دانستنی ها

قابلیت‌های جدید کروم 88، از حداکثرسازی پروتکل‌های امنیتی تا بهبود حالت دارک

کروم 88

مرورگر کروم یکی از محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین مرورگرهایی است که اغلب ما از آن بر روی کامپیوترهای شخصی و گوشی‌های خود استفاده می‌کنیم. حال به تازگی جدیدترین نسخه این مرورگر محبوب منتشر شده است و در این نوشته به قابلیت های جدید کروم 88 می‌پردازیم.

گوگل مدتی پیش بروزرسانی جدیدی برای مرورگر کروم به نام کروم 88 منتشر کرد. در این بروزرسانی شاهد اضافه شدن قابلیت‌های جدیدی بودیم. یکی از قابلیت‌های کروم 88 اضافه شدن حالت‌های جدید به رمز عبور کاربران بود و گوگل بیش از پیش به این مورد توجه کرده است.

بروزرسانی پروتکل امنیتی در کروم 88

رمز عبور یکی از مهم‌ترین مولفه‌های فعالیت در اینترنت است و نباید به هیچ وجه اهمیت آن را نادیده بگیریم. به طور کلی این عبارت‌های چند حرفی که حتی گاهی اوقات بی معنی هم هستند، مانند دری است که از ورود افراد دیگر به محیط شخصی شما جلوگیری می‌کند. با این وجود، باز هم بسیاری از افراد نسبت به آن بی تفاوت هستند و به همین دلیل است که گوگل خود تصمیم گرفته است تا با بروزرسانی مرورگر کروم این قابلیت را به آن اضافه کند.

در کروم 88 شاهد این قابلیت هستیم که به طور پیوسته رمز عبور شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و کروم این موضوع را ارزیابی می‌کند که آیا رمز عبور شما هنوز هم ایمن است یا در خطر افتاده است. این ویژگی در اکثر اپلیکیشن‌های مدیریت رمز هم وجود دارد.

قابلیت های جدید کروم 88

در صورتی که کروم متوجه شود که رمز عبور شما به خطر افتاده است، در طی پیامی به شما این موضوع را اعلام می‌کند و از شما می‌خواهد هر چه سریعتر رمز عبور خود را تغییر بدهید و یک مورد ایمن‌تر را انتخاب کنید. این قابلیت کروم 88 می‌تواند بسیار جذاب و خوب باشد و از اطلاعات کاربران به خوبی محافظت کند.

البته این تنها ویژگی جذاب موجود در Chrome 88 نیست. اکنون شما می‌توانید در صورت باز بودن تعداد زیادی زبانه، در بین آن‌ها به دنبال گزینه مورد نظر خود بگردید. البته این مورد در کروم 87 هم به صورت آزمایشی وجود داشت اما در این نسخه به طور رسمی به ویژگی‌های آن اضافه شده است.

بهبود حالت دارک

در کنار این موارد، قابلیت دارک نیز در کروم 88 پیشرفت کرده است و شما می‌توانید با فعال کردن این حالت شرایط بهتری را نسبت به قبل تجربه کنید. با این قابلیت نوار پیمایش کناری در صفحه تنظیمات نیز تاریک می‌شود در صورتی که در نسخه‌های قبلی اینگونه نبود. البته متاسفانه این قابلیت تنها در صفحه تنظیمات اصلی فعال است و در دیگر صفحات هنوز هم شاهد صفحه دارک نیستیم.

بهبود حالت دارک در کروم 88

با این همه چند مورد هم از لیست قابلیت ‌های کروم 88 حذف شده است. این مرورگر دیگر از Adobe flash و FTP پشتیبانی نمی‌کند و امکان استفاده از آن‌ها در این نسخه وجود نخواهد داشت. علاوه بر این دو مورد گفته شده، پشتیبانی از macOS Yosemite نیز در حال کاهش است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *