دانستنی ها

رایج ترین دلایل شارژ نشدن لپ تاپ

رایج ترین دلایل شارژ نشدن لپ تاپ

لپ تاپ یکی از کاربردی ترین دستگاه ها است اما اغلب می تواند با مشکلات خاصی روبرو شود. یکی از این موارد شارژ نشدن یا شارژ نشدن لپ تاپ حتی با اتصال شارژر است. این مشکل می تواند استفاده از دستگاه را برای شما دشوار کرده و تقریباً بی ارزش شود. به همین دلیل حل این مسئله مهم است. با این حال حل مسئله نیاز به دانستن علت دارد. موارد زیر برخی از رایج ترین دلایل شارژ نشدن لپ تاپ است.

  1. مشکلات باتری

یکی از دلایل عمده شارژ نشدن لپ تاپ، مشکلات باتری است. برای بررسی اینکه مشکل از باتری است یا نه، باید باتری را از لپ تاپ خارج کرده و آن را وصل کنید. اگر لپ تاپ همچنان روشن است، مشکل از باتری است. در غیر اینصورت، احتمالاً باید مسئله دیگری را بررسی کنید.

  1. بررسی کنید که آیا از پورت USB-C مناسب استفاده می کنید

USB-C یک استاندارد کراس پلت فرم برای شارژ، انتقال داده و وسایل جانبی است. در برخی موارد، این پورت ها بسته به تولیدکنندگان اجازه شارژ دستگاه را نمی دهند. بنابراین اگر با مشکل شارژ نشدن لپ تاپ روبرو هستید، باید بررسی کنید که پورت USB-C مورد استفاده شما صحیح است یا خیر.

  1. شکستگی و فرسودگی

دلیل شایع دیگر شارژ نشدن لپ تاپ، وقفه های احتمالی و فرسودگی است. برای بررسی این موضوع، ابتدا طول سیم برق، خم شدن و خم شدن را بررسی کنید و بررسی کنید که آیا هر نوع وقفه ای وجود دارد. همچنین مطمئن شوید که انتهای هر نوع سیم یا اتصالات خراب را می بینید. همچنین آجر AC را بررسی کنید تا ببینید آیا رنگ آن تغییر رنگ یافته است یا خیر.

  1. مشکلات اتصال دهنده

وقتی لپ تاپ با اتصال برق متصل است، اتصال باید بسیار قوی باشد. اگر قوی نباشد و لرزان باشد، این دلیل ممکن است شارژ نشدن لپ تاپ باشد. اتصال را به درستی از نظر سوزش بو یا تغییر رنگ بررسی کنید. اگر هر نوع خرابی در اتصال دهنده وجود داشته باشد، باید در اسرع وقت آن را تعمیر یا تعویض کنید.

  1. مشکلی در تنظیمات لپ تاپ وجود دارد

در برخی موارد، به دلیل مشکلات تنظیمات لپ تاپ، لپ تاپ ها شارژ نمی شوند. برای این کار ممکن است لازم باشد به صفحه کنترل بروید و گزینه های برق را باز کنید. در اینجا، تنظیمات را بررسی کنید و ببینید آیا همه آنها به درستی تنظیم شده اند. تنظیمات را اصلاح کنید و دوباره شارژر را وصل کنید تا ببینید آیا کار می کند یا نه.

اینها متداول ترین دلایل شارژ نشدن لپ تاپ است. با این حال بسیاری از مشکلات احتمالی دیگر وجود دارد که می تواند با شارژرهای لپ تاپ و باتری ها به وجود بیاید. اگر با مشکلی روبرو هستید که نمی توانید به تنهایی آن را حل کنید، پس باید برای آن در این زمینه از متخصصان کمک بگیرید. برای تعمیر شارژر یا آداپتور لپ تاپ، می توانید با مرکز خدمات تخصصی ناوک تماس بگیرید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *