دانستنی ها

بررسی مشکلات عملکرد مک بوک

بررسی مشکلات عملکرد مک بوک

اگر Mac شما کند شده و به آهستگی در حال اجرا است، باید به بررسی مشکلات عملکرد مک بوک بپردازید. برنامه هایی که مدعی هستند که سرعت مک بوک شما را افزایش می دهند، دانلود نکنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که سعی کنید بفهمید چه چیزی باعث کند شدن سرعت شده است. برای بررسی مشکلات عملکرد مک بوک، این مراحل را دنبال کنید.

وقتی مک بوک به کندی کار می کند

چند نکته وجود دارد که می توانید در Activity Monitor بررسی کنید.

 Activity Monitor را باز کنید (در بخش Applications> Utilities> Activity Monitor یا با کلیک روی cmd + space و تایپ Activity Monitor).

پنج زبانه مختلف در بالای صفحه وجود دارد: CPU، Memory، Energy، Disk و Network.

برای فهمیدن اینکه آیا چیزی در مصرف انرژی یا حافظه گیر افتاده است روی Memory کلیک کنید.

پنجره حاصل لیستی از تمام فرایندهای در حال اجرا بر روی Mac شما و همچنین نمودار استفاده از حافظه را نمایش می دهد. اگر سبز باشد، به این معناست که همه چیز برای سیستم شما خوب است.

اگر قرمز باشد، MacOS در مدیریت حافظه مشکلی دارد و می تواند دلیل کند بودن کار مک بوک شما باشد. این می تواند به دلیل یک برنامه حافظه خوار باشد. برای اینکه بفهمید کدام برنامه ها یا پردازش ها بد عمل می کنند، لیست را با استفاده از حافظه سازماندهی کنید، و می توانید مشکل را شناسایی کنید.

اطمینان یابید که فرایندهایی که “root” در آنها به عنوان ستون کاربر ذکر شده را نادیده می گیرید و بر برنامه هایی که از حساب کاربری شما در حال اجرا هستند تمرکز می کنید. فرایندهای ‘root’ را ترک نکنید.

اگر برنامه ای از حافظه بیشتری نسبت به برنامه های دیگر استفاده می کند، می توانید با انتخاب برنامه و بستن آن از فهرست آن، یا کلیک روی آن در Activity Monitor و سپس کلیک بر روی نماد X در بالا سمت چپ منو، آن را ببندید.

در بلوک پایین جدول می توانید میزان حافظه (RAM) و میزان استفاده از حافظه را بررسی کنید. اگر دلیل اینکه Mac شما مشکل دارد این است که RAM کافی ندارید، می توانید RAM خود را ارتقا دهید – نحوه انجام این کار را در اینجا بیابید: چگونه Mac را ارتقا دهیم.

اگر یک برنامه پردازنده زیادی را اشغال کند، ممکن است مشکلاتی نیز ایجاد کند.

بر روی زبانه CPU کلیک کنید و اطلاعات مشابه آن را در زبانه Memory مشاهده خواهید کرد. نمودار در پایین، استفاده از پردازنده کاربر (به رنگ آبی) و سیستم (با قرمز) را نشان می دهد.

اگر برنامه ای را مشاهده کردید که از تعداد قابل توجهی از چرخه های پردازنده استفاده می کند، آن را ترک کنید و باید متوجه بهبود عملکرد در Mac خود شوید.

اگر به نظر آمد که یک فرایند CPU را گرفتار کرده است، تنها آن را رها نکنید، این معمولاً نشانه یک مشکل دیگر است. نام فرآیند را در Google جستجو کنید و بدانید چه کاری انجام می دهد. یک مقصر عادی “هسته_کار” است. این هسته MacOS را نشان می دهد و بسیاری از کارهای سطح پایین را انجام می دهد. اگر از بیش از چند درصد چرخه پردازنده استفاده می کند، می تواند این باشد که شما پسوند سیستم یا نرم افزار دیگری را که به سیستم دسترسی دارد نصب کرده اید که باعث ایجاد تضاد می شود.

برخی از کاربران گزارش داده اند که مک بوک ایر، هنگامی که دمای محیط بسیار گرم است، بسیار کند عمل می کند و این به عنوان مشکل در پردازشگر “kernel_task” نشان داده می شود. در این صورت تنها راه حل معقول انتقال آن به جایی خنک تر است.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *