دانستنی ها

قابلیت nearby share از طریق کروم به ویندوز اضافه شد

قابلیت nearby share

گوگل به تازگی اعلام کرده است که قابلیت nearby share  را از طریق کروم به ویندوز می‌آورد.

از این پس کاربران ویندوز نیز می‌توانند از nearby chrome برای انتقال سریع فایل‌ها استفاده کنند.

اگر با این قابلیت آشنایی کامل ندارید بهتر است بدانید با کمک این قابلیت می‌توانید فایل‌های خود را با سرعت بالا به همه‌ی دستگاه‌هایی که از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند ارسال کنید. کاربران باید در ابتدا بلوتوث خود را روشن کنند. از این پس کاربران ویندوز می‌توانند به لطف مرورگر کروم از این ویژگی استفاده کنند و فایل‌ها را از گوشی‌های اندرویدی انتقال دهند.

گوگل قابلیت nearby share را به اندروید 11 اضافه کرده و از طریق آن می‌توانید فایل‌های مورد نظر خود را با سرعت بالا انتقال دهید.هنگامی که این قابلیت در مراحل ابتدایی بود کارشناسان دریافتند که از این قابلیت ممکن است بتوان بر روی پلتفرم‌های دیگر استفاده کرد.

کارشناسان بر این باور بودند که گوگل در نهایت این قابلیت را برای رایانه‌های شخصی، MACOS، chrome OS اضافه می‌کند. در اصل nearby share رقیبی برای Airdrop اپل است.

طی چند ماه گذشته شاهد عرضه نسخه بتا برای شماری از دستگاه‌های اندرویدی بودیم. حال اندروید در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرده است که این ویژگی را از طریق کروم به سیستم عامل ویندوز اضافه می‌کند.

قابلیت nearby share

به منظور دسترسی به این قابلیت باید مرورگر کروم را از طریق کانال canary نصب کنید. البته باید توجه داشته باشید که این ویژگی به صورت پیش فرض فعال نمی‌باشد، بلکه باید آن را به صورت دستی فعال کنید.

در این روش باید وارد تنظیمات فلگ‌های کروم شوید و گزینه nearby share را فعال کنید.

قابلیت nearby share چه زمانی در دسترس قرار می‌گیرد؟

همان‌طور که گفته شد در حال حاضر فقط شماری از دستگاه‌های اندرویدی به این قابلیت از طریق PLAY SERVICES دسترسی دارند اما بر اساس گزارش رسانه‌ی XDA Developers، گوگل بیش از یک سال است که درگیر ساخت و توسعه این قابلیت است. گوگل در نظر دارد تا این قابلیت را در طی چند ماه آینده به طور گسترده برای تمامی گوشی‌های اندرویدی که مجهز به اندروید 6 به بالا هستند عرضه کند.اما همچنان تاریخ دقیقی برای آغاز به کار این قابلیت در نظر گرفته نشده است.

در حال حاضر گوشی‌های محدودی به این قابلیت دسترسی دارند اما انتظار می‌رود به زودی nearby share به صورت رسمی برای تمامی گوشی‌ها عرضه شود. همچنین به نظر می‌رسد به زودی این قابلیت از طریق کروم به سیستم‌های لینوکس و macOS هم اضافه می‌شود.

دیدگاه شما کاربران ناوک در این زمینه چیست؟

 منبع: xda-developers

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *