دانستنی ها

چند ابزار رایگان برای شناسایی و رفع مشکلات مک بوک

چند ابزار رایگان برای شناسایی و رفع مشکلات مک بوک

هر کاربر مک بوک  باید این ابزارها را بشناسد تا مشکلات رایجی که برای مک بوک OS ایجاد شود را بتواند، برطرف کند. از نظر آماری، احتمال ایجاد مشکلات در مک بوک  با استفاده مداوم آن افزایش می یابد. بعضی اوقات ممکن است این مشکل سالها مورد توجه قرار نگیرد. اما اگر این اتفاق بیفتد، عواقب آن وسیع خواهد بود.

رفتار نامنظم مک بوک  ممکن است به دلیل از کار افتادن اجزای فیزیکی، سو mal عملکرد نرم افزار، خطاهای موجود در سیستم فایل و موارد دیگر باشد. با چند ابزار و یک رژیم نگهداری می توانید مشکلات را به حداقل برسانید یا حل کنید. در این مطلب قصد داریم بهترین ابزارهای تشخیصی، تعمیر و نگهداری و سیستم مک بوک  را برای شما عزیزان معرفی کنیم.

  1. ابزار Disk Utility

Disk Utility ابزاری داخلی برای بازرسی فایلهای سیستم، نصب یا پیاده سازی حجم ها، قالب بندی درایوها و رفع مشکلات دیگر است.

در هنگام راه اندازی، مک بوک  شما بررسی سازگاری طرح پارتیشن و ساختار فهرست حجم را انجام می دهد. اگر مشکلی پیش آمد، می توانید میزان صدا یا دیسکی را که می خواهید تعمیر کنید انتخاب کنید، سپس روی First Aid کلیک کنید.

اگر مک بوک  شما راه اندازی نمی شود، باید Disk Utility را از طریق حالت بازیابی باز کنید. برای این کار، دکمه روشن / خاموش را برای M1 مک بوک  فشار دهید و نگه دارید یا Cmd + R را فشار دهید و نگه دارید در حالی که برای مک بوک  های قدیمی تر با پردازنده Intel راه اندازی می کنید. نگه داشتن دکمه ها تا زمانی که پنجره گزینه ها یا یک صفحه بازیابی مک بوک OS را مشاهده نکنید. سپس، تعمیر را ادامه دهید.

شاید لازم باشد یک فایل تصویری از دیسک راه اندازی خود ایجاد کنید. برای انجام این کار، یک دیسک خارجی را متصل کنید، سپس Disk Utility را باز کرده و File> New Image> Image from Folder را انتخاب کنید. از کادر گفتگویی که ظاهر می شود، مک بوک intosh HD را انتخاب کرده و ادامه دهید.

  1. ابزار Apple Diagnostic Test

Apple Diagnostics ابزاری دیگر است که اجزای سخت افزاری مک بوک شما را برای هرگونه مشکل بررسی می کند. طیف گسترده ای از تست های تشخیصی موجود در این ابزار به شما کمک می کند نقص سخت افزاری ظریف را شناسایی کنید یا یک مسئله سخت افزاری را از یک مشکل نرم افزاری تشخیص دهید. تست های تشخیصی اپل برای هر مدل مک بوک  در نسخه های سفارشی ارائه می شود.

می توانید این ابزار را از یک درایو بوت خارجی (مانند درایو USB یا DVD)، یک حجم نامرئی Recovery HD که به عنوان بخشی از مک بوک OS نصب شده یا از طریق اینترنت اجرا کنید. برای شروع آزمایش تشخیصی، مک بوک  خود را خاموش کرده و تمام دستگاههای خارجی را به جز کابل اترنت، صفحه کلید یا مانیتور جدا کنید.

برای مک بوک  های M1، دکمه روشن / خاموش را فشار دهید و نگه دارید تا مک بوک  بوت شود. سپس، با مشاهده پنجره گزینه ها، آن را رها کنید. برای شروع آزمون، Cmd + D را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

در حالی که مک بوک شروع به راه اندازی می کند، در  مک بوک  Intel کلید D را فشار دهید و نگه دارید. هنگامی که تست به پایان رسید، برای اطلاعات دقیق تر، کدهای مرجع نتایج آزمایش تشخیصی را در وب سایت اپل بررسی کنید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *