دانستنی ها

در لپ تاپ ضربه خورده چه مشکلاتی ایجاد می شود – بخش سوم

مشکلات لپ تاپ آسیب دیده

در مقاله لپ تاپ ضربه خورده چه مشکلاتی ایجاد می شود – بخش دوم توضیحات کاملتری در این خصوص داده شد. در ادامه این مطلب به بررسی دیگر مشکلات متداول خواهیم پرداخت. مشکلات ایجاد شده دیگر عبارتند از:

پیکسل های گیر کرده

علائم: نقاط سبز یا قرمز روی صفحه نوت بوک شما

راه حل: پیکسل های مرده را ماساژ دهید

پیکسل های ناهماهنگ یا گیر کرده می توانند برای LCD های لپ تاپ که کاربردی ندارند مزاحم باشند. پیکسل ها معمولاً سبز یا قرمز باقی می مانند بدون اینکه به درستی با سایر پیکسل های صفحه نمایش روشن شوند. متأسفانه، تولیدکنندگان فقط یک یا دو پیکسل گیر را جایگزین LCD نمی کنند. در واقع، برخی از آنها به 10 تا 18 پیکسل مرده قبل از اقدام نیاز دارند.

هرچند راه حلی وجود دارد. یک ماده نرم مانند پارچه نمدی بردارید و به آرامی با حرکت دایره ای دور پیکسل گیر کرده بمالید. با انجام این ترفند معمولاً پیکسل به درستی روشن می شود.

هنگامی که مکان و فشار مناسب برای روشن کردن پیکسل را پیدا کردید، انگشت خود را تا دو دقیقه در آنجا نگه دارید و voila، دیگر پیکسلی گیر نکرده است.

خرابی سیستم

علامت: دفترچه یادداشت راه اندازی نمی شود.

راه حل: هارد دیسک را برداشته و در یک محفظه خارجی قرار دهید. Checkdisk را اجرا کنید.

اکثر مردم هنگامی که رایانه های خود از بوت شدن خودداری می کنند، وارد حالت وحشت می شوند. با این وجود، بیشتر اوقات مشکل به سادگی گم شدن فایل سیستم یا خرابی بخش در هارد دیسک است. برای تعیین این که آیا چنین است، می توانید هارد دیسک خود را با استفاده از دستورالعمل های سازنده بردارید و درایو را در یک محفظه USB قرار دهید – اینها محفظه های خارجی برای سخت افزار داخلی هستند.

در مرحله بعد ، کابل USB محفظه را به یک پورت USB باز در رایانه کار وصل کنید. اگر سیستم فایل هنوز سالم است ، هارد دیسک باید به عنوان یک درایو خارجی ظاهر شود و به شما اجازه می دهد داده ها را به درایو و از آن منتقل کنید. در مرحله بعد ، با بازکردن یک DOS اعلان (Start/Programs/Accessories/Command Prompt) و تایپ کردن X: جایی که حرف حرف درایو خارجی شما است ، Checkdisk را روی درایو اجرا کنید. سپس Enter را بزنید. اکنون “chkdsk /f” را تایپ کنید. ممکن است سیستم شما از شما بخواهد که درایو را پیاده کنید. این اشکالی ندارد، بنابراین Y را تایپ کرده و Enter را بزنید.

نوت بوک شما اکنون اطلاعاتی در مورد درایو شما (نوع سیستم فایل و شماره سریال) نمایش می دهد و سپس درایو را اسکن می کند و خطاهایی را که با آن برطرف می شود برطرف می کند. گزارش خطا چاپ می شود، بنابراین می توانید ببینید چه تغییراتی در درایو ایجاد شده است. اگر همه چیز خوب پیش رفت، نیاز است یکبار هارد را به نوت بوک خراب وصل کرده و آن را روشن کنید، بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *