دانستنی ها

3 دلیل که چرا تعمیر کامپیوتر بهتر است به عهده متخصصان گذاشته شود

تعمیرات لپ تاپ توسط چه کسانی انجام می شود؟

طبیعی است که وقتی کامپیوتری دارید تا حدی به آن وابسته شوید. این مورد نیز صادق است اگر شما در شرکتی استخدام هستید و آنجا کار می کنید، به کامپیوتر خود عادت می کنید. در بسیاری از مواقع کامپیوترهای ما با مشکلاتی روبرو هستند و ما می توانیم روی آنها سرمایه گذاری کنیم تا تعمیر شوند. اما برخی اوقات ممکن است متوجه این مشکلات نباشیم و به کار خود ادامه دهیم. بهترین کار این است هنگامی که برای اولین بار مشکلی در کامپیوتر خود مشاهده کردید، به یک مرکز تخصصی تعمیر کامپیوتر مراجعه کنید.

1. مشکلات کوچک همیشه به مشکلات بزرگتری تبدیل می شوند

چندین کار اساسی است که یک کاربر معمولی کامپیوتر به طور روزانه انجام می دهد که می تواند منجر به یک مشکل عظیم در شود. سپس همان مشکلات مشابه توسط افراد در محل کار تکرار می شود ، زیرا افراد عادت های کامپیوتری مشابهی دارند.

  • استفاده بیش از حد از برنامه های تمیز کردن سیستم
  • امتناع از تأیید پیام های خطا
  • پاک نشدن برنامه ها و پرونده های قدیمی

اگر این مشکلات را بلافاصله اصلاح نکنید، سیستم شما به مشکل بر می خورد. وقتی مشکلات بدتر می شوند ، در نهایت دستگاه را غیر قابل استفاده می کنند. این مشکلات حادتر شده و باعث می شود برای تعمیر کامپیوتر خود مجبور شوید هزینه بیشتری کنید.

2. مشکلات خود را قبل از اینکه به یک متخصص تعمیرکار بسپارید، در نظر بگیرید

بیشتر افراد فعال در زمینه تعمیر کامپیوتر به شما می گویند ، “ما خواننده ذهن نیستیم ، باید تقریباً بدانیم چه اشکالی دارد تا بتوانیم آن را برطرف کنیم”. برای اینکه متوجه شوید چه مشکلی در دستگاه شما وجود دارد نیازی به داشتن مدرک نیست. اما بردن کامپیوتر خود نزد شخص تعمیرکار تنها برای بیان این نکته است که عملکرد “خنده دار” آن به شما ، رایانه یا تعمیرکار شما کمک نمی کند. برقراری ارتباط مناسب می تواند به این معنی باشد که دستگاه خود را سریعتر پس می گیرید تا اینکه بخواهند اشتباه را حدس بزنند. اگر سرویس تعمیرات به شما مراجعه شود ، ممکن است چندین روز به رفع مشکلی نیاز داشته باشد که با ارتباط بهتر می توانست سریعتر برطرف شود. این می تواند بر کارآیی تجارت شما تأثیر بگذارد.

گاهی اوقات ساده ترین اقدام برای برقراری تماس با آنها و توصیف آنچه اشتباه است ، می تواند خیال شما را از آنچه اتفاق می افتد راحت کند، مشکلات رایانه ای می تواند ترسناک باشد. مخصوصاً اگر برای تأمین معاش خود به آنها اعتماد کنید. یک مسئله بسیار ساده ممکن است اتفاق بیفتد و به نظر شما پایان جهان به نظر برسد. اما برای شخص تعمیرکار شما این یک راه حل ساده است.

3- تمام کامپیوترها تاریخ انقضا دارند

همه افراد دوست دارند لپ تاپشان تا مدت ها کار کند تا بتوانند از آن استفاده کنند. اما متأسفانه هیچ کامپیوتری، این کار را نمی کند. دلیل این موضوع پیشرفت در قطعات و سیستم های تعویض است. حتی با تعویض مداوم قطعات مشکل دار و مراقبت خوب و صحیح باز هم کامپیوتر شما در نهایت بعد از عمر مفید خود کارایی قبلی را ندارد. و پس از مدتی بایستی نسبت به تعویض لپ تاپ خود اقدام کنید.

در نهایت، بهترین توصیه برای هر شخصی قبل از هر گونه خدمات تعمیر کامپیوتر یا مشاوره تعمیر کامپیوتر این موضوع را مدنظر قرار دهد که آیا هزینه برای این کامپیوتر لازم است یا خیر؟ اگر کامپیوتر شما عمر مفید خود را کرده بهتر است نسبت به خرید یک کامپیوتر جدید اقدام نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *