز بیان کرده است. به گفته اپل این کار باعث آسیب دیدن سنسور‌های اصلی لپ‌تاپ نیز میشود و سنسور‌هایی که برای تنظیم نور صفحه و همچنین عملکرد  True Tone را با مشکل رو به رو میکند.

اپل به کاربران پیشنهاد داده است برای حفظ امنیت میتوانند دسترسی برنامه‌ها به وبکم را ببندند و اگر به این روش اطمینان کافی ندارید باید از محافظ‌هایی استفاده کنید که ضخامت کمی دارند تا به مک بوک شما آسیبی نرسد.

منبع: mobilesyrup

بیشتر بخوانید: عرضه macbook pro با نمایشگر mini-led

مرکز تعمیرات تخصصی لپ‌تاپ ناوک

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *