دانستنی ها

مشکلات رایج لپ تاپ به همراه راهکار – بخش دوم

مشکلات رایج لپ تاپ به همراه راهکار

خوب است بدانید که لپ‌تاپ‌ به خاطر قابلیت حمل، با گذشت زمان به‌ آسانی دچار مشکل می‌شود. در نتیجه ممکن است مشکلاتی برای لپ تاپ شما ایجاد شود و نتوانید مشکلات مربوطه را حل و فصل کنید. در مقاله مشکلات رایج لپ تاپ به همراه راهکار – بخش اول به چند مشکل و نحوه رفع آن ها اشاره داشتیم. در ادامه این مطلب به چند مشکل دیگر لپ تاپ و راهکار رفع آن‌ها خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

مشکلات رایج لپ تاپ همراه با راهکار

مشکل: باتری دوام نمی آورد یکی از بهترین ویژگی های لپ تاپ بی سیم بودن آن است. اما، ما در ترس مداوم از خالی شدن باتری و خالی شدن آب زندگی می کنیم، بنابراین ما دائماً روی باتری خود سخت می گیریم.

راه حل: ابتدا همه اتصالات کابل شارژر خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید محکم هستند. در مرحله بعد، باتری خود را به طور کامل خالی کرده و با روشن نگه داشتن لپ تاپ تا زمان مرگ آن را شارژ کنید. یکی از بزرگترین راه حل های همه فن آوری ها صرفاً تخلیه کامل انرژی از آن و دوباره امتحان کردن است، رایانه ای معادل یک خواب خوب. اگر هنوز خیلی زودتر از آنچه باید خراب شود، ممکن است لازم باشد خود باتری را تعویض کنید.

مشکل: اینترنت ندارید لپ تاپ ها به دلیل از دست دادن اتصال به اینترنت مشهور هستند که می تواند دردسر بزرگی باشد. قبل از فرض خرابی نوعی تجهیزات، مراحل اولیه را امتحان کنید.

راه حل: در اکثر لپ تاپ ها، یک دکمه یا کلید بی سیم واقعی وجود دارد که اتصال را فعال می کند، آن را پیدا کرده و مطمئن می شوید که در موقعیت روشن است. سپس روتر خود را دوباره راه اندازی کنید، دوباره با استفاده از تاکتیک تخلیه قدرت. روتر خود را از برق بکشید، بگذارید آب میوه به مدت 10-20 ثانیه خارج شود، سپس دوباره آن را وصل کنید. اگر هنوز مشکل دارید، اتصالات شبکه خود را در کنترل پنل خود عیب یابی کنید. در نهایت، شبکه خود را از ابتدا دوباره بسازید تا مطمئن شوید همه اتصالات شما به درستی تنظیم شده اند.

مشکل: صفحه نمایش سیاه. شما لپ تاپ خود را باز می کنید، آن را روشن می کنید، صدا در حال اجرا را می شنوید، اما صفحه سیاه است.

راه حل: برق را جدا کرده، باتری را بردارید و سپس دکمه پاور را به مدت 30 تا 60 ثانیه نگه دارید. سیم برق را دوباره وصل کرده و دوباره بوت کنید. سپس دوباره خاموش کنید، باتری را بگذارید و دوباره بوت کنید.

اگر هر یک از این راه حل های خود را امتحان کرده اید و هنوز هم با همان مشکل روبرو هستید، وقت آن است که یک متخصص تعمیر لپ تاپ را بیاورید. مهندسان شرکت خدمات تخصصی ناوک در زمینه تعمیر و نگهداری لپ تاپ و کامپیوتر از دانش و تخصص کافی برخوردار هستند. همین امروز با ما تماس بگیرید تا مشکلات رایانه شما برطرف شود و لپ تاپ شما به حالت اولیه بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *