دانستنی ها

چه زمانی لازم است تعویض باتری لپ تاپ انجام شود؟

زمان مناسب تعویض باتری لپ تاپ

لپ تاپ شما ممکن است شامل همه چیزهای مهم شخصی و حرفه ای شما باشد! اما ممکن است به دلایلی مجبور به تعمیر لپ تاپ شود یا مشکلاتی ایجاد شود که بخواهید لپ تاپ خود را تعویض کنید.البته توجه داشته باشید که برخی مشکلات لپ تاپ را با تعویض باتری لپ تاپ می توان برطرف کرد.

در حال حاضر برخی از لپ تاپ ها با تغییراتی در چراغ نشانگر روبرو هستند. ممکن است یک چراغ قرمز بر روی لپ تاپ خود مشاهده کنید که میزان مصرف باتری را به شما نشان می دهد. کسانی که دارای مدل های لپ تاپ با ویندوز 7 به بالا هستند پیامی را دریافت می کنند که می گوید: “باتری خود را تعویض کنید.” اما ممکن است همه افراد این هشدار را نداشته باشند ، در این صورت موارد زیر به شما نشان می دهند که نیاز است تعویض باتری لپ تاپ خود را انجام دهید.

 1 – شما باید لپ تاپ خود را اغلب شارژ کنید.

هنگام خرید دستگاهی که با باتری کار می کند، دستگاه جدید می تواند ساعت های زیادی شارژ خود را حفظ کند. انتظار داشته باشید که یک باتری لپ تاپ کاملاً شارژ شده شش ساعت دوام بیاورد (بستگی به برنامه های استفاده شده دارد). اما با افزایش سن باتری لپ تاپ ، شارژدهی آن برای مدت طولانی حفظ نمی شود.

ممکن است یک شب آن را به برق وصل کنید و از خواب بیدار شوید و متوجه شوید که هنوز کامل شارژ نشده است. راه حل ممکن این است که لپ تاپ خود را همیشه به برق وصل کنید، اما مراقب خطر آتش سوزی باشید.

2 – دامان شما داغ می شود.

ممکن است شما در حال انجام کارهای خود هستید متوجه شوید که لپ تاپ به طور غیر منتظره در دامان شما بسیار داغ شده است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که باتری شما مجبور است بیشتر کار کند تا برنامه های خود را تأمین کند. این امر باعث گرم شدن بیش از حد لپ تاپ شما می شود که می تواند لپ تاپ شما را خسته کند. به علاوه ، این می تواند یک خطر آتش سوزی را نیز به همراه داشته باشد.

3- لپ تاپ شما خاموش می ماند

این موضوع به طور حتم باعث نگرانی شما خواهد شد. این موضوع نشان می دهد که باتری شما باید تعویض شود. باتری بد خیلی طولانی شارژ نمی کند و لپ تاپ شما به طور غیر منتظره خاموش می شود.

 4- بالا رفتن سن لپ تاپ

خوب است بدانید که اگر سن لپ تاپ شما بیش از پنج سال باشد مشکلات برق را تجربه کردید پس تعجب نکنید. آیا می دانید معمولاً باتری های لپ تاپ فقط 400 بار شارژ می شوند؟ که تقریبا می توان گفت باتری لپ تاپ تقریبا تا دو سه سال دوام دارد. بنابراین ، باتری لپ تاپ شما ممکن است به دلیل افزایش سن لپ تاپ کارایی خود را از دست بدهد و شارژ نشود.

تعویض باتری لپ تاپ کار ساده ای نیست. نگران نباشید ما می توانیم باتری مناسب لپ تاپ شما را پیدا کنیم و آن را برای شما جایگزین کنیم. همچنین می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی ناوک نسبت به خرید باتری لپ تاپ خود اقدام کنید..

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *