دانستنی ها

برای تعمیر و نگهداری لپ تاپ یا PC خود چه کنیم؟

تعمیر و نگهداری لپ تاپ یا PC

برای تعمیر و نگهداری لپ تاپ یا PC خود چه کنیم؟ این سوالی است که ممکن است به ذهن همه ما خطور کند. همان طور که می دانید، ما در دنیای دیجیتال زندگی می کنیم و کامپیوتر های ما حاوی بسیاری از داده های مهم از انواع مختلف هستند. مانند: تصاویر، فیلم، موسیقی، اسناد و بسیاری از داده های مهم شخصی و تجاری.

کامپیوتر شما اصلی ترین ابزار دیجیتالی برای استفاده روزانه است. اما ما مراقبت از آن را فراموش می کنیم.

دیدن مشتریانی که اطلاعات خود را از دست می دهند یا با کامپیوتر های کار نمی کنند. (حتی اگر وظیفه من است که آنها را تعمیر کنم و من از طریق آن زندگی می کنم)، برای من بسیار دردناک است. زیرا آنها مراقبت نمی کنند مک یا کامپیوتر شخصی خود به موقع!

تعمیر و نگهداری لپ تاپ یا PC شامل پاکسازی و تنظیم کامل نرم افزار و سخت افزار است.

پاکسازی سخت افزار

هر دو تا سه سال یک بار، کاری که در واقع با کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خود انجام می دهید. تمیز کردن سخت افزار است. یک تمیز کردن کلی اجزای داخلی خوب و تمیز کردن مادربرد.

شاید حتی ندانید که چقدر این کار برای کامپیوتر شما اهمیت دارد. سرویس سخت افزار ار خراب شدن یا کندی کامپیوتر شما جلوگیری می کند.

پاکسازی نرم افزار

پاکسازی نرم افزار نیز همانند پاکسازی سخت افزار اهمیت دارد. فقط باید به این ترتیب انجام شود: ابتدا کار با سخت افزار، سپس نرم افزار. پس باید به هر دو این موارد توجه کافی داشته باشید.

در این مرحله سیستم عامل Mac یا PC کاملاً تمیز شده و به درستی تنظیم می شود. همه نرم افزارهای ناخواسته حذف یا خنثی می شوند و بدافزارها، ویروس ها و مواد ناخواسته حذف می شوند. دیسک های HDD یا SSD از نظر خطا بررسی می شوند و در صورت نیاز تعمیر می شوند. نمایشگر بررسی می شود و خطاها شناسایی و تعمیر می شوند. همچنین دستگاه از نظر وجود درایورهای نامناسب بررسی شده و در صورت نیاز، با آن برخورد می شود.

با پاکسازی نرم افزار می توانید از کار با سیستم خود نهایت لذت را ببرید.

هزینه

هزینه تعمیر و نگهداری کامل (سخت افزار + نرم افزار) متغیر است و به مدل کامپیوتر و نوع سیستم شما بستگی دارد.

جمع بندی

تعمیر و نگهداری لپ تاپ یا PC باعث، ثبات و طول عمر لپ تاپ را برای شما فراهم می کند و برای مدتی به آرامش خواهید رسید.

این سرویس برای هر کامپیوتر شخصی یا کامپیوتر مک هر چند سال یکبار اجباری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.