دانستنی ها

3 دلیل احتمالی برای سر و صدای لپ تاپ

3 دلیل احتمالی برای سر و صدای لپ تاپ

آیا اخیراً لپ تاپ شما بیش از حد سر و صدا می کند؟ دلایل احتمالی زیادی می تواند باعث سروصدای لپ تاپ شود، اما به طور کلی می توان علت اصلی آن را گرم شدن بیش از حد، موتور معیوب فن خنک کننده و دیسک سخت توصیف کرد.

مشکل گرم شدن بیش از حد

صحبت در مورد گرم شدن بیش از حد لپ تاپ، اگر لپ تاپ شما بیش از حد کار می کند، فن های خنک کننده مجبور هستند مدت طولانی تری کار کنند و با سرعت بیشتری بچرخند تا گرمای تولید شده توسط پردازنده را از بین ببرند. این باعث ایجاد صدا می شود.

در اینجا چند پد خنک کننده وجود دارد که می توانید در زیر لپ تاپ خود استفاده کنید: –

  •     پد خنک کننده لپ تاپ قابل تنظیم
  •     Zinq Technologies Cool Slate Dual Fan Cooling Pad با پورت دوگانه USB
  •     پد خنک کننده لپ تاپ گیمینگ
  •     میز لپ تاپ قابل تنظیم

برای رفع این مشکل، به Task Manager خود بروید و تمام مراحل ناخواسته ای را که باعث از بین رفتن پردازنده مرکزی شما می شوند، ببندید. Ctrl + Shift + Esc را بزنید تا Task Manager ظاهر شود (یا اگر در سیستم عامل Mac هستید، Activity Monitor را در قسمت / Applications / Utilities باز کنید). همچنین می توانید این فرآیندها را قبل از شروع کار از بین ببرید. Start را بزنید، Run را پیدا کنید (بسته به نسخه خاص ویندوز ممکن است لازم باشد آن را جستجو کنید) و msconfig را تایپ کنید و OK را بزنید.

گرد و غبار جمع شده بر روی پردازنده مرکزی یا هیت سینک کارت گرافیکی همچنین توانایی آن را در دفع گرما کاهش می دهد. گرد و غبار موجود بر روی مکانیسم فن سیستم می تواند باعث طولانی شدن کارکرد آن و ایجاد صدای بیشتر شود. برای رفع این مشکل، گرد و غبار جمع شده در دریچه های هوا و همچنین با باز کردن بدنه لپ تاپ را تمیز کنید.

موتور معیوب فن خنک کننده

اگر بستن روند ناخواسته و غبار روبی پردازنده کار نمی کند، ممکن است یک موتور خراب فن خنک کننده پشت لپ تاپ پر سر و صدا شما باشد. فن های سیستم از موتورهای محصور شده ای استفاده می کنند که معمولاً به هیچ سرویس خاصی احتیاج ندارند، اما گاهی اوقات، این مکانیسم از کار می افتد.

یاتاقان آسیب دیده می تواند یک صدای جیر جیر ایجاد کند که با افزایش سرعت فن، در گام و میزان صدا افزایش می یابد، یا ممکن است شما یک صدای سنگزنی از موتوری را که روغن داخلی آن خراب است، تشخیص دهید. در هر صورت، پنکه ای که دیگر سر و صدا نمی کند، فن دیگری است که ممکن است هر لحظه از کار بیفتد، و ممکن است باعث شود سیستم شما بیش از حد گرم شود. برای انجام یک عمل جراحی کوچک لازم است. شما باید یک فن برای مدل لپ تاپ خود بخرید و آن را با فن قدیمی جایگزین کنید.

سومین احتمال هارد دیسک پر سر و صدا است. اگر هر بار که لپ تاپ به هارد دیسک شما دسترسی پیدا می کند، نویز سنگ زنی یا کلیک با صدای بلند مشاهده می کنید، می تواند نشانه خرابی سخت افزار باشد، به خصوص اگر شما نیز با خطاهای داده یا بی ثباتی سیستم روبرو شوید. در آن صورت دیسک سخت نیاز به تعمیر / تعویض دارد. یادتان باشد قبل از بازی با هارد دیسک از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید! این باید صدای لپ تاپ شما را برطرف کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *