دانستنی ها

تصمیم گیری بین تعمیر و تعویض کامپیوتر – بخش اول

تصمیم گیری بین تعمیر و تعویض کامپیوتر

آیا اخیراً کامپیوتر شما با مشکلات عملکردی موجه شده است؟ در بسیاری از این موارد، صاحبان کامپیوتر باید بین تعمیر و تعویض کامپیوتر یکی را انتخاب کنند.

ما در کامپیوتر های شخصی برای کمک به شما اینجا هستیم. ما هم خدمات متنوعی برای تعمیر کامپیوتر و هم تعداد زیادی کامپیوتر شخصی و لپ تاپ جدید برای فروش ارائه می دهیم و تیم متخصصان کامپیوتر ما سالها تجربه دارند که به ما کمک می کند تا نگرانی های مدل فعلی خود را ارزیابی کرده و روش مناسب را توصیه کنیم. آیا مسائل به اندازه کافی محدود هستند که تعمیرات ساده به اندازه کافی محکم است که می تواند طولانی مدت از کنار آنها عبور کند یا ممکن است دستگاه شما به جایی رسیده باشد که صرفاً جایگزینی آن کارآمدترین حرکت باشد؟ در اینجا چند فاکتور اساسی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید تا بین تعمیر و تعویض کامپیوتر بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

بحث هزینه و قانون 50 درصد

برای تعمیر و تعویض کامپیوتر، بدیهی است که در اینجا هزینه برای اکثر افراد و تنها مورد مهم در بسیاری از مواردی که با کامپیوتر سروکار دارند، عامل اصلی خواهد بود. اولین قدم اساسی در اینجا مقایسه این است که آیا هزینه تعمیر دستگاه با هزینه تعویض ساده آن مقایسه می شود یا خیر، اما در اینجا به جزئیات بیشتری نیز نیاز است.

به طور خاص، بسیاری از افراد و بسیاری از نهادهای تجاری از آنچه به عنوان “قانون 50 درصد” شناخته می شود، برای این نوع تصمیمات، چه در محاسبات و چه در سایر زمینه های مربوط به تعمیر، استفاده می کنند. این قانون بیان می کند که اگر تعمیرات کالای معین از 50٪ کل هزینه صرفاً تعویض همان کالا عبور کند یا از آن عبور کند، باید با تعویض همراه شوید. بنابراین اگر اطمینان پیدا کردید که می توانید کامپیوتر خود را با قیمت 500 دلار تعمیر کنید، اما مدل مشابه آن با قیمت 900 دلار برای فروش است، اکثر مشاوران مالی توصیه می کنند که گزینه جدید را انتخاب کنید.

حالا شاید از خود بپرسید، آیا این هزینه بیشتری ندارد؟ جلو، بله با این حال، کامپیوتر ای که نیاز به تعمیراتی دارد که بیش از نیمی از ارزش خرید جدید آن هزینه دارد، فقط به یک مجموعه تعمیرات احتیاج ندارد – اگر قبلاً به این حالت رسیده باشد، در آینده مجدداً با مشکلاتی روبرو خواهد شد، و شما مجبور به پرداخت هزینه های این دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه پرداخت برای گزینه جدید این است که یک مدل جدید با همان مشکلات اصلی روبرو نخواهد بود، در دراز مدت شما را بیشتر پس انداز می کند.

سن و شرایط فعلی

یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین عوامل هزینه و اعمال قانون 50 درصدی، جزئیات کیفیت کامپیوتر است. اول و مهمترین، چند سال  از عمر کامپیوتر شما می گذرد؟ کامپیوتر های قدیمی به طور طبیعی بیشتر با مشکلات روبرو می شوند، زیرا بیشتر در معرض فرسودگی قطعات و خطرات مشابه قرار دارند، در حالی که کامپیوتر های جدید برای مدت طولانی تر نگه داشته می شوند – تعمیر جزئی در کامپیوتر های جدید بیشتر از همان تعمیرات در کامپیوتر طول می کشد.

همچنین باید شرایط و کیفیت واقعی دستگاه را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، حتی اگر تعمیرات آنها کم هزینه نباشد، بسیاری از آنها کامپیوتر جدیدی را خریداری می کنند اما این کار را انجام می دهند زیرا مدل جدیدتر دارای ویژگی ها یا امکانات خاصی است که مدل فعلی آنها از آن برخوردار نیست. از نظر برخی افراد، این موضوع بسیار مهم است، اما عاملی است که افراد فقط در صورت داشتن مسئله ای که نیاز به تعمیر دارد، واقعاً متوجه می شوند.

در مقاله بعد به ادامه این مبحث در خصوص تصمیم گیری بین تعمیر و تعویض کامپیوتر خواهیم پرداخت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “تصمیم گیری بین تعمیر و تعویض کامپیوتر – بخش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *