دانستنی ها

یک تکنسین تعمیر کامپیوتر چه کاری انجام می دهد؟

علائم خرابی و سوختگی کارت گرافیک

آیا شما عاشق دستکاری و تعمیر کامپیوتر هستید؟ شاید بخواهید به عنوان یک تکنسین تعمیر کامپیوتر کار کنید! تکنسین های تعمیر کامپیوتر انواع تجهیزات رایانه ای را نصب، تعمیر و نگهداری می کنند. فناوری به طور مداوم در حال پیشرفت است ، بنابراین تکنسین ها برای تجزیه و تحلیل و عیب یابی هر شغل خاص مجبورند که به روز باشند.

تکنسین های تعمیر رایانه سخت افزار و نرم افزار رایانه را دچار سو عملکرد می کنند و اقدامات لازم را برای تشخیص و اطمینان از بازگشت سیستم ها به وضعیت قابل استفاده انجام می دهند. تکنسین ها همچنین کامپیوترهای شخصی و سرورها را ساخته و مونتاژ می کنند و ممکن است شبکه های محلی رایانه ها و سایر دستگاه های مرتبط را راه اندازی کنند.

تکنسین های تعمیر کامپیوتر به طور عمده با اجزای سخت افزاری رایانه سروکار دارند ، اما گاهی اوقات از آنها خواسته می شود درایوها، حافظه و کارت ها را نصب یا جایگزین کنند. ممکن است یک تکنسین تعمیر کامپیوتر برای ساختن سیستم از اجزا و بارگذاری نرم افزار سیستم عامل روی دیسک سخت مورد نیاز باشد. سپس این تکنسین برنامه های لازم به نام درایورها را که به نرم افزار سیستم عامل امکان کار با سخت افزار را می دهد ، پیدا و نصب می کند.

یک تکنسین تعمیر کامپیوتر همچنین با نرم افزار رایانه ها کار خواهد کرد. این معمولا نرم افزار سیستم عامل است. ممکن است رایانه ها به ویروس یا سایر عفونت های مخرب آلوده شوند و از تکنسین بخواهند برنامه های متخلف را حذف کند. اگر نرم افزار سیستم عامل کار نکند و قابل تعمیر نباشد، معمولاً در صورت امکان، تکنسین از اطلاعات کاربر نسخه پشتیبان تهیه می کند و دیسک سخت را با کپی جدیدی از سیستم عامل قالب بندی می کند.

تکنسین های تعمیر کامپیوتر معمولاً در مغازه های فروشگاه ، بخش فناوری اطلاعات شرکت ها ، ادارات دولتی و بیمارستان ها در جاهای دیگر کار می کنند. این مکان ها تمایل به روشنایی و دفاتر کنترل شده با آب و هوا یا ذخیره مکان های نیمکت کار جلو را دارند.

همچنین ممکن است لازم باشد تکنسین ها در محیط های مختلفی از جمله تنظیمات صنعتی ، دفاتر تجاری یا اقامتگاه ها در محل حضور داشته باشند. بسیاری از تکنسین های باتجربه تعمیر کامپیوتر می توانند به عنوان فریلنسر یا مشاور کار کنند و در خارج از دفتر مشغول به فعالیت شوند.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *