دانستنی ها

حل مشکل کم شدن سرعت لپ تاپ

تعمیرات لپ تاپ توسط چه کسانی انجام می شود؟

اگر شما در خانه با لپ تاپ کار می کنید و پس از مدتی متوجه شوید که لپ تاپتان کندشده نمی توانید تیم IT بیاورید تا نگاهی به دستگاه شما بیندازد. اما به طور کلی کاهش سرعت رایانه در طول زمان اجتناب ناپذیر است. خبر خوب این است که می توانید برای رفع آن مواردی را به تنهایی بررسی و انجام دهید. برای حل مشکل کم شدن سرعت لپ تاپ، می توانید آن را برای تعمیرات و تمیز کردن به یک فروشگاه تعمیر کامپیوتر ببرید.

عیب یابی اساسی لپ تاپ

اگر شروع به کاهش سرعت رایانه می کنید – به خصوص اگر رایانه شخصی یا لپ تاپی نسبتاً جدیدی باشد که در سه سال گذشته خریداری شده است – چند مورد اساسی برای عیب یابی وجود دارد که می توانید به دنبال آنها باشید و دلیل اصلی آن را به شما نشان می دهد.

نصب بیش از حد برنامه ها

هنگام نصب برنامه های جدید، اکثر آنها تنظیمات پیش فرض را برای راه اندازی هنگام راه اندازی دارند. همانطور که روز خود را چک می کنید، همه آنها سعی می کنند همزمان بروند. راه اندازی نه تنها به طرز دردناکی کند خواهد بود، بلکه این بدان معناست که تمام برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند، می توانند کامپیوتر را به طور مداوم کار کنند.

رفع اشکال: پوشه Applications (در Mac) یا Task Manager (PC) خود را بررسی کنید تا ببینید چه مواردی در هنگام راه اندازی در حال اجرا هستند و موارد ضروری را بردارید. برای محافظت در برابر مزاحمان ناخواسته، حتماً آنتی ویروس و فایروال خود را دست نخورده بگذارید.

هارد قدیمی تر

اگر دیسک سخت شما فرسوده شده است ، می تواند توانایی شما در بازیابی فایل ها و برنامه ها را کاهش دهد. بیشتر هارد دیسک های سنتی حدود دو تا سه سال دوام می آورند ، بنابراین اگر یک درایو حالت جامد (SSD) ندارید ممکن است بخواهید برای تهیه یک کامپیوتر جدید با یک رایانه به دنبال آن باشید. اینها از سه تا پنج برابر بیشتر دوام می آورند زیرا اطلاعات را به گونه ای ذخیره می کنند که بازیابی بدون خراب شدن درایو را آسان می کند.

رفع مشکل: با بررسی مشخصات کامپیوتر و اسکن درایو، بررسی هارد دیسک را انجام دهید. می توانید تشخیص دهید که آیا هارد دیسک شما “بخشهای بد” زیادی ندارد که قابل دسترسی نیستند یا اینکه زمان نوسازی است. همچنین می توانید زیاد پر بودن و فضای ذخیره سازی بیشتری را بررسی کنید و پرونده های غیرضروری را بردارید تا کمی فضای تنفس به خودتان بدهید.

برگه ها و برنامه های مرورگر

یکی دیگر از مواردی که می تواند سرعت کامپیوتر شما را کاهش دهد تلاش برای اجرای ده ها برنامه یا باز کردن تعداد زیادی برگه مرورگر است. در حالی که برگه ها راحت هستند و به شما امکان می دهند کارهای مختلفی را همزمان انجام دهید ، همه این سایت ها از قدرت پردازش استفاده می کنند. برخی از آنها احتمالاً به صورت خودکار تازه می شوند، که حتی انرژی بیشتری را نیز می گیرد.

رفع اشکال: با مشاهده پنجره های فعال و خاموش کردن فوراً هر آنچه که نیازی به آن ندارید (البته پس از ذخیره همه موارد)، اکنون چه چیزی در حال اجرا است را بررسی کنید. اگر معتاد برگه مرورگر هستید ، برای مواردی که واقعاً به آنها نیاز دارید یا می خواهید بعداً به آنها برگردید، نشانک ایجاد کنید. حتی می توانید آنها را دسته بندی کنید، مانند “چیزهایی که باید بخوانید” یا “ابزارهای مهم” برای منظم نگه داشتن همه چیز.

رایانه خود را برای اسکن وارد کنید

اگر فکر نمی کنید مهارت کافی در فن آوری ندارید که خودتان این کار را انجام دهید، ما به شما کمک می کنیم مشکل را شناسایی کنید و به سرعت به کار خود برگردید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *