دانستنی ها

نحوه بازیابی، بروزرسانی دستگاه های Surface Pro – بخش دوم

بازیابی دستگاه های Surface Pro

در مقاله نحوه بازیابی و بروزرسانی دستگاه های Surface Pro – بخش اول توضیحاتی جامع در خصوص نحوه کار در دستگاه های سرفیس خدمت شما عزیزان ارائه شد. در ادامه این مطلب قصد داریم به ادامه این مبحث بپردازیم. پس همراهم ما باشید.

تنظیم مجدد Surface Pro

بهبود

بازنشانی به شما امکان می دهد ویندوز را دوباره نصب کنید. شما می توانید انتخاب کنید که آیا پرونده های خود را حفظ کنید یا با این کار آنها را کامل حذف کنید. این کار زمانی مفید است که سیستم به خوبی کار نمی کند و شما برای مدت زمان قابل توجهی چیز جدیدی نصب نکرده اید. علاوه بر این ، بازنشانی مرحله بعدی است که می خواهید هنگام بازگرداندن مشکلی که دارید برطرف نکنید. برای تنظیم مجدد Surface Pro مراحل زیر را دنبال کنید:

به Start رفته و به Settings> Update & Security> Recovery بروید.

Reset this PC را انتخاب کرده و Get Started را انتخاب کرده و از بین سه نمایش داده شده گزینه مناسب را انتخاب کنید. در اینجا کاری است که هر یک از آنها انجام می دهد:

پرونده های من را نگه دارید: این گزینه ویندوز 10 را مجدداً در Surface Pro شما نصب می کند و از پرونده ها و برنامه های شخصی که رایانه شما همراه دارد ، نگهداری می شود. اما تغییرات ایجاد شده در تنظیمات و برنامه ها و درایورهای نصب شده را از بین می برد.

همه چیز را حذف کنید: همانطور که از نامش پیداست ، این تمیز کردن همه چیز است. اگر این مورد را انتخاب کنید ، تمام پرونده های شخصی شما همراه با تغییراتی که در تنظیمات و برنامه ها / درایورهای نصب شده خود ایجاد کرده اید ، از بین می روند. هنگام انتخاب این مورد مراقب باشید زیرا ممکن است هرگز نتوانید آن را برگردانید / بازیابی کنید.

بازگرداندن تنظیمات کارخانه: این گزینه سیستم شما را همان روزی که با نصب مجدد سیستم عامل و هر برنامه همراه آن را دریافت کرده اید ، تبدیل می کند. این پرونده های شخصی ، تغییر در تنظیمات و برنامه ها / درایورهایی را که نصب کرده اید حذف می کند.

باید توجه داشته باشید که اگر در ویندوز 10 به روزرسانی شده و Surface Pro خود را ظرف یک ماه پس از ارتقا مجدداً تنظیم کنید ، تنزل در نسخه قبلی امکان پذیر نیست ، مگر اینکه اقداماتی انجام دهید که به شما امکان می دهد حتی پس از 30 روز رتبه بندی کنید.

اگر نمی توانید وارد ویندوز شوید

به دلایلی، اگر نمی توانید وارد سیستم خود شوید ، می توانید Surface Pro خود را از محیط بازیابی تنظیم کنید.

 • صفحه ورود به سیستم در Windows را انتخاب کنید.
 • کلیدهای Shift و Alt را از صفحه کلید انتخاب کرده و نگه دارید و راه اندازی مجدد را انتخاب کنید.
 • می توانید انتخاب یک صفحه گزینه را انتخاب کنید ، عیب یابی را انتخاب کنید.
 • Rest this PC را انتخاب کنید و گزینه مناسب Remove Everything یا Keep my files را انتخاب کنید.

اگر نمی توانید Surface را شروع کنید

اگر به هیچ وجه نمی توانید ویندوز را در Surface Pro خود راه اندازی کنید، ممکن است بخواهید آن را از محیط بازیابی ویندوز بازنشانی کنید. این مراحل را دنبال کنید

سطح حرفه ای خود را با یک درایو بازیابی USB شروع کنید. برای انجام این کار ، یک درایو USB قابل بوت (با فرمت فایل سیستم FAT32) را به پورت USB خود وارد کنید. هنگامی که دکمه روشن / خاموش را فشار داده و رها می کنید ، کلید کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید. آرم سطح را مشاهده می کنید ، سپس دکمه کاهش صدا را رها می کنید.

 • ویندوز >از شما برای چیدمان زبان و صفحه کلید درخواست می کند. آنها را به طور مناسب انتخاب کنید.
 • عیب یابی> تنظیم مجدد این رایانه را انتخاب کنید. Keep my files را انتخاب کنید یا همه موارد را حذف کنید.

پس از اتمام ویزارد ، شما می توانید به طور معمول از سیستم استفاده کنید.

برای نصب مجدد ویندوز از Recovery Drive استفاده کنید

هنگامی که درایو بازیابی در دسترس شما است و سیستم شما به دلیل مشکلی شروع به کار نمی کند ، می توانید از این مکانیسم استفاده کنید. برای استفاده از آن در Surface Pro با ویندوز 10 این مراحل را دنبال کنید.

 • ابتدا مطمئن شوید که Surface خود را خاموش کرده و آن را به برق متصل می کنید. اکنون ، درایو بازیابی USB را به یک پورت USB وارد کنید.
 • هنگام فشار دادن و رها کردن دکمه روشن / خاموش ، کلید کاهش صدا را فشار داده و نگه دارید. وقتی می بینید که آرم Surface در صفحه ظاهر می شود ، می توانید دکمه کاهش صدا را آزاد کنید.
 • طرح مناسب زبان و صفحه کلید را انتخاب کنید. پس از آن ، یک صفحه انتخاب یک گزینه را مشاهده می کنید ، در آن ، عیب یابی> بازیابی از یک درایو را انتخاب کنید. اگر ویندوز یک کلید بازیابی درخواست می کند ، می توانید به سادگی Skip this drive موجود در پایین صفحه را انتخاب کنید.
 • پس از آن، درایو را به طور کامل تمیز کنید یا در صورت لزوم فقط پرونده های من را حذف کنید. بازیابی را انتخاب کنید.

بسته به گزینه ای که انتخاب کرده اید ، جادوگر برای چند دقیقه اجرا می شود. در صورت درخواست تغییر TPM شما ، به سادگی تأیید را انتخاب کنید. یک نکته مهم که در اینجا نیاز به ذکر است این است که اگر هنگام ایجاد درایو بازیابی در ویندوز 10 تصمیم به پشتیبان گیری از فایلهای سیستم ندارید ، نمی توانید از آن برای نصب مجدد ویندوز استفاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “نحوه بازیابی، بروزرسانی دستگاه های Surface Pro – بخش دوم

 1. بازتاب: سوال سرفیس
 2. بازتاب: سوال سرفیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *