دانستنی ها

چگونه عمر باتری مک بوک خود را افزایش دهیم

عمر باتری مک بوک

اگر قصد دارید عمر باتری مک بوک خود را برای مدت طولانی تری نگه دارید، باید یکسری موارد را رعایت کنید. در اینجا چند پیشنهاد برای سالم نگه داشتن باتری وجود دارد.

مک بوک خود را به برق وصل کنید

وقتی به پریز برق موجود در خانه یا مکان دیگر دسترسی دارید، از آن استفاده کنید. هنگام استفاده از مک بوک در حالی که به پریز برق متصل نیستید، سعی کنید قبل از اتصال مجدد باتری، اجازه ندهید که باتری زیر 50٪ شود.

این تعداد دفعات شارژ مک بوک شما را کاهش می دهد و عمر آن را افزایش می دهد. قبل از اینکه دوباره به برق متصل شوید، اجازه ندهید مک بوک شما کم شود، اساساً فشار باتری را کاهش می دهید.

از قرار دادن Mac در معرض دمای شدید خودداری کنید

مک بوک ها در طیف وسیعی از دمای خارج از کشور کار می کند، اما 62 درجه فارنهایت تا 72 درجه فارنهایت (16.5 درجه سانتیگراد تا 22 درجه سانتیگراد) محدوده دمایی ایده آل است. دستگاه شما در دمای سرد بسیار خوب کار خواهد کرد، اما دوام آن زیاد نخواهد بود.

با این حال، شارژ باتری در دمای زیر انجماد بسیار خطرناک است، پس هرگز در سرما و هوای سرد باتری لیتیوم را شارژ نکنید. در خصوص گرما نیز، دمای بالاتر از 95 درجه فارنهایت / 35 درجه سانتیگراد می تواند به طور دائمی به باتری آسیب برساند و ظرفیت آن را کاهش دهد. شارژ در دمای بالا باعث آسیب بیشتر می شود.

نرم افزار مک بوک شما باید از شارژ در این شرایط شدید محیطی جلوگیری کند، اما هنوز هم ایده خوبی است که دارندگان Mac از پارامترهای دما آگاه باشند.

مک بوک خود را با شارژ 50٪ ذخیره کنید

در فضای ذخیره سازی، باتری مک بوک شما تخلیه می شود، اما بسیار آهسته. اگر قصد دارید مک بوک خود را برای مدت زمان طولانی (بیش از یک ماه) ذخیره کنید، قبل از انجام آن را با حدود 50٪ ظرفیت شارژ کنید.

ذخیره آن در حالت کامل شارژ باعث از دست رفتن ظرفیت می شود در حالی که بدون هیچ شارژ ذخیره شده می تواند باعث از بین رفتن توانایی شارژ شدن آن شود.

باتری های جایگزین

اپل سیاست های فوق العاده سختگیری درباره تغییرات شخص ثالث دارد. اگر مک بوک شما هنوز تحت ضمانت است و باتری آن تمام شده است، برای گزینه های جایگزین با پشتیبانی Apple تماس بگیرید. همیشه می توانید با اجرای Apple Diagnostics از خانه شروع کنید. با فرض استفاده بیش از حد از باتری که “عادی” است، همیشه می توانید عمر باتری خود را بهینه کنید.

این شرکت به بسیاری از مغازه ها اجازه کار روی محصولاتشان را نمی دهد، زیرا بردن مک بوک شما به یک تعمیرگاه شخص ثالث به این معنی است که باتری می گیرید که برای دستگاه شما اصلی نیست.

اینکه کسی بدون قطعات اپل یا گواهینامه های مناسب در مک بوک شما کار کند به این معنی است که اپل دیگر ضمانت شما را حفظ نمی کند و دیگر هرگز روی دستگاه شما کار نخواهد کرد.

اگر مشکلی در باتری دارید که با تنظیم مجدد SMC حل نشده است، قبل از هر کار دیگری با مرکز خدمات تخصصی ناوک تماس بگیرید. همکاران ما توضیحات لازم را خدمت شما عزیزان ارائه می دهند.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *