دانستنی ها

چگونه مشکلات رایج کامپیوتر را برطرف کنیم – بخش سوم

راه حل های برطرف کردن مشکلات کامپیوتر

در بخش سوم این مطلب به ادامه راه حلهایی برای رفع رایج ترین مشکلات رایج کامپیوتر اعم از مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری می پردازیم. پس همراه ما باشید.

از دوستان و اطرافیان خود برای رفع مشکل استفاده کنید.

خوشبختانه بسیاری از افراد باهوش کامپیوتر در منطقه شما زندگی می کنند. شما ممکن است بتوانید از دوستان و همسایگان خود کمک بگیرید. حتی می توانید در گروه های شبکه های اجتماعی عضو شوید و در گروه با افراد مختلف به تبادل بپردازید.

مراقبت از کامپیوتر خود

با مراقب و نگهداری درست، می توانید عمر دستگاه خود را افزایش دهید.

اول ایمنی

اگر شما یک متخصص فناوری اطلاعات نیستید، از دانستن اینکه دزدان و سایر مزاحمان هر چند وقت یک بار دستگاه های شما را برای آسیب پذیری بررسی می کنند، شوکه خواهید شد. سعی کنید به بهترین شکل جوانب کار را بررسی کنید و از دستگاه خود نهایت ایمنی را به کار ببرید.

تست و آزمایش

اگرچه لزوماً لازم است در صورت هر گونه مشکلات از تعمیر کامپیوتر خود اجتناب نکنید، اما اگر سیستم شما همچنان دارای ضمانت و گارانتی است، با شناسایی مشکلات می توانید از پرداخت هزینه اضافی جلوگیری کنید.

از نوسانات شدید برق استفاده نکنید. نوسانات ناگهانی ولتاژ می تواند به تراشه ها آسیب برساند یا باعث خطاهای داده شود. نوسانات برق می تواند ناشی از فعالیت های شرکت برق، صاعقه یا خطوط برق قطع شده و همچنین هنگام روشن و خاموش کردن ماشین های دارای موتور الکتریکی مانند ابزارهای برقی، جاروبرقی و سایر لوازم کوچک باشد. این موتورها هنگام روشن شدن لحظه ای برق را جذب می کنند و سپس انرژی را در خط آزاد می کنند. می توانید با اتصال دستگاه ها به محافظ های ولتاژ، و سپس اتصال محافظ ها به پریزهایی که با هیچ موتور الکتریکی مشترک نیستند، خطر نوسانات برق را به حداقل برسانید.

خنک نگه داشتن

گرما می تواند باعث نقص در عملکرد موقت و حتی آسیب دائمی شود. دستگاه های کامپیوتر ای را در معرض تابش مستقیم نور خورشید یا گرما قرار ندهید و اطمینان حاصل کنید که فضای تهویه اطراف آنها وجود دارد.

تمیز نگهش داشتن

تجمع زیاد گرد و غبار می تواند به گرم شدن کامپیوتر شما کمک کند. از یک قوطی آئروسل کوچک هوای فشرده برای از بین بردن رسوبات گرد و غبار سرسخت استفاده کنید. برای تمیز کردن صفحه کلیدها از یک جارو برقی دستی با یک نازل کوچک استفاده کنید و آن را به خوبی تمیز کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *