دانستنی ها

چگونه میتوان فهمید که مک بوک چه مشکلی دارد؟

بررسی مشکلات مک بوک

گاهی اوقات فوراً مشخص نمی شود که مک بوک Mac چه مشکلی دارد در این جور مواقع ممکن است شما ندانید که آیا تعمیر مک بوک باید انجام شود یا خیر. بنابراین شما مجبور خواهید بود چندین مرحله را برای جدا کردن علت ایجاد مشکل انجام دهید. این مراحل بستگی به این دارد که آیا مک بوک شما روشن است یا خیر . در این مطلب می خواهیم به شما نحوه تعمیر Mac و مشکلات احتمالی آن را بررسی کنیم.

چک لیست مواردی که باید هنگام تشخیص مشکل مک بوک به آنها توجه کنید به شرح زیر است:

  1. خطاها را یادداشت کنید

آیا پیام خطایی مشاهده می کنید؟ اگر هستید ، آن را یادداشت کنید (یا اگر با استفاده از iPhone یا عکس صفحه از آن عکس گرفتن آسان تر است). ما این مقاله را داریم که شامل پیام های خطای رایج  Mac است ، بنابراین بررسی کنید که آیا در آنجا پوشش داده شده است یا اینکه می توانید سریع در Google جستجو کنید تا ببینید آیا شخص دیگری همان خطا را می بیند یا آیا آن را برطرف کرده است.

  1. مشکل چه زمانی ایجاد شده

توجه داشته باشید که مشکل از چه زمانی شروع شده است. آیا این فقط بعد از نصب یک برنامه جدید یا اضافه کردن یک قطعه کیت بود؟ آیا اخیراً یک به روزرسانی نرم افزاری انجام داده اید؟

  1. نرم افزار را بررسی کنید

صحبت از نرم افزار است ، آیا نرم افزار شما به روز است؟ بررسی کنید که جدیدترین نسخه مک بوک MacOS را اجرا می کنید ، ممکن است به مشکل شناخته شده ای برطرف شده باشد.

  1. لوازم جانبی را بررسی کنید

اگر یک دستگاه جانبی خاص باعث ایجاد این مشکل شده است ، مشخص کنید: همه مواردی را که در Mac شما وصل است از برق جدا کنید و ببینید آیا این مسئله مسئله را حل می کند یا خیر.

5- فضای دیسک را بررسی کنید

ببینید چه مقدار فضای دیسک در دسترس دارید. به About This Mac> Storage بروید. ما همیشه توصیه می کنیم که 10٪ از کل فضای دیسک را آزاد کنید. اگر می خواهید فضای کمی را آزاد کنید این مطلب را بخوانید: نحوه ایجاد فضای کافی در Mac خود.

  1. Activity Monitor را بررسی کنید

اگر چیزی در حافظه یا CPU است ، به شما نشان می دهد. به Applications> Utilities> Activity Monitor بروید.

یا روی cmd + space کلیک کنید و تایپ Activity Monitor را شروع کنید. روی Memory کلیک کنید تا ببینید آیا چیزی در حافظه متوقف شده است یا نه. سپس روی CPU کلیک کنید تا ببینید آیا چیزی CPU را گرفتار کرده است یا خیر. با جزئیات بیشتر به مشکلات گراز حافظه و نحوه رفع آنها با Activity Monitor زیر می پردازیم.

  1. ابزار Disk را اجرا کنید

برنامه ها> برنامه های کاربردی> Disk Utility (یا روی cmd + space کلیک کنید و شروع به تایپ کردن Disk Utility کنید) تا ببینید آیا مشکلی در دیسک شما وجود دارد یا خیر. درباره نحوه استفاده از ابزار Disk اینجا بخوانید. توجه داشته باشید که Disk Utility در Mac OS X El Capitan کمی تغییر شکل داده و برخی از فرایندها تغییر کرده است.

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *