دانستنی ها

5 مشکل رایج لپ تاپ و نحوه تعمیر آنها

5 مشکل رایج لپ تاپ و نحوه تعمیر آنها

مشکلات لپ تاپ بخش بزرگی از دنیای شرکت ها موبایل است و آنها به قدرت محاسباتی نیاز دارند که بتواند این شرایط را تأمین کند. طی این سال ها لپ تاپ ها از حجیم و سنگین به لاغر و سبک تبدیل شده اند. اما، حتی با تمام ارتقا قدرت ، اندازه، ظرفیت و حافظه، مشکلات لپ تاپ هنوز به طور منظم بوجود می آیند. در اینجا لیستی سریع از پنج مورد از رایج ترین مشکلاتی که در مورد آنها می شنویم و اینکه چگونه می توانید به تنهایی آنها را برطرف کنید، آورده شده است.

5 مشکل رایج لپ تاپ و نحوه تعمیر آنها

1-مشکل: فن بلند یا گرم شدن و به دنبال آن خاموش شدن. لپ تاپ ها زیاد جابجا می شوند. این می تواند منجر به محدود شدن ورودی هوا به فن شود. همچنین به آنها فرصت زیادی می دهد تا گرد و غبار و ذرات خارجی را از طریق درگاه فن خود به سیستم خنک کننده خود بکشاند.

راه حل: از لپ تاپ خود در سطوح سخت و صاف استفاده کنید. از قرار دادن آن روی سطوح نرم که ممکن است جلوی عبور هوا را بگیرند ، خودداری کنید. فن خود را با هوای فشرده تمیز کنید. تعداد برنامه هایی را که همزمان اجرا می کنید محدود کنید زیرا هرچه بیشتر در حال اجرا باشید ، کار کردن با آن سخت تر خواهد بود.

2-مشکل: لپ تاپ به آهستگی کار می کند. این اتفاق اغلب می افتد و می تواند مربوط به فضای هارد دیسک ، بدافزار یا اولین علائم خرابی تجهیزات باشد.

راه حل: روش های زیادی برای تلاش برای حل مشکلات سرعت وجود دارد ، اما برای 10 نکته در مورد سرعت بخشیدن به دستگاه خود ، به پست وبلاگ ما که فقط به این موضوع اختصاص دارد مراجعه کنید.

3-مشکل: باتری دوام ندارد. یکی از بهترین ویژگی های لپ تاپ بی سیم بودن آن است. اما ، ما در ترس دائمی از تخلیه باتری و کمبود آب زندگی می کنیم ، بنابراین ما دائماً باتری خود را سخت می گیریم.

راه حل: ابتدا تمام اتصالات کابل شارژر خود را بررسی کنید تا مطمئن باشید از اتصالات خوبی برخوردار نیستند. در مرحله بعد ، باتری خود را کاملاً خالی کنید و با روشن گذاشتن لپ تاپ تا زمان سوختن ، آن را شارژ کنید. صرفاً تخلیه کامل انرژی از آن و دوباره امتحان کردن ، رایانه معادل خواب خوب شب ، یکی از بزرگترین راه حلهای این فناوری است. اگر بازهم خیلی زودتر از آنچه که باید خراب شد ، شاید لازم باشد خود باتری را تعویض کنید.

4-مشکل: اینترنت ندارد. لپ تاپ ها به دلیل قطع ارتباط با اینترنت مشهور هستند که می تواند یک دردسر مهم باشد. قبل از فرض نوعی خرابی تجهیزات ، مراحل اساسی را امتحان کنید.

راه حل: در اکثر لپ تاپ ها ، یک دکمه یا سوئیچ بی سیم واقعی برای فعال کردن اتصال وجود دارد ، آن را پیدا کرده و از وضعیت ON مطمئن شوید. سپس با استفاده از تاکتیک تخلیه برق ، روتر خود را دوباره راه اندازی کنید. روتر خود را از برق بکشید ، اجازه دهید 10-20 ثانیه آب آن خالی شود ، سپس دوباره به برق وصل کنید. اگر هنوز مشکلی دارید ، در کنترل پنل خود اتصالات شبکه خود را عیب یابی کنید. در آخر ، از ابتدا شبکه خود را دوباره بسازید تا مطمئن شوید همه اتصالات شما به درستی تنظیم شده است.

5-صفحه نمایش سیاه. لپ تاپ خود را باز می کنید ، آن را روشن می کنید ، در حال اجرا می شنوید ، اما صفحه نمایش آن سیاه است.

راه حل: برق را از برق بکشید ، باتری را جدا کرده و سپس دکمه روشن / خاموش را به مدت 30 تا 60 ثانیه نگه دارید. سیم برق را دوباره وصل کرده و دوباره بوت کنید. سپس دوباره خاموش شوید ، باتری را بگذارید و دوباره بوت کنید.

اگر هرکدام از این اصلاحات را انجام دهید، خودتان انجام می دهید و هنوز هم با همان مشکل روبرو هستید ، وقت آن است که یک متخصص تعمیر لپ تاپ را بیاورید. مرکز خدمات و تعمیرات تخصصی ناوک در زمینه تعمیرات سرفیس٬ لپ تاپ٬ موبایل٬ تبلت٬ آیفون متخصص هستند. برای رفع مشکلات رایانه و لپ تاپ خود با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *