دانستنی ها

مشخصات Navi 2x افشا شد

مشخصات Navi 2x

به تازگی مشخصات و اطلاعات جدیدی از گرافیک‌های نسل جدید AMD یعنی Navi 2x منتشر شده است. قبلا مشخصات Navi 21 و Navi 22 توسط کمپانی AMD از طریق به روزرسانی برنامه ROCm 3.8 منتشر شده بود. البته این داده‌‌ها خیلی واضح نبودند و بیشتر این اطلاعات و مشخصات با کمک یکی از کاربران Reddit منتشر شد. به این صورت که این کاربر اطلاعات منتشر شده را به صورت پازل در کنار یکدیگر قرار داد و به مشخصات احتمالی آن رسید.

این اطلاعات شامل مشخصات پایه گرافیک‌ها و APUها مانند تعداد واحد محاسباتی، فرکانس بوست و میزان مصرف را نشان می‌دهد. در ادامه به مشخصات Navi 2x می‌پردازیم.

گرافیک Navi21 – sienna cichlid- Big Navi

این پردازنده گرافیکی ظاهرا به 80 واحد محاسباتی مجهز خواهد شد. این بدان معناست که اگر هر واحد محاسباتی 64 هسته باشد معادل 5120 پردازنده جریانی می‌شود. مدلی که در macOS لیست شده است، برای نمونه Navi 21A فرکانس بوست 2050 و برای نمونه Navi 21B فرکانس بوست 2200 مگاهرتز در نظر گرفته شده است.

گرافیک Navi22-Navy Flounder

گرافیک میان رده لاین آپ احتمالا 40 واحد محاسباتی در اختیار دارد و این میزان مشابه به Navi 10 می‌باشد. این گرافیک با حداکثر فرکانس 2500 مگاهرتز لیست شده که حتی از Navi21 نیز بیشتر است.

مشخصات Navi 2x

گرافیک Navi22-Dimgrey cavefish

این مدل را می‌توان یک گرافیک پایین رده به حساب آورد که بر اساس اطلاعات منتشر شده تعداد واحد محاسباتی آن 32 عدد خواهد بود که این عدد به معنای 2048 پردازنده جریانی است. متاسفانه اطلاعات بیشتری از سرعت و فرکانس آن منتشر نشده است.

گرافیک Navi 31

اولین گرافیک RDNA 3 نیز لیست شده است. این پردازنده گرافیکی از تعداد واحد محاسباتی مشابه Navi 21 بهره می‌برد. هنوز هم مشخص نیست که هدف AMD از Navi 31 چیست اما به نظر می‌رسد به این مدل را تحت سری RX 7000 و مدل‌های آینده Radeon Pro برای Apple Mac خواهیم دید.

دیدگاه شما کاربران ناوک در مورد نسل جدید شرکت AMD چیست؟

منبع: trustedreviews

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *