دانستنی ها

5 ویژگی پنهان لپ تاپ که باید استفاده کنید – بخش اول

5 ویژگی پنهان لپ تاپ

آیا می دانید لپ تاپ یا کامپیوتر شما در واقع می تواند حواس پرتی شما را از بین ببرد؟ یا اینکه می توانید کامپیوتر خود را با یک بار کشیدن خاموش کنید؟ شاید برای شما هم دانستن برخی ویژگی های پنهان جذاب باشد پس همراه ما باشید.

حالت تاریک را فعال کنید

هر چه بیشتر شرکت ها مانند Google ، Apple و حتی اینستاگرام نیاز به نمایشگر “حالت تاریک” را تشخیص می دهند. ویندوز نیز با سیستم عامل ویندوز 10 خود این روند را افزایش داده است. از آنجا که بسیاری از زندگی ما می تواند خیره شدن به صفحه های روشن باشد ، Dark Modes به عنوان راهی برای کاهش میزان فشار وارده بر چشم ما معرفی شد. این حالت ها می توانند باتری لپ تاپ شما را نیز افزایش دهند ، زیرا نیازی به پشتیبانی از روشن نگه داشتن چنین صفحه نمایشی نیست.

وقتی از ما پرسیدیم ، ما از دیدن تعداد زیادی از کاربران رایانه شخصی در مورد حالت تاریک متعجب شدیم اما نمی دانستیم که چگونه آن را در لپ تاپ خود فعال کنیم. تنظیمات این سبک نمایشگر نسبتاً ساده است!

نحوه تنظیم حالت تاریک بر روی رایانه شخصی شما:

  • منوی “تنظیمات” را باز کنید.
  • “شخصی سازی” و سپس “رنگها” را انتخاب کنید.
  • بخشی با عنوان “Color My Select” (انتخاب رنگ من) را مشاهده خواهید کرد.
  • “تاریک” را انتخاب کنید.

حالت تاریک اکنون آغاز شده است! نمایشگر شما اکنون باید بسیار تاریک باشد. این حالت فوق العاده مفید است ، به خصوص برای کسانی که ساعت های طولانی روی لپ تاپ خود هستند. این که آیا شما یک بازیکن هستید ، یک تاجر یا یک دانشجوی دانشگاه هستید که فقط سعی در تحصیل دارید ، اکیداً توصیه می کنیم این حالت نمایش را بررسی کنید. به ما اعتماد کنید – چشمان شما از شما تشکر می کنند

منوی شروع سفارشی خود را ایجاد کنید

دکمه “شروع” را به خاطر می آورید؟ وهلپ ، همه چیز بزرگتر و زیباتر از همیشه است. منوی شروع ویندوز 10 اکنون دارای کاشی های رنگارنگ و منوی بسیار گسترده تری است. هنگامی که برای اولین بار لپ تاپ ویندوز 10 خود را دریافت می کنید ، متوجه خواهید شد که منوی شروع جدید با برنامه ها و عملکردهای معمول استفاده می شود.

بسیاری از افراد آن را نمی دانند ، اما این منوی شروع تازه اصلاح شده برای همه مناسب نیست. ویندوز می داند که همه افراد برنامه های مختلف برای رفتن دارند. به همین دلیل ویندوز 10 به شما امکان می دهد این منو را هر طور که دوست دارید شخصی سازی کنید.

نحوه سفارشی کردن منوی شروع خود:

  • ابتدا “دکمه Windows” را در پایین صفحه فشار دهید.
  • “شروع” را انتخاب کنید.
  • “تنظیمات” و سپس “شخصی سازی” را بزنید.

در منوی شخصی سازی ، می توانید منوی شروع سفارشی خود را ایجاد کنید. یکی که بر عملکردها و برنامه های بسیار مهم برای شما تأکید دارد. و اگر تصمیم گرفتید که تغییر را دوست ندارید ، باز هم می توانید به منوی شروع قدیمی برگردید! فقط به همان منو بروید و همه دکمه ها را خاموش کنید ، اما “Show App List in Start Menu” را روشن بگذارید. باید بتوانید نسخه قدیمی آن را ببینید. برای مطالعه ادامه این مطلب به 5 ویژگی پنهان لپ تاپ که باید استفاده کنید – بخش دوم مراجعه نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “5 ویژگی پنهان لپ تاپ که باید استفاده کنید – بخش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *