دانستنی ها

چگونه مشکل فن لپ تاپ شکسته را برطرف کنیم؟

چگونه فن لپ تاپ شکسته را برطرف کنیم

لپ تاپ ها به عنوان کامپیوتر در حین کار گرما تولید می کنند و یکی از راه های کنترل و تنظیم دمای آنها استفاده از فن های کوچک است. این فن ها هوای گرم تولید شده توسط پردازنده های لپ تاپ یا سایر قطعات را دفع می کنند و همچنین هوای خنک تری را به داخل می کشند. از آنجا که فن های لپ تاپ دمای کار را کنترل می کنند و به طور مستقیم بر عملکرد پردازنده تأثیر می گذارند، لازم است بلافاصله یک فن خراب را تعویض یا تعمیر کنید. خراب شدن فن می تواند باعث یخ زدگی یا خاموش شدن لپ تاپ شود و حتی منجر به آسیب جدی تر شود.

مرحله 1

قبل از شروع مراحل تعمیر فن، لپ تاپ خود را خاموش کنید.

مرحله 2

با برداشتن پوششی که از آن محافظت می کند به فن لپ تاپ خود دسترسی پیدا کنید. با استفاده از یک پیچ گوشتی کوچک فیلیپس پیچ هایی را که درپوش را نگه داشته اند برداشته و سپس درپوش را بلند کرده و فن داخل آن را نشان دهید.

مرحله 3

ظاهر و وضعیت فن خراب را بررسی کنید. اگر آسیب بیش از حد شدید باشد، بهتر است کل فن تعویض شود و نه فقط تیغه های شکسته.

مرحله 4

با استفاده از یک قوطی هوای فشرده ، داخل فن و اطراف آن را نیز تمیز کنید. توجه کنید که چگونه پرزها، خاک و گرد و غبار در اطراف فن و سایر اجزای داخلی جمع می شوند. تمام گرد و غبار و پرزها را با هوای کنسرو شده بردارید، مطمئن شوید که در مجاورت فن باقی مانده ای وجود ندارد.

مرحله 5

از یک پیچ گوشتی کوچک فیلیپس استفاده کنید تا درب قاب فن را بردارید. درپوش فن را به همراه پیچ های نصب شده برای بعدی کنار بگذارید.

مرحله 6

با بلند کردن آرام از محور تیغه فن قدیمی را بردارید. به قسمت پایین قاب فن نگاه کنید تا ببینید قسمتهای کوچکتر تیغه در داخل وجود دارد یا خیر. در صورت یافتن آنها را بردارید.

مرحله 7

پره تعویض فن جدید را روی محور قرار دهید، مطمئن شوید که کاملاً در قاب فن قرار دارد. توجه داشته باشید که خرید تیغه فن تعویض با مارک مشابه ایده آل است، زیرا سازگارترین گزینه است.

مرحله 8

با سفت کردن پیچ ها با پیچ گوشتی سر فیلیپس، درب قاب فن را دوباره نصب کنید. درپوش فن لپ تاپ را نیز دوباره نصب کنید، مطمئن شوید که همه چیز را در همان مکان قبلی قرار دهید.

مرحله 9

فن لپ تاپ خود را با روشن کردن لپ تاپ برای دیدن و شنیدن نحوه کار آن اجرا کنید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *