دانستنی ها

نحوه تمیز کردن لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی

نحوه تمیز کردن لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی

همیشه تمیز کردن لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی با مواد ضد عفونی کننده بهترین روش است. در زیر چند مرحله برای تمیز کردن باکتری لپ تاپ و کامپیوتر رومیزی وجود دارد که به راحتی قابل انجام است.

راهنمای تمیز کردن لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی

هنگامی که از یک  لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی در حال استفاده توسط چندین نفر در خانه، مدرسه یا یک محیط دیگر است، ما به شما توصیه می کنیم قسمت هایی از لپ تاپ یا دسک تاپ HP را که افراد با آن تماس می گیرند مانند صفحه کلید، ماوس، تمیز کنید صفحه لمسی، صفحه لمسی یا سایر سطوح خارجی.

به منظور پاکسازی صحیح این مناطق، از محلول الکلی متشکل از 70٪ الکل ایزوپروپیل و 30٪ آب استفاده کنید. لطفاً هنگام تمیز کردن لپ تاپ یا دسک تاپ HP مراحل زیر را دنبال کنید

  1. هنگام تمیز کردن سطوح از دستکش یکبار مصرف ساخته شده از لاتکس استفاده کنید.
  2. لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی را خاموش کرده و سیم برق را به همراه سایر دستگاه های خارجی متصل از برق جدا کنید. باتری های نصب شده را از مواردی مانند صفحه کلید بی سیم جدا کنید.

احتیاط: هرگز لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی را در حالت روشن یا وصل با محلول پاک کننده تمیز نکنید.

3. یک پارچه میکروفیبر را با مخلوط 70٪ الکل ایزوپروپیل / 30٪ آب مرطوب کنید. برای جلوگیری از آسیب دیدن سطح، از پارچه های ساینده، حوله و حوله های کاغذی خودداری کنید.

احتیاط: پارچه باید مرطوب باشد. پاک کننده ها را مستقیماً روی محصول اسپری نکنید. از اسپری آئروسل، حلال، ساینده یا پاک کننده های حاوی پراکسید هیدروژن (سفید کننده) استفاده نکنید که ممکن است به لوازم برقی شما آسیب برساند.

4. با پارچه مرطوب به آرامی قسمت بیرونی لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی خود را پاک کنید.

احتیاط: مایعات را از لپ تاپ یا دسکتاپ HP خود دور نگه دارید. از نفوذ رطوبت به درون روزنه های لپ تاپ جلوگیری کنید. اگر مایعات به لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی شما وارد شود، می تواند به سیستم شما آسیب و خسارت برساند.

5. از نمایشگر شروع کنید. با دقت در یک جهت آن را پاک کنید، از بالای نمایشگر به پایین حرکت کنید. سپس تمیز کردن را با نافت کابل ها، مانند سیم برق، صفحه کلید و کابل های USB، پایان دهید.

6. اطمینان حاصل کنید که قبل از روشن شدن دستگاه پس از تمیز کردن، سطح آن کاملاً خشک شده است.

7. پس از هر بار تمیز کردن، دستکش ها را دور بریزید. دستان خود را بلافاصله پس از برداشتن دستکش تمیز کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *