دانستنی ها

چگونه فن لپ تاپ را روشن کنیم؟

فن لپ تاپ

فن لپ تاپ یکی از اجزای مهم سیستم خنک کننده لپ تاپ است. وقتی دمای لپ تاپ بالا می رود، فن شروع به چرخش می کند. با این حال، اگر لپ تاپ هیچ نرم افزاری را اجرا نمی کند و فن لپ تاپ شما همیشه روشن است، ممکن است به دلیل سیستم راه اندازی شده باشد. در این مطلب نحوه تعمیر فن لپ تاپ که دائماً در حال کار است، آورده شده است.

روش 1. تنظیمات سیستم را تغییر دهید.

در زیر من win10 را به عنوان مثال برای تنظیم برنامه مدیریت توان لپ تاپ برای کاهش سرعت و سر و صدای فن خنک کننده در نظر می گیرم.

1. Windows 10 : Go to Start > Settings > System > Power & Sleep > Additional power settings

2. در پنجره بازشو روی “پلن تغییر تنظیمات ” کلیک کنید.

3. در پنجره بازشو روی “Change advanced power settings” کلیک کنید.

4. روی “مدیریت قدرت پردازنده” کلیک کنید، و روی “سیستم خنک کننده سیستم” در منوی کشویی کلیک کنید، سپس روی “فعال” کلیک کنید، “فعال” را به “منفعل” تغییر دهید، روی OK کلیک کنید.

راه اندازی اکنون کامل شده است. سپس فن به جای نیاز به کار دائمی به طور مداوم کار می کند.

روش 2. فن لپ تاپ را تمیز کنید.

اگر “سیاست خنک کننده سیستم یا همان فن لپ تاپ ” شما به حالت غیرفعال تغییر کرده است و نرم افزار بزرگی را اجرا نکرده اید و فن لپ تاپ دائماً در حال کار مداوم است، ممکن است لازم باشد فن لپ تاپ را تمیز کنید زیرا فن و سینک گرمکن گرد و غبار دارند و عملکرد اتلاف گرما را دارد. کاهش می یابد

در این مرحله، شما باید پوشش زیرین لپ تاپ را بردارید، فن لپ تاپ و هیت سینک را بردارید، از یک برس برای تمیز کردن گرد و غبار روی فن و باله های هیت سینک استفاده کنید. شما باید گریس حرارتی قدیمی را از CPU ،GPU و هیت سینک بردارید، سپس گریس حرارتی جدید را روی CPU و GPU برای بهبود هدایت حرارتی اعمال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *